Jump to content
IGNORED

Fast Food chains


MayDay

Recommended Posts

All in all, ja sam po ovom pitanju mali Amerikanac. I mnogo mi žao što sva ta hrana nije zdravija.Najviše volim McDonalds-ov čizburger, obožavam krispi spajsi krilca iz KFC (što jedem jednom godišnje jer su navodno koke najnezdravije odgojene industrijski) i fundamentalno više volim Maoz-ov falafel sa svim onim ludilo prilozima nego bilo koju fensi varijantu kod braće Izraelaca/Libanaca sa ulica Le Marais-a. A krispi krilca mnogo volim. Čak sam jednom zabola i Popeye's Louisiana Kitchen. Em krilca, em ime franšize legendarno. Uh, dodjavola, koliko je to nezdravo!Veliki sam fan azijskih kuhinja, ali mogu da zamislim sebe da bih ponekad radije da odem u Thai Express na neku njihovu fantastičnu verziju čiken-rajsa nego da uživam u specifičnoj kombinaciji začina u kambodžanskom amoku ili da odem na najbolji udon na kontinentu.Uh. Što se tiče morske brze hrane i deep fried mukica, Long John Silver's je meni waaay better od evropskog Nordsee, a volim i njega. Volim i Pizza Hut. Zapravo ja najviše volim italijanske pice proper, sa tankim testom i to obično biva Margarita. Ali volim i ove Pizza Hut debele kad se natronta povrće preko. Volim i onu najbolesniju verziju gde je testo tanko sa visokim stranama, kao kod kiša, pa se stavi i slojčina od 2 cm topljene mocarele, a la Giordano style pizza. Doduše, nikad mi neće biti jasno kako je moguće da jedna osoba može da pojede tu picu koja je namenjena za 1-2 osobe koju drug i ja zajedno nismo mogli da završimo, a oboje smo bili gladni u meri da samo što nismo jebali konobara.Ahh, tex-mex hrana. Kako je kod Amera to sve džabana, a gotivno. Kod mene otvorili Ćipotle ako ništa, ali su cene 3x u odnosu na američke. Volim! Taco Bell, mmmm..Ne volim Subway. Nemam potrebu da jedem ništa odatle. Ne ulazim ni u onaj Burger King nikad. Moram da priznam da nisam ni neki fan raznih donuts ili cookies franšiza. A vi, šta volite? Pavllle, sigurna sam da ćeš da izdominiraš. :D

Link to comment
  • Replies 143
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MayDay

    14

  • boshoku

    12

  • *edited by mod

    9

  • Indy

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

Subway moze da bude dobar. Stanes na benzinsku pumpu u nekoj teskoj MIdwest zapizdini, udjes u Subway i natovaris sendvic kao najgori indijanac svime sto ti dodje pod ruku. Majonez, pulled pork, salata, ljute papricice - pa sve to ugrejes. Curi po bradi a ti grokces od srece!

Link to comment

Mekdonalds, pre svega. Imaju razne sezonske pokusaje, ali vrh gastronomske ponude svakako je Big Mac, svetkovina mudrog kombinovanja umami, slatkih i kiselih ukusa, stvarajuci sinergiju koja poziva da se covek uvek ponovo vraca ovom plemenitom jelu.Kada kazem umami, mislim na zaista haute cuisine nacin na koji se ivica burgera, lagano zahvacena Maillardovom reakcijom cime je umami efekat znatno pojacan, spaja sa slajsom sira, sto podize do neba nivoe aromaticnih glutamata.A tu tek pocinje spektakl, jer se dubok i plemenit "peti ukus" potom sudara sa leprsavom i poletnom aromom kiselih krastavcica, zahvata neutralan, svez ukus salate, i sve ovo se stapa u simfoniju ukusa u ukusnoj i svezoj zemicki. Zato uvek narucujem Big Mac. Uz njega porucujem slatko-kiseli sos, veliki pomfrit i veliku kokakolu, napitak koji je prirodni pratilac Big Mac-a na putu do srca pravog gurmana.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Hm, moj problem sa Big Mekom je taj sos na bazi majoneza. Majonez i ja smo baš u lošim odnosima i jedino ga podnosim uz deep fried fish i to u vidu tartar sosa. Uz meso ga ne volim. Inače sav rispekt za Big Mek. A i kažem vam, ja sam Amerikanac, ja i pomfrit jedem sa kečapom only.

Edited by MayDay
Link to comment

jbt ovo je kao so na ranu, danas bih dusu dala za djank kao sto je mcdonalds (uvek: dupli ciz, pomfrit, koka kola); chipotle, wendy's, ali niko da spomene najveci tres od svih - panda express, kome se uvek vratim sa slatkim osecajem krivice dok jedem piletinu iz ljutog narandza sosa...volim i volecu dok sam ziva!

Link to comment

u burger kingu dvaput jeo u zivotu, i dvaput se otrovao. nikad vise.a da se razumemo, jeo sam svasta svugde i nista mi nije bilo (tipa barene puzeve na trgu u marakesu)@vasa, i ti citas aht?

Link to comment

haha citam taj sajt ali nisam video ovaj prilog. uistinu sam puno razmisljao o magiji Big Meka i njegov se sastav stvarno uklapa u te savremene gastronomske teorije. grozan je ali ne mozes da prestanes da ga jedes, a razlog za to lezi u dobro balansiranoj i jako manipulativnoj umami komponenti.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
Mekdonalds, pre svega. Imaju razne sezonske pokusaje, ali vrh gastronomske ponude svakako je Big Mac, svetkovina mudrog kombinovanja umami, slatkih i kiselih ukusa, stvarajuci sinergiju koja poziva da se covek uvek ponovo vraca ovom plemenitom jelu.Kada kazem umami, mislim na zaista haute cuisine nacin na koji se ivica burgera, lagano zahvacena Maillardovom reakcijom cime je umami efekat znatno pojacan, spaja sa slajsom sira, sto podize do neba nivoe aromaticnih glutamata.A tu tek pocinje spektakl, jer se dubok i plemenit "peti ukus" potom sudara sa leprsavom i poletnom aromom kiselih krastavcica, zahvata neutralan, svez ukus salate, i sve ovo se stapa u simfoniju ukusa u ukusnoj i svezoj zemicki. Zato uvek narucujem Big Mac. Uz njega porucujem slatko-kiseli sos, veliki pomfrit i veliku kokakolu, napitak koji je prirodni pratilac Big Mac-a na putu do srca pravog gurmana.
Jasno je kao dan da ovaj topik mora da ode na deponiju - ovakvo uživanje u trešu nije viđeno od topika o Tošetu Proeskom....
Link to comment

Ako moze Burdejn, mogu i ja. meni se dopada njegova pozicija o brzoj hrani: nema nista protiv fast food koncepta, ali radije placa malim radnjama nego velikim lancima, i tvrdi da i veliki lanci imaju svoje mesto, ali da bi mogli biti bolji.

Is it possible for chain restaurant to serve nutritious, environmentally responsible food?
  • "Fast food exists all over the world, that's much cheaper than what we call fast food, fresher, actually nutritious, and you're feeding money to individually owned mom-and-pop outfits more often than not. Even the chains can be good, or a hell of a lot better than here. So the answer is yes, absolutely."

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
haha citam taj sajt ali nisam video ovaj prilog. uistinu sam puno razmisljao o magiji Big Meka i njegov se sastav stvarno uklapa u te savremene gastronomske teorije. grozan je ali ne mozes da prestanes da ga jedes, a razlog za to lezi u dobro balansiranoj i jako manipulativnoj umami komponenti.
obicno uzimam sirburger jer sam stipsa, ali moracu da ga okusam sledeci put.one velike burgere u meku od 5-6e sam probao par puta, i fail su mi.za te pare mogu da kupim mnogo bolji burger u ne-lancu.
Link to comment

et DabovićŠto jes' jes, taj je u emisiji hasao pohovani bounty i krokete iz amsterdamskih automata (retko zlo, što se mene tiče).

Edited by kobni zelaya
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...