Jump to content
IGNORED

Najprecenjeniji albumi evr


Turnbull

Recommended Posts

Evo da počnem tekstom iz Gardijana. Inače, slažem se za Dark side of the Moon.

Sacred cows: which 'classic' albums are overrated?Never liked Nevermind? Is Pet Sounds your pet hate? Let us know about the highly rated albums that just don't do it for you

The-sleeve-for-Pink-Floyd-007.jpgDark Side of the Moon … 'tosh'Most of us have albums we know we're supposed to adore, but we just can't understand what all the fuss is about.We asked @guardianmusic Twitter followers which albums they consider the most overrated – Radiohead's Kid A got a few nominations, and votes were also cast for Pink Floyd's Dark Side of the Moon, Van Morrison's Astral Weeks, Pet Sounds by the Beach Boys, and, on a more recent note, Channel Orange by Frank Ocean, the Guardian's No 1 album of the year.Given the quantity of responses on Twitter, we must all have one dirty secret in our listening habits. Consider it the opposite of a guilty pleasure (a guilty pain, maybe?) Now's the time to speak up and malign those albums.If you found Loveless listless, never liked Nevermind or Pet Sounds is your pet hate, say it loud and say it proud. And if you can put up a good argument against these albums' inflated reputations, speak up. Consider this the abattoir for music's sacred cows.

Link to comment
  • Replies 357
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Tsai

    36

  • MocaVukotic

    32

  • kobni zelaya

    28

  • Indy

    26

Jbga tesko cemo se tu sloziti. To je iz mog vremena, kad je izaslo, imao sam prijatelja sa kvadrofonskim* sistemom, turio taj album i... droge mi nikad nisu trebale u zivotu, naucio da se drogiram muzikom.Jedino sto bih mogao da se slozim da je previse sviran + da verovatno nije bas najbolje ostario (ali to vazi za dobar deo muzike iz tog vremena, ionako).*EDIT. Za one koji ne znaju, album je originalno izdat kao kvadrofonsko izdanje.

Edited by Indy
Link to comment

ostario je jako dobro, poslušaj flaming lips obradu celog albuma od pre par godina. skoro ista svežina. meni je od njih precenjen wall.od the beatles sgt.pepper i white album. gomila rupa i fillera.aj udrite.

Link to comment

Ma ja sam debil koji to verovatno nije ukapirao. Ja obožavam PF iz njihove Baretove faze, kao i onaj iz Gilmorove (kad zapravo zvuče kao metal bend :)), ali tu Votersovu fazu nisam nikad kontao. Opasno sam se naložio na njih kad sam slušao Delicate Sound of Thunder, i onda sam kupio DSM i bio mi - pih. Kam gi distorzije, grmljavina i to? :)

Edited by Syme
Link to comment
ostario je jako dobro, poslušaj flaming lips obradu celog albuma od pre par godina. skoro ista svežina. meni je od njih precenjen wall.
Slazem se za Wall, nikad nisam bio pristalica tog albuma (suvise je bilo komercijalno za moj ukus i tada i sada).Ovo da nije dobro ostario DSOTM cenim ne toliko po sebi, nego po mladjima (imam utisak da im nije mnogo zanimljiv album, ne pali ih... elektronski efekti zvuce prilicno muljavo za one koji su odrastali po techno rave-ovima, pretpostavljam).The Great Gig in the Sky je jos uvek Great. Us and Them, zvuci dobro i danas... elektronski delovi najslabije se ocuvali.
Link to comment

Sto se tice Beatlesa, suvise sam sentimentalan prema njima da bih bio objektivan (a pritom cak i nisam neko ko bi se mogao nazvati "fan"-om, posebno ne kad se uporedi sa brojnim fanaticima iz moje sredine, pocev od rodjene mi sestre).Mozda ce nekima zvucati kao svetogrdje (sreca pa Ulis nije ovde, tj. nije sreca, ali u ovom slucaju jeste), ali meni su Bube uvek bile bend za pesme tj. singlove, a ne za albume (to je podrucje Dylana i ostalih koji su bili u stanju da naguraju 40-50 minuta kvaliteta bez problema). I na ovim manje cenjenim albumima Beatlesa ima dobrih pesmuljaka, kao sto ima i puno onih koje podnosimo samo zato sto su to fab 4 ("a taste of honey, tasting much sweeter than wine!" - wtf?!)

Link to comment

Dark side of the moon je užasno bitan za dalji razvoj muzike, Wall i nije toliko.Što se tiče teme, zavisi kako ćemo da posmatramo... ako gledamo po listi najprodavanijih albuma svih vremena onda u paketu idu Appetite for destruction, crni album metal'ke, Back in black i Sgt Peppers.

Link to comment
meni to najbolje od metalike
Jao bre, kako.Na temu. Sta ja znam... bilo sta od Michael Jacksona? Kad je omro, probao sam malo da ga odslusam. Ne mere ba. Ima 1-2 dobre pesme, a onda krene da schmaltzuje, uzas boziji.
Link to comment

Black album je možda jedan od najocrnjivanijih albuma (get it? get it?) svih vremena. A ja mislim da on jeste stvarno dobar i da je otvorio metal za neke zanimljive uticaje. Daleko je od najboljeg Metalikinog albuma, ali je zaista zanimljiv, jer je uveo u treš metal razne baš dobre hard rok i bluz uticaje, i nekako ga izveo iz fanovske niše i doveo ga u dodir sa širim rok nasleđem. Otprilike, Metalika sa Black albuma je prema ranoj Metaliki ono što je Danzig prema Misfitsima.

Edited by Syme
Link to comment
meni to najbolje od metalike
Jedini značaj tog albuma je taj što je bio uvod u ful mainstreamizaciju metala, slično kao i Nevermind za gitarsku buku generalno. Dakle, mnogo više štete nego koristi. Nikakvi novi standardi.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...