Jump to content
IGNORED

Najprecenjeniji albumi evr


Turnbull

Recommended Posts

  • Replies 357
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Tsai

    36

  • MocaVukotic

    32

  • kobni zelaya

    28

  • Indy

    26

Jedini značaj tog albuma je taj što je bio uvod u ful mainstreamizaciju metala, slično kao i Nevermind za gitarsku buku generalno. Dakle, mnogo više štete nego koristi. Nikakvi novi standardi.
Pa da, s tim što Kobejnu moram da priznam to što se davao do maksimuma... i izgoreo u tome. Ovi su se ošišali i zavoleli kavijar i tartufe
Link to comment
Pa da, s tim što Kobejnu moram da priznam to što se davao do maksimuma... i izgoreo u tome. Ovi su se ošišali i zavoleli kavijar i tartufe
To jeste tačno, on se tu našao slučajno, za razliku od Metalike. Ali govorimo o pojedinačnim albumima i njihovom vrednovanju.
Link to comment
Jedini značaj tog albuma je taj što je bio uvod u ful mainstreamizaciju metala, slično kao i Nevermind za gitarsku buku generalno. Dakle, mnogo više štete nego koristi. Nikakvi novi standardi.
Zna covek.
Link to comment

a šta znam, nikad nisam bio hc trešer, ložio sam se na ride the lightning, pa i MOP, ali ovo me oduvalo skroz, isto dobro kao i pre, samo isproducirano ultra infra, + više stvari (dupli album, je li). slabo me zanima da li ima ovaj ili onaj značaj. posmatram ga kao izdvojenu tačku u vremenu. kupio sam bio ploču, spustio iglu na vinil, počinje enter sandman... fijuuuu, odeeee u pičku materinu...edit: e sad, što su oni skinuli 8 singlova sa albuma, snimili isto toliko spotova, to je druga stvar. tu su dotakli vrh, i otada ide nizbrdo.

Edited by MocaVukotic
Link to comment

Naravno da je black dobar album, jedino što je justice dosta bolji.Ako je tako i postao mainstream, super, više ljudi je počelo da sluša metallicu a manje Cecu :D

Link to comment
a šta znam, nikad nisam bio hc trešer, ložio sam se na ride the lightning, pa i MOP, ali ovo me oduvalo skroz, isto dobro kao i pre, samo isproducirano ultra infra, + više stvari (dupli album, je li). slabo me zanima da li ima ovaj ili onaj značaj. posmatram ga kao izdvojenu tačku u vremenu. kupio sam bio ploču, spustio iglu na vinil, počinje enter sandman... fijuuuu, odeeee u pičku materinu....
Precenjen ne znaci da ne valja, samo da ima mnogo boljih (kod tog istog banda). Inace, i meni je to bio prvi koji sam cuo od njih, to nije iz moje generacije (mada su clanovi banda tacno moja generacija). Cuo sam kako neki klinci to vrte, pomislim, hm, ovo ne zvuci lose. Sta ima da se kupi od njih kod SKC-a? Ima "black album". OK, daj. Nije lose! Medjutim, kasnije mic po mic saznam da je pre toga bila neka legendarna faza Metallice. I ja sam mislio da je to neki hard core, da to nije za mene (vec sam mator onda bio). Medjutim, kad sam skinuo ta prva 4 albuma - to je bre betoven, kakav hardcore. Vrh!
Link to comment
Ontopik, Metallica - Black.
Jedini značaj tog albuma je taj što je bio uvod u ful mainstreamizaciju metala, slično kao i Nevermind za gitarsku buku generalno. Dakle, mnogo više štete nego koristi. Nikakvi novi standardi.
Baš tako. Što b' rek'o Niče: Jebo mejnstrim kad upropasti sve što dotakne.
Metalci vole Cecu.
Čini mi se da je čest i e obrnut slučaj.S druge strane, kod hardcore turbopopfolknarodnjaka, Metal'ka je sinonim za svu onu drugačiju muziku od koje ih hvata stra'.Što me iznenadjuje, jer, Metal'ka je, posle uspeha Black albuma, krenula tipičnim turbofolk putem, prepoznatljivim i jeftinim udaranjem na osetljive emocije već osvojene publike.
Link to comment

Kada bend postane (veoma) veliki to vise nije bend, to je industrija... hrani stotine porodica. To je obicno pocetak dosade i kraj kreativnosti (osim za retke hrabre pojedince koji su spremni da eksperimentisu i da protiv sebe navuku veliki gnev bivsih fanova i bivsih diskografskih kuca)

Link to comment
Precenjen ne znaci da ne valja, samo da ima mnogo boljih (kod tog istog banda). Inace, i meni je to bio prvi koji sam cuo od njih, to nije iz moje generacije (mada su clanovi banda tacno moja generacija). Cuo sam kako neki klinci to vrte, pomislim, hm, ovo ne zvuci lose. Sta ima da se kupi od njih kod SKC-a? Ima "black album". OK, daj. Nije lose! Medjutim, kasnije mic po mic saznam da je pre toga bila neka legendarna faza Metallice. I ja sam mislio da je to neki hard core, da to nije za mene (vec sam mator onda bio). Medjutim, kad sam skinuo ta prva 4 albuma - to je bre betoven, kakav hardcore. Vrh!
Pa to je jedan od najboljih efekata tog albuma. S jedne strane je izvukao metal fanove iz žanrovske niše u širu rok tradiciju, a s druge, dao povoda rok tradicionalistima da obrate pažnju i na ono što je Metalia ranije radila.
Link to comment
Precenjen ne znaci da ne valja, samo da ima mnogo boljih (kod tog istog banda). Inace, i meni je to bio prvi koji sam cuo od njih, to nije iz moje generacije (mada su clanovi banda tacno moja generacija). Cuo sam kako neki klinci to vrte, pomislim, hm, ovo ne zvuci lose. Sta ima da se kupi od njih kod SKC-a? Ima "black album". OK, daj. Nije lose! Medjutim, kasnije mic po mic saznam da je pre toga bila neka legendarna faza Metallice. I ja sam mislio da je to neki hard core, da to nije za mene (vec sam mator onda bio). Medjutim, kad sam skinuo ta prva 4 albuma - to je bre betoven, kakav hardcore. Vrh!
pa meni to nije prvi koji sam čuo od njih, već tačno sam išao po redu, od seek and destroy pa dalje. kad sam pomenuo hc, mislio sam na zagriženost, ne na hard core.
Link to comment
pa meni to nije prvi koji sam čuo od njih, već tačno sam išao po redu, od seek and destroy pa dalje. kad sam pomenuo hc, mislio sam na zagriženost, ne na hard core.
Pa, OK, onda nisam razumeo.U svakom slucaju, upravo ubijam bubne opne sa Kill Em All, a black album se ne secam kad sam slusao. :D
Pa to je jedan od najboljih efekata tog albuma. S jedne strane je izvukao metal fanove iz žanrovske niše u širu rok tradiciju, a s druge, dao povoda rok tradicionalistima da obrate pažnju i na ono što je Metalia ranije radila.
To da, ali u svetlu prvih albuma slabije se drzi... lepo je rekao onaj iznad, napravljeno je za vec izgradjeni fan-base. Edited by Indy
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...