Jump to content
IGNORED

Najprecenjeniji albumi evr


Turnbull

Recommended Posts

  • Replies 357
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Tsai

    36

  • MocaVukotic

    32

  • kobni zelaya

    28

  • Indy

    26

pogotovo kad su DSotM i Sgt.Pepper u pitanju
ne znam za dark side, ali evo da ti kažem za sgt.peppera. taj album je ja mislim najčešće na vrhu lista najboljih albuma svih vremena, i zato valjda privlači i toliku pažnju. ja sam to slušao milion puta, znam napamet svaki ton i reč texta, ali jednostavno ne razumem zašto je to toliko isforsiran album. gledam čisto muzički i ne vidim potreban kvalitet za takvo priznanje. e, ali to se često opravdava time da je uticao na ovog ili onog, na izvanredan studijski rad, na značaj koji ima, kako bi rekao ulis, na ono što se zove "zapadna civilizacija" i tako dalje. ali što to mene briga, a hard day's night ga šije za tri dužine, koliki god da mu je značaj i na koga god da je uticao.
Link to comment
ne razumem zašto je to toliko isforsiran album.
Mnoge velike stvari u vezi tog albuma je u medjuvremenu pregazilo vreme (koga danas uzbudjuje konceptualni album, ili preproducirani zvuk). Pesama je bilo dobrih, ali su (kao i mnoge druge od Beatlesa) vrtene do iznemoglosti. Sve to ne znaci da nije dobar, cak i odlican, album (sorry Kiricu), ali se u medjuvremenu pojavilo puno boljih.
Link to comment
Mnoge velike stvari u vezi tog albuma je u medjuvremenu pregazilo vreme (koga danas uzbudjuje konceptualni album, ili preproducirani zvuk). Pesama je bilo dobrih, ali su (kao i mnoge druge od Beatlesa) vrtene do iznemoglosti. Sve to ne znaci da nije dobar, cak i odlican, album (sorry Kiricu), ali se u medjuvremenu pojavilo puno boljih.
pa jeste, ali evo sutra će izaći nova lista, i opet će sgt da bude prvi ili eventualno drugi.a treći će da bude neki oasis :isuse:
Link to comment
pa jeste, ali evo sutra će izaći nova lista, i opet će sgt da bude prvi ili eventualno drugi.
Pa, eto, to bi bila neka definicija precenjenog albuma. I opet na listi od 100 (ili cak i 500) nece biti ni jednog od npr. Captain Beefhearta, ili Skip Jamesa, ili JB Lenoira, niti Ry Coodera, ili Can-a...
Link to comment
Recimo, kad bi se pojavio neko da kaze da je Joy Division - Unkown Pleasures (ili Closer) precenjen, sigurno da bi (posto mi neko prinese malo slatkog i hladnu vodu da se oporavim) to dovelo do razmene veceg broja postova (nadam se bez konkluzije na Ban Logu).
Cela britanska muzika je veoma, veoma precenjena. Po meni, tamo se nista novo nije dogodilo od polovine devedesetih i pojave dnb-a. Mislim, ne znam koja distanca je potrebna da se pregura pa da se vidi da li je neka muzika samu sebe nadzivela i ostala da zivi ili da se u grobu okrece kao istorijska cinjenica, ali je meni neobicno drago i nekako se dobro osecam kad naletim na neku novu, dnb-u plocu. Iako se to sve redje dogadja. Mislim, za 10 godina mozda taj dnb bude samo statisticka greska. Slicno vazi i za grajm, tu sam s ebas naprzio kad je sranje pocelo da se desava, ali evo prosle godine, samo jedna iz tog zanra koja mi je legla.
Link to comment
Pa, eto, to bi bila neka definicija precenjenog albuma. I opet na listi od 100 (ili cak i 500) nece biti ni jednog od npr. Captain Beefhearta, ili Skip Jamesa, ili JB Lenoira, niti Ry Coodera, ili Can-a...
sve tačno. ja ću se recimo pobuniti zašto na listi nema, među prvih 20, svih 10 albuma brianjonestown massacre-a, a pola njih će da pita "ko ti je to", dok me druga polovina bude gazila i wtmil-ovala.
Link to comment
Californication ?
Hm... da li je taj album uopste cenjen? :DEDIT. Skoro da bih mogao da ga stavim na onaj drugi Symetov topik, posto sam taj CD kupio (poslednji od RHCP - tada je pocelo ono grozno unjkavo pevanje). Edited by Indy
Link to comment
Hm... da li je taj album uopste cenjen? :DEDIT. Skoro da bih mogao da ga stavim na onaj drugi Symetov topik, posto sam taj CD kupio (poslednji od RHCP - tada je pocelo ono grozno unjkavo pevanje).
Meni je gotovo sve od RHCP na ignore listi odavno. Slušao sam to kao manijak u srednjoj. Užasno isfoliran i isforsiran zvuk
Link to comment
sve tačno. ja ću se recimo pobuniti zašto na listi nema, među prvih 20, svih 10 albuma brianjonestown massacre-a, a pola njih će da pita "ko ti je to"
Ja znam ko je to, oni sto si ih kacio pre neki dan. :DInace, na listama nikad nema ni Warren Zevona, npr. A zasluzuje vise od pola regularaca.
Link to comment
Ja znam ko je to, oni sto si ih kacio pre neki dan. :DInace, na listama nikad nema ni Warren Zevona, npr. A zasluzuje vise od pola regularaca.
e, a znaimljive su i liste najboljih debi albuma, na kojima često pobeđuju stone roses ili oasis, a recimo kec zeppelina bude 28. dok prvog mejdena ni nema na top 100. nešto je loše sa ovim svetom, ili sa mnom, jedno od ta dva.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...