Jump to content
IGNORED

Fast Food chains


MayDay

Recommended Posts

  • Replies 143
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MayDay

    14

  • boshoku

    12

  • *edited by mod

    9

  • Indy

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

neka fala.. samo vi krkajte..... se slazem s onim sta koga boli kure.... samo mi malko zao kad vidim da i mi sve to tamo jedemo, volemo, fest fudu klicemo.......

Link to comment

Pa jedemo i volemo i klicemo umereno. U tome je valjda poenta?Mada, ne znam da li ja tripujem, ili sam zbog godina izgubila predstavu kako 'mladi' inace izgledaju, ali ja u Srbiji primecujem razliku u velicini mladjih devojaka u odnosu na pre nekoliko godina. Nemamo bas problem sa gojaznoscu ali mi se cini da veci broj mladih zena sada ima naslage na stomaku i bokovima nego pre npr 10 godina.

Link to comment

Najbolji FFC mi je definitivno Chipotle. Dok sam bio po amerikama i redovno presedao u DC znao sam zatvorenih ociju da nadjem mesto gde se nalaze na aerodromu, a kada sam bio u Parizu sam iscimao sebe i devojku preko pola grada da bi nasli njihov prvi lokal u Evropi koji jos nije bio otvoren :(Subway mi je takodje jedan od fetisha i cim predjem granicu gledam da naletim da pojedem bar dva dok sam na putu ne racunajuci onaj jedan sto se spakuje zadnjeg dana za put :) Mada mislim da je njihova tajna u chipotle sosu i jalapenosima i donekle hlebu, a samo meso i sir i ne igra neku ulogu pa obicno uzmem sta god im je daily special.U MiCky D imam svoje standardne "rituale" a to je da uvek probam ove nove burgere koje izbace i vecinom nisam odusevljen (osim kada je u pitanju alpski, big n tasty i sto bi Homer rekao Ribwich) a ako sam vec probao to novo onda je standard da uzmem Big Mek sa extra sosom. Nista vise ne kosta, dobije se dupa doza sosa i Big Mek koji se pravi odmah pred vama. Nema boje od toga. I retko uzimam obrok vec dopunim taj big mek sa cizburgerom ili mek tostom ili u trenucima velikog svinjenja sa jos jednim big mekom.Burger King mi se nikad nije svideo. Meso im se nekako suvise kruni, sosovi su im bezukusniji a pomfrit jedan od losijih koje sam jeo, pa ih izbegavam u velikom luku. Jedino sto sam kod njih jeo da je bilo kul je six pack slider burgera ali to je bio malo blam naruciti jer je bilo u sklopu Twilight promocije.KFC ljubim jos manje od BK iako sam im davao sansu vise puta. Jednostavno ne volim onaj kornfleks po losoj piletini, pomfrit isto ni prineti Mekovom, cak ni ta njihova ultra ljuta krica nisu nista vise do blago pikantna. A verovatno ima i do toga sto leti prodaju bezakoholni Mojito koji se pravi tako sto radnica uzme flasu od 2 litra 7up-a i sipa ga u plasticnu casu sa nanom i ledom i to naplati 150-200 kinti.Nordsee je ok, mada je meni zanimljivije da tu stanem i pogledma sav onaj sarenis i onda uzmem nesto skroz bazicno kao sendvic sa lososom, ali su u svakom slucaju bolji od nase kopije Fish & Bar gde sam uspeo da se otrujem repom od jastoga.Od ovih prekookeanskih najvece usvinjavanje tj raspianje hrane je bilo u nekoj ludackoj promociji u Jack in the box gde si za 3.99$ dobio veliko pice, dva takosa, pomfrit i hamburger velicine big meka ali sa jednim debljim mesom u mesto dva. Jeste da zamalo glavu nisam izgubio kada sam trazeci isti zalutao u pogresan kraj oko Staples Centra i nasao njihov objekat koji sa razlogom ima neprobojno staklo izmedju musterije i radnika sa sve kutijom u koju se stavlja hrana i koja ima oprugu koja ne dozvoljava se u isto vreme otvore vrata kod zaposlenog i kod musterije. Ali vredelo je :)Ono sto me cudi da nema kod nas a prilicno je jeftino i mislim da bi uspelo kod nas je Taco Bell lako za spravljanje (negde sam cuo da su jedini FFC koji nema pravu kuhinju) a dovoljno egzoticno, zapadno i pristupacno za prosecnog Srbina.I za kraj ko je iz USA ili bio tammo sigurno je jeo i kod Five Guys koji su od prilike najbolje sto neki lanac moze da ponudi sto se burgera tice, plus imaju tu skroz kul foru da im je lokal pun burica neljustenog kikirikija koji moze da se neometano tamani dok se ceka porudzbina.

Link to comment
Pa jedemo i volemo i klicemo umereno. U tome je valjda poenta?Mada, ne znam da li ja tripujem, ili sam zbog godina izgubila predstavu kako 'mladi' inace izgledaju, ali ja u Srbiji primecujem razliku u velicini mladjih devojaka u odnosu na pre nekoliko godina. Nemamo bas problem sa gojaznoscu ali mi se cini da veci broj mladih zena sada ima naslage na stomaku i bokovima nego pre npr 10 godina.
ovonajbolje da ste ranije sve bile kao struneod pobrojanog mi je sve manje vise bzvz.u meku je sladis dobar, pita dosta kewl, ostalo za kurac. podgrejani pomfrit koji sam jednom prilikom lud od gladi a bez previse opcija u sred noci pazario u mekdrajvu u 21. bloku je nesto najgore sto sam metao u usta. ukljucujuci i hranu.sabvej je tesko djubre, gomila majoneza i na bazi secera soseva u plasticnoj kivli.nordsi mi je ok koncept, ali nekako sve sto se kod njih pazari ima isti ukus.picahat, staznam, manje los od prethodnika, no ne vidim bas poentu kad u krugu od 500m od svakog picahata na svetu sigurno postoji bolja pica.u burgerkingu meso za nijansu vise podseca na meso negoli u meku, da moram bas da biram izmedju ova 2, izabro bi brgrking.kfc mi od sviju najbolji, moguce zato sto se moze dobiti i nesto ljuto za preliti mijeso, koje je, kakvo god bilo, ipak mijeso, iako vrlo verovatno najnezdravije na svetu.
Link to comment
sabvej je tesko djubre, gomila majoneza i na bazi secera soseva u plasticnoj kivli.
Ne znam da li si primetio da možeš da izabereš šta će da ti metnu u sendvič.Mislim, naravno da nije bogznašta, ali može bez majoneza i glupih soseva (od kojih se i meni bljuje).Trenutno sam ekstatičan sa turskim fast foodom, ne znam kako se to zove, Gozleme, ili tako nešto... najbolje što trenutno znam da može da se kupi na ulici za par dolara.
Link to comment

Hm, ne znam kakav je Subway tamo (pretpostavljam da pričaš o Nemačkoj), ali meni - posebno na ovu zimu - dosta prija meatballs, pri čemu ne dam da mi stave ništa dodatno u to, osim crnog luka. Skoro kao bakine ćufte u paradajz sosu. :cry:(Znači, nije kao na sici, nema dodataka)tumblr_m116anSyOK1r65rk0o1_400.jpg

Link to comment

pa jeo sam ga pre nekoliko godina, isto u nemackoj. posle toga ga obilazim.hm, to sto si naslikao deluje fakat ukusno, gledacu da overim dok sam ovdi.veliki sam covek, dajem i drugu priliku.

Link to comment

Ja ne znam kako se to zove "naški", osim ovog što tamo piše, Gozleme (pri čemu je "o" sa 2 tačke, kao u nekom hevi metal bendu).Ovo kupujem kod 1 Turaka koji su tačno preko puta kioska sa srpskom hranom na pijaci u Dandenongu (imigrantskoj opštini u Melburnu). Kad god dođem po burek ili ćevape, kasno je, već su zatvorili. Onda se okrenem braći Turcima, i oni završili sa kebabom, međutim uvek imaju Gozleme.To je nešto kao turska pita (u smislu hleba), što se rastvori i u njega se stavi jagnjetina (mislim da je to ono što im ostane od Kebaba), piletina ili slično. Pored toga, drugi sastojci, spanać, začini i tako to. I najbitnije je što je super vruće, znači baš "zimska" hrana (premda vi ne biste ovo ovde priznali kao zimu).To su ovi ovde, pod ne-baš-turskim imenom fast food chain-a:web-upload-dough-works-1-1024x683.jpg

Link to comment
Od ovih prekookeanskih najvece usvinjavanje tj raspianje hrane je bilo u nekoj ludackoj promociji u Jack in the box gde si za 3.99$ dobio veliko pice, dva takosa, pomfrit i hamburger velicine big meka ali sa jednim debljim mesom u mesto dva. Jeste da zamalo glavu nisam izgubio kada sam trazeci isti zalutao u pogresan kraj oko Staples Centra i nasao njihov objekat koji sa razlogom ima neprobojno staklo izmedju musterije i radnika sa sve kutijom u koju se stavlja hrana i koja ima oprugu koja ne dozvoljava se u isto vreme otvore vrata kod zaposlenog i kod musterije. Ali vredelo je :)
To je to! :wub:Meni ta poha iz KFC zapravo ono što volim, zato što mi s onim ljuspicama umanjuje osećaj da jedem nekakvu kožuricu. Nisam fan kožurica, ni na vrućem prasetu. Edited by MayDay
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...