Jump to content
IGNORED

Vi ste profesori...


Prospero

Recommended Posts

BTW. To sto (izgleda) ne postoji faks/smer koji je specijalno namenjen za one koji treba da budu skolski nastavnici vec je problem samo po sebi.
Koliko znam, na PMF-u u NS, postoji master za profesore u određenim oblastima(Mat, Hem, Bio). Brat mi je prvo masterirao™ običnu hemiju, a onda je masterirao i profesorski smer. Doduše, nije da mu nešto u životu znači, i dalje ne može da nađe posao u struci.
Link to comment
  • Replies 692
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    55

  • Indy

    44

  • morgana

    38

  • Dagmar

    32

Top Posters In This Topic

Posted Images

pre bolonje se imala psihologija, pedagogija i metodika nastave, sada imaju neke module na zadnjoj godini gde biraju predmete pa oni koji furaju za nastavnike imaju predmete pedagoškog/metodološkog tipa.bar tako mislim :)

Link to comment

dragiceviceva, kako je naziva vikipedija*, ima problem i sa novouvezenim nazivima profesija koliko i sa novim profesijama, drzeci valjda da je 'profesor' staroslovenska i otuda legitimna rijec. to me podsjetilo na moju proefsorku srpskog koja se zalila sto njeni djaci u svom vokabularu imaju previse stranih rijeci.* nebitna opaska. ne mogu da ne primjetim koliko je rasprostranjen taj debilni nacin tvorbe zenskog roda za prezimena.

Edited by morgana
Link to comment
@radisaJesu. :D
Jbg, treba da prekinem da forumašim kad radim, ali, jbg,nekad procesi traju predugo, i onda čovek misli o više stvari i sve ode dođavola. Pa i detektori :(
Link to comment
Heh... mislim da ima i na forumu onih koji nisu daleko od tih rezona. Izgleda se tudjice odbacuju samo ako su novijeg datuma.
Pa to. Ladno prozvala bek ofis admine! Glupača.
Link to comment
Iza zvučnih naziva zanimanja najčešće se kriju foliranti koji misle da se ugled može steći preko noći, kriju se oni koji nisu imali izdržaj da završe fakultet koji su započeli, oni koji menjaju zanimanja i profesije kao prljave čarape. Nemojte zaboraviti da se profesorom, lekarom ili sudijom niko ne može samoprozvati.
postoji li reč izdržaj u našem jeziku?ova žena, jasno je, oseća i zna da mnogo toga u našem društvu nije dobro, ali su joj pristup i poenta potpuno pogrešni.
Link to comment
Pa to. Ladno prozvala bek ofis admine! Glupača.
Ladno me prozvala :( da li bi me opralo kod nje to sto sam filolog mada nisam iz te kaste srbisticke?Sad ozbiljno, mislim da je govor promasen na previse nivoa. Ne to sto kritikuje, ima tu dosta istine ali je nacin jako los. Da ne ulazim u to kakve kadrove obrazuje filfak generalno, taj fakultet je jos u 19. veku i odlucno odbija da se odatle pomeri.
Link to comment

Da vam kažem, ja jako patim zbog položaja školskih nastavnika. Mislim da oni jesu vilenjaci u društvu. Čak kad čujem da je neko dete prosvetnih radnika odmah mu okačim stereotip da je dobro vaspitana osoba.Medjutim, ono rangiranje profesija je čista malogradjanština. Dovodi u vezu profesiju sa kvalitetom čoveka. Na sve to zanemaruje objektivnu uslovljenost raznoraznih ljudskih izbora. Pa da li to priliči nekome ko je profesor na uniju?! O raskidu sa tekovinama vremena da ne pričam.

Link to comment

Da se razumemo, polozaj prosvetnih radnika u Srbiji je grozan. I, koliko znam skotova koji ne zasluzuju to zvanje, toliko znam i dobrih, kvalitetnih ljudi koji se jako trude da odrze kvalitet. Ja, mojom srecom, nikad nisam ni imala ambiciju da budem profesor, niti je za moju katedru postojala ta opcija. Nas filoloski fakultet mu dodje u rangu gimnazije posto se vecina diplomaca bavi svacim osim fililogijom u bilo kom obliku.Zapravo, i meni ovde najvise smeta taj elitizam u tonu, ali nije ona jedina i takav stav se previse cesto moze cuti. Nazalost, u nasem univerzumu su se stvari okrenule naopacke nekoliko puta poslednjih decenija i veliki broj ljudi je izgubio kompas pa im je nekako najlakse da spustanjem drugih uzdignu svoj ubijeni ego bar malo,mada svakako ne opravdavam.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...