Jump to content
IGNORED

Emmys - iz godine u godinu


MayDay

Recommended Posts

A ako stvarno nema glavnog lika u seriji, onda ne može da bude ni sporednih.
Otkud sad to? Evo, primer filma Magnolia (1999): Tom Cruise, Julianne Moore, Philip Seymour Hoffman, svi za sporedne uloge u konkurencijama za razne nagrade...Tebi možda, u stvari, fali Emmy tipa Outstanding Performance by a Cast in a Theatrical Motion Picture (Screen Actors Guild Awards) za komedije... Možda serije tipa: Arrested Development i Modern Family, stvarno i postavljaju pitanje svrsishodnosti takve nagrade... Edited by Ajant23
Link to comment

Upravo to. Ako su bukvalno svi likovi supporting a nemaju koga da podržavaju, onda je situacija apsurdna. Ali ne znam što se žalim, ipak su Emmys u pitanju...

Link to comment

Bome, Campion još nisam pogledao, ali mogao bi i Sodrebergh na binu...Fincher valjda mora, Claire Danes isto, onda Spacey, Soderbergh, itd... Šta je ovo? I oni da dele binu sa, uglavnom, jadom i bedom od sitcoma :wacko:

Link to comment
  • 2 months later...

Directing, Drama Series: David Fincher, "House of Cards," Netflix.Cestitam nam. Ajante! Jupiii!I Kler Dejns opet objasnila, a moram priznati da kad vec nije Kevin Spejsi, neka je Vil Mekavoj dobio za glavnog glumca.

Link to comment

@MayDayMa, šta čestitaš... Pa, Fincher je sa prve dve epizode pretvorio licemerno englesko sranje napisano da kompenzuje "Da, ministre" u najviše što režija može učiniti...Mada, opet, to je samo prosti posao što je učinio...

Link to comment

Na polju sitcoma, užas...Najgora politička smeća nastavljaju da dominiraju: Weep, 30 Rock i Modern Family... Jadni Šekspir se okreće u grobu™: on je na majstorstvu komedije pravio tragedije, ovi od teorija tobožnje tragedije prave tragične komedije...Ali, brate, svaka im čast, dali su Emmy Abi Morgan za scenario za The Hour... Jbt, da li je moguće !!! :Hail:

Link to comment

O-kej, ovo je Luba naravno slučajno ostavila na SF serijama prilikom splita, nipošto da zakopa:

britanske serije su dobre out of the box. valjda zato sto su sezone mnogo krace i sto se sve pise unapred...
Tako, tako... Osim pilota The Hour, za koji sam se više nego iznenadio nivoom scenarija, pa pohitao da zapamptim ime Abi Morgan, baš nešto i ne impresioniraju. A, i Abi Morgan me je posle pomalo razočarala i u kasnijim epizodama te serije, a i kada sam posle video da radi na filmu i pogledao Shame i The Iron Lady. Doduše, ovaj drugi film je unakazio reditelj...
Ovde sam se još skromno ponovio, prošla su vremena kada sam mogao da podsećam na svaku novu epizodu skrajnutog Rubicona na ovom topicu sa moderatorima na grbači:
Mozda su normalnog izgleda, ali zato pricaju presmijesno, svi su dramaticni i ozbiljni... Nisam gledao konkretno Broadchurch, ali sve ozbiljne britanske serije koje jesam u zadnjih par godina imaju dijaloge kao meksicke telenovele.
Nisu sve, scenario Abi Morgan za The Hour (pogotovo pilot, drugu sezonu još nisam gledao) prilično je kvalitetan, šteta što joj na tom nivou nisu i filmovi koje sam gledao posle...
Ovde nijedan moderator nije otkrio sadržaj mog pm-a upućenog Ulisu, koji me je upozorio da pređemo na e-mail korespondenciju, u kome sam davno napisao da sam tamo Talicni Tom:
Ako, kada se ogradim od Ajanta, može da mi se čak i ono radi, ma briga me...Evo, promenio sam lozinku na TT-u...Logujte se i radite šta hoćete:User: Talicni TomPass: Ajant23Ajant23 (uslov im 8 znakova, pa sam morao da ponovim dva puta)Sajt je naravno: http://www.prijevodi-online.org/serijeŠta mi je spuštano, spuštano je... Evo sad imate jedan nacionalizovan nick...Ja Ajant nisam, a sada sam sahranio TT-a, koji ništa drugo nije ni radio osim što je pravio budalu od sebe prevodeći Žicu, pilot Lucka samo zato što volim Milchove dijaloge, i Spacejevu Kuću karata, dok drugi Gošinijev lik nije preuzeo posao na sebe... A, vi, slavite! Report nikad u životu nisam kliknuo i nemam nameru.Spuštaš mi mrtvim drugom, a? Ja Ajant nisam!
A, ovo sam onako napisao:
220px-Behind_the_Candelabra_poster.jpgUspešan plod platonske ljubavi Soderbergha i HBO-a, film vredan opažanja...
I, ovih par sitnica:
Bome, Campion još nisam pogledao, ali mogao bi i Sodrebergh na binu...Fincher valjda mora, Claire Danes isto, onda Spacey, Soderbergh, itd... Šta je ovo? I oni da dele binu sa, uglavnom, jadom i bedom od sitcoma :wacko:
Odbacivanje bolda:
Top of the Lake (2013)Pogledao praktično zaredom svih sedam epizoda. Vrlo slabo, kao da nisam ni gledao, ali mi nije do trošenja reči na ovo...
svaka čas'stigao do polovice druge epizode i završila u bindosadno, pretenciozno i dosadno, poput autorke i njezine mezimice
Za Top of the Lake - nemate pojma, verovatna najbolja serija prošle sezone, uz The Fall.
Pa, serija je baš za tebe, smaračka petparačka filozofija koja ređa i ponavlja smaračke pojmove... Naravno, i The Fall je jadan...Čuje čovek tu i tamo za te pojmove, tako sam načuo i za specifičnu vrstu autoreferentosti, kada se radnja nakardno i konceptualno gradi na ređanju pojmova samo za publiku koja ih prepoznaje kao svoju omiljenu literaturu...
Link to comment

opet predosadan izbor emmy pobednika i kao da gledam dodelu od pre nekoliko godina. ponovo modern family, ponovo jim parsons, ponovo ona iz homelanda i julia iz veepa, pa iznova dodeljivanje nagrada serijama na izdisaju (newsroom, boardwalk empire...) i kompletno ignorisanje dobrog dela stvari koje se događaju na tvu.inače, smešan mi je bio kraj poslednje always sunny epizode sa:- Screw them, you know why?- 'Cause I like us.- Well, because we're awesome.- We do our own thing and we're good at it.- I don't need their validation.- No, no, I'm happy with us.- That's exactly right.- Totally.- I really wanted an award, though.- Ah, it'd be so nice.- Would've meant a lot.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...