Jump to content
IGNORED

Savremena britanska hip-hip krimi drama


Lrd

Recommended Posts

Evo da zapljunem Cardinala i ovde. Canada, ali bliza britansko/skandinavskim serijama nego americkim. Zavrsio sam prvo sezonu. Odlicna je. Mozda zbog lose konkurencije i nisko spustene precke, ali meni je ovo jakih 8.5. Fali malo originalnosti i jedna ili dve stvari zaskripe. U svakom slucaju medju najboljim iz zanra sto sam video u poslednje vreme. Cekaju me jos dve sezone (svaka po 6 epizoda).

 

Poceo pre nego vece da gledam Veru. I zaspao ko top posle 3 minuta. Nije to za mene vise.

Link to comment
  • 4 months later...
  • 1 year later...

https://www.theguardian.com/world/2021/jun/21/eu-prepares-cut-amount-british-tv-film-shown-brexit

 

ahaha, pa koji su oni papani. ziveti top listu nadrealista i pajtonovce jednom u zivotu bilo je neocekivano, ali ovaj novi ciklus idiotizma koji je zahvatio planetu premasuje sva moja nadanja.

 

sta je sledece, zabrana juzno-americkih ili ruskih pisaca? ukidanje americke muzike? jebote, nestvarno koliko se glupost raspojasala.

Link to comment
58 minutes ago, ultra plasticni said:

Uopste nije glupost.

Poslednja vredna stvar koja je stigla sa ostrva je grajm, uglavnom izvoze tesko tesko djubre

 

Eh, pa sad, to malo zavisi i od ukusa, a i od konkurencije koja je, kada su krimi drame u pitanju, kriminalna (s izuzetkom poneke skandinavske). Ali sama ideja da ogranicavas na taj nacin "uvoz" kultunog sadrzaja je - pa, ono, ne znam ni sam kako to da nazovem. Cak su i srbi i hrvati na dobrom putu da to prevazidju.

Link to comment

Ali ovo je isto kao što i kod nas moraš na tv da imaš određen porecenat domaćeg programa. EU sada kaže britanske serije više nisu domaće. Nije ti dobra paralela sa piscima. 

Link to comment

Pa to, moze da bude procenata domaceg programa koliko se hoce ili domacih pisaca u citanci, ali ljudi ce opet gledati i citati sta im se gleda ko i do sada.

 

Ako EU tv i filmska produkcija hoce da poveca svoje parce kolaca, moraju da pocnu da ulazu u tu industriju. Ovako se svodi na klasican kulturni nacionalizam sto je retko kada nesto dobro izrodio na duze staze. Mislim - kako se svi sete da su drzava kad treba da skinu kajmak, a zaborave kad treba da ulazu. Kvalitet britanskog programa je posledica (izmedju ostalog) sistematskog ulaganja u filmske skole, pozorista, raznorazne produkcije.

 

Quote

“Losing access to a substantial part of EU markets would be a serious blow for the UK TV sector, right across the value chain from producers to broadcasters to creatives.”

 

Cak i da mogu to politicki da sprovedu, kako misle tehnicki? Eventualno da oporezuju nekako britanske programe, pa da time dizu cenu Netflix preplati? A i onda, platis par jura vpn pa gledas BritBox ili sta hoces. Ako je neki market istinski globalan, onda je to tv.

Edited by chandra
Link to comment

Pa mogu da blokiraju pristup Netfliksu ako ne ispunjava uslove. Ili ih nateraju da smanje količinu ne-EU programa za netfliks u EU. Kao sto ne možeš iste stvari da vidiš na Netfliksu u dve različite jurisdikcije.

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...

vrteći unazad na pikboksu uspeo sam da odgledam prvu sezonu engleske davno urađene serije "prvoosumnjičeni" sa helen miren. sada je u toku druga sezona. 

 

standrdno UK kvalitetno. vidim da je IMDB ocena 8,4/10. realno.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...