Jump to content
IGNORED

Albumi koji su najviše uticali na vas


henrik larsson

Recommended Posts

Gledao nešto i nema neke slične teme. U pitanju su albumi (lične) prekretnice, koji su vam u određenom periodu otvorili neki horizont i poveli vas tamo gde treba™, bilo da se bavite muzikom ili samo slušate. Dakle, ne omiljeni albumi sa utabanih staza, samo lični majlstounovi. Ovako iz glave, in no particular order:the beatles - white albumnomeansno - small parts isolated and destroyediron maiden - somewhere in timecream - the best ofbad brains - i against ifugazi - repeaterdescendents - allhusker du - new day risingfirehose - ragin' full onmega city four - tranzophobianirvana - bleachleb i sol - 2meat beat manifesto - 99%sonic youth - sisterbeastie boys - check your headkilling joke - Idead kennedys - fresh fruit for rotting vegetablesdischarge - whyblack flag - slip it in

Link to comment
  • Replies 124
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Tsai

    10

  • Parsons

    8

  • Indy

    8

  • MocaVukotic

    7

lični majlstounovi
Vrlo otprilike hronoloski (redom kako sam nabavljao albume, ne kako su izlazili)Suzy Quatro - The Suzy Quatro StoryGolden Earing - SwitchPink Floyd - Wish you were hereJohn McLaughlin - My Goals BeyondLeb i sol - s/tSarlo akrobata - Bistriji ili tuplji...Joy Division - Unknown PleasuresCabaret Voltaire - Mix UpBrian Eno - Before & after scienceDavid Bowie - LowTalking Heads - Remain in LightJapan - Gentlemen take polaroidsTom Waits - Bone Machine Edited by Indy
Link to comment

the beatles - a hard day's night (prvi korak u pravu stranu)---the rolling stones - sticky fingers (korak dalje u pravu stranu)suede - dog man star (ladno je neko napravio album o mom životu)radiohead - ok computer (ugasio svetlo)brianjonestown massacre - take it from the man! (uzmi od čoveka)

Link to comment

ABBABonieM - prvi albumDivlje jagodeLeb i sol 2Akustična trauma ... i ostalo domaće trice i kučine iz tzv "zlatnih 80'tih YU Rock"'-a ...onda je usledio šok sa kupovinom jedne kasete, kompilacije gde Freddie Hubbard, Bennzy Golson i društvo sviraju I'll remember April i ostale stvari Clifforda Brown-a i moja interesovanja su otišla na savim drugu stranu od mainstrima.Srećom!

Edited by zmanic
Link to comment

Guns 'n' Roses - LiesMinor Threat - Complete DiscographyNapalm Death - Fear, Emptiness, DespairMassive Attack - MezzanineVan Morrison - Moondance

Edited by dillinger
Link to comment

hm, da se prisetim...Led Zeppelin IIJethro Tull - Too Old to Rock 'n' Roll: Too Young to Die!Fleetwood Mack - RoumorsRolling Stones - Sticky Fingers i Exile on Main StreetBuldozer - Pljuni istini u ociFrank Zappa - Joe's GarageCharles Aznavour - A Tapestry of DreamsJacques Brel - neki cudni Best Of koji ne uspevam da pronadjemBob Dylan - DesireSaban Bajramovic - ono izdanje ZKP Ljubljana, mislim da se zove A Sunen RomalenNeil Young - American Stars 'n BarsBob Marley - prvih sedam albuma, pozajmila mi profesorka muzickog kad je cula da nisam nikad slusao :Hail:a onda su dosli The Clash... prva cetirii tako dalje, sve do danas :D

Edited by aram
Link to comment

the clash - svesonic youth - sister, dn, goo, meni ta tri u nizu deo iste pricedisciplina uzivo sa akademijeian dury - new bootsjoy divison - sva tri nabavio u isto vremehusker du - od metal circus pa do krajamotorhead - no sleepac/dc - if you want bloodluna - nestvarne stvarihaustor - treci svetrolling stones - exile/sticky fingersbeatles - belivan morrison - neka kompilacija koja mi je dosla u ruke krajem osamdesetihneil young - freedom

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...