Jump to content
IGNORED

istorija srednjeg veka


MayDay

Recommended Posts

Spakovali su u logore i pobili one kojima je nemacki bio prvi ili cak jedini jezik, borili se sa njima u ratu za tu istu nemacku i bili stvaraoci nekih vrhunskih dela nemacke književnosti. Sa stanovista jezickog/nacionalnog identiteta to je satanizam i to ne biva. 

Edited by MancMellow
Link to comment

Ne kazem da je fenomen bas toliko prost i da nema svoje izuzetke, kao uostalom i svaki fenomen. Ipak mislim da nisam napisao nista sustinski netacno. Nacisti su takodje gledali koji jezik su koristili preci, a ne samo tadasnja generacija ("maternji jezik" u sirem smislu). Sama rec nacizam ima u korenu "nacionalno", oko toga tesko da se mozemo raspravljati. 

Link to comment
1 hour ago, Meazza said:

Ne kazem da je fenomen bas toliko prost i da nema svoje izuzetke, kao uostalom i svaki fenomen. Ipak mislim da nisam napisao nista sustinski netacno. Nacisti su takodje gledali koji jezik su koristili preci, a ne samo tadasnja generacija ("maternji jezik" u sirem smislu). Sama rec nacizam ima u korenu "nacionalno", oko toga tesko da se mozemo raspravljati. 

sve je to ok, ali jezik je tu daleko od primarnog

Link to comment
2 minutes ago, MancMellow said:

sve je to ok, ali jezik je tu daleko od primarnog

 

Naravno da nije, nacija je primarna. Ali nacionalni identitet je zasnovan najvecim delom na jeziku.

Edited by Meazza
Link to comment

Prvo sam pitao Manca o osecaju pripadnosti naciji u Srednjem veku, konkretno sam imao u vidu podrucje koje je pripadalo i Srbiji i Bugarskoj a danas pripada Srbiji. Zatim smo zapoceli novu diskusiju koja tesko da ima veze sa ovim topicom. :) 

Link to comment

Razumem ja tacno sta ti hoces da kazes. Ali pazi: "Rassenkunde des deutschen Volkes". A kako se definise uopste "das deutsche Volk"? Pa sigurno kao die Deutschsprachigen, govornici nemackog. Kako drugacije? Jer po njima i Austrijanci spadaju tu.

Link to comment

Hocu da kazem da je to cisto etnicki princip, i to onaj najprimitivniji koji ne gleda ni religiju ni bilo sta drugo osim bukvalno samo i jedino jezika. Dobro, i to da li je taj narod izvorni govornik nemackog jezika. Jevreji zato ne spadaju u tu definiciju, uostalom 99,9 posto njih je govorilo jiddisch kod kuce.

Link to comment
26 minutes ago, MancMellow said:

Nacizam je nesto kao rasisticki zombi nemackog imperijalizma.

Aha, a nemacki nacionalizam se samo nesrecno dogodio i poklopio sa nemackim imperijalizmom, 1 nesrecna koincidencija :sleep:

 

 

Edited by namenski
Link to comment
2 minutes ago, Meazza said:

99,9 posto njih je govorilo jiddisch kod kuce.

Ako mislis na nemacke Jevreje, ovo naprosto nije tacno.

Edited by namenski
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...