Jump to content
IGNORED

Najgori albumi koje ste ikad kupili/slušali


Turnbull

Recommended Posts

Negde ranih devedesetih sam se baš bio zagrejao za industrial metal, i počeo da istražujem šta ima na tu temu se nađe. Tako su mi pod tom etiketom u lokalnoj muzičkoj prodavnici uvalili Voodoocult. super-bend sastavljen od likova iz raznih bendova kao što su Kreator, Death i Slayer.4493.jpg?3150Au što je bio loš! Nešto najdosadnije što sam u životu slušao, nije moglo da se odluša do kraja, mada sam više puta pokušavao.Lesson learned: Izbegavajte super-grupe. Uz retke izuzetke, they're shite.http://www.youtube.com/watch?v=E8zNrtQsvyQhttp://www.youtube.com/watch?v=oosKYv0j0Gw

Edited by Syme
Link to comment

Samo jedna dopuna u vezi sa nazivom teme. Evo zašto "kupili", a ne prosto "slušali". Od kad ne kupujem muziku primetio sam da vlo slabo marim za to da li je neki album dobar ili loš. Ako mi se ne sviđa prosto ga izzbrišem i ćao đaci. Ali u vreme kada je od inače skromog ddžeparca moglo da se odvoji para za svega par kaseta/CD-a mesečno, ako i toliko, loš album je bio izvor trajne frustracije i besa.

Link to comment
...loš album je bio izvor trajne frustracije i besa.
Ili je morao da se nauci da se voli. Istina, neke stvari koje sam godinama slusao u vreme kad sam kupovao LP/CD danas ne bi dozivele vise od jednog vrtenja.
Link to comment
Ili je morao da se nauci da se voli. Istina, neke stvari koje sam godinama slusao u vreme kad sam kupovao LP/CD danas ne bi dozivele vise od jednog vrtenja.
To je možda bilo najtraumatičnije od svega, ubeđivati sebe da ipak ima nečeg vrednog u albumu koji je loš, samo zato što si već dao pare za njega. :)Elem, verovatno si u pravu, i možda je to imalo i dobrih strana, jer se ponekad desi da album stvarno jeste bolji nego što se isprva čini. Ja inače i dalje imam odnos prema muzici kao i tada i brižljivo se posvećujem jednom albumu nedeljama, a ponekad čak i mesecima.
Link to comment

Pa, da, to je dobra navika iz vremena kad se do muzike mnogo teze dolazilo. Kad se samo setim... zvucao bi ovim mladima k'o oni Pajtonovski Yorkshiremen... oh, you were lucky to have a lake tape!

Link to comment
Od kad ne kupujem muziku primetio sam da vlo slabo marim za to da li je neki album dobar ili loš. Ako mi se ne sviđa prosto ga izzbrišem i ćao đaci.
Ja inače i dalje imam odnos prema muzici kao i tada i brižljivo se posvećujem jednom albumu nedeljama, a ponekad čak i mesecima.
Khm, malo si ovde protivrečan. Ako ti se album sada ne sviđa, za razliku od ranije, prosto ćeš ga obrisati, i nećeš mu se posvetiti ni nedeljama ni mesecima, pa samim tim ni otkriti da je dobar.
Link to comment
Khm, malo si ovde protivrečan. Ako ti se album sada ne sviđa, za razliku od ranije, prosto ćeš ga obrisati, i nećeš mu se posvetiti ni nedeljama ni mesecima, pa samim tim ni otkriti da je dobar.
Da, u pravu si, treba da pojasnim. Prosto sada imam mnogo bolju početnu selekciju, kako zahvaljujući širem izboru i opsežnijem muzićkom obrazovanju, tako i zahvaljujući pristupu raznim online review-ovima.Drugim rečima, još uvek ulažem puno vremena, ali sada samo u dobre albume :)Edit: Recimo, da sam tada imao pristupa tuđim kritikama i mišljenjima, na vreme bih znao da je Voodoocult đubre, pa se ne bih trudio da pokušavam da mu nađem kvalitete, a najverovatnije se ne bih ni zajebao da ga kupim. Sada me nije mrzelo da proguglam i našao sam četiri kritike sve četiri katastrofalne. Personal favorite sa mog omiljenog sajta Invisible Oranges:
The album straddles a horrible line between 3rd-tier thrash and hard rock. The riffs are DOA, the singing is out-of-tune, and the lyrics are beyond ludicrous
Edited by Syme
Link to comment

Jedna kaseta Geto Boysa kupljena u Piramidi (ili u starom Merkatoru, mešaju mi se sećanja). Došao sav srećan kući, pustio i ništa mi nije bilo jasno i ništa mi se tu nije svidelo i nije mi bilo jasno šta to nije u redu sa mnom.

Link to comment
Tanita_Tikaram_-_Ancient_Heart.gifKupio ploču zbog Twist in my sobriety. Dobra pjesna, al' ostatak albuma je totalna bulja. Savršen primer one hit wonder-a. Zbog najgorosti ostatka albuma, ne slušam ni taj jedini hit.
Link to comment

ja sam slusao i album je odlican! pionirski u svakom slucaju. mogu price o njemu da budu kakve god, album je zakon! bolji od bilo cega sto je Lou solo uradio, mada to i nije tesko jer mu je vecina solo albuma smece najgore vrste.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...