Jump to content
IGNORED

Ponovo radi bioskop


steins

Recommended Posts

Uh, Tom Sojer je bio zakon! Jednom su pustili na tv-u neku rusku verziju, izgledala je kao Solaris za decu :) To nije bilo to.INače, kako da zaboravim na ovo:220px-Robin_hood_movieposter.jpgEdit: Prvo napisao Tom Kruz, pomešali mi se filmovi :)

Edited by Syme
Link to comment
Dejvid Lin: Lorens od Arabije, Most na reci Kvaj, mislim i Rajanova kći...Viskonti: Sumrak Bogova, i to više puta, ako se dobro sećam...Robin Hud sa Erolom Flinom...Tužni film u kome sin umire od posledica ozračenja posle probe atomske bombe, takođe vazda tužni Zafirelijev: Šampion...Little Lord Fauntleroy (1936)...
Od svih ovde pmenutih, samo su Robin Hud i Mali lord Fontleroj puštani u zimskom bioskopu.Pošto te filmove pamtim po prevedenim naslovima, tako ću ih i navoditi.RTB je puštao zimski bioskop ponedeljkom, srijedom i petkom. Od 1987. godine priključuje se TVZ i popunjava utorak i četvrtak.Od filmova koje je puštao TVZ već je pomenut Bagdadski lopov, a ja sam naročito volio Rio Bravo.Siguran sam da su puštali češku komediju Konobaru, bježi!, a nisam siguran i za poljsku krimi komediju Vabank!Od crtanih su redovno išli pomenuti Konjić Grbonjić, Snežna kraljica i Lolek i Bolek na putu oko sveta (Kim ga je već našao).Mačke nisu bile iz visokog druđtva već ove: Gay Purr-eeJa se sjećam još i Guliverovih putovanja, dugometražne verzije Kremenkovih (kad idu u Evropu) i Cvrčak Cvrle ide u Velegrad.Puštane su i dugometražne kompilacije crtaća Hane i Barbere, kao i slepstika Stanlija i Olija i drugih komičara iz epohe nijemog filma (mislim da se to zvalo Lude dvadesete Stanlija i Olija).Već su pomenuti neizostavni Viva las Vegas, Tom Sojer, Fliper, Crveni gusar...Mene su obavezno nervirali sa filmom o Bitlsima prevedenom kao Pusti (od Let It Be, naravno) jer su mi muzički filmovi bili dosadni.Ponekad su puštane zajedničke komedije Džeri Luisa i Dina Martina - Najluđa trka, Uživaj život Džeri, Najbolji šerif na Divljem Zapadu, Artisti i modeli, Holivud ili propast...Od klasičnih komedija volio sam Zabavu i Taj ludi, ludi, ludi svet.Često su puštani i filmovi sa Mapetovcima poput Velika Mapetovska zavrzlama i Mapeti idu u Holivud.BIo je i neki lutka-film o nekakvim čupavcima što žive pod zemljom i brinu o ekologiji (???)Bilo je nekoliko avantura sa mačevanjem. Mislim da su puštani filmovi sa Stjuartom Grendžerom - Zatočenik dvorca Zelde i Skaramuš. Naravno, tu su i Grof Monte Kristo i Čovek sa gvozdenom maskom sa Ričardom Čemberlenom.Ovog Kventina Darvarda se uopšte ne sjećam.Padaju mi na pamet četiri filma sa Meksikom i mitraljezom - pomenuti Pazi eksploziv! Serđa Leonea, Divlja horda Sema Pekinpoa, Profesionalci Ričarda Bruksa i Teksaški graničar Voltera Hila, ali mislim da su samo Profesionalci prikazivani u zimskom bioskopu. Teksaški graničar je na našim TV prikazivanznatno kasnije - sredinom 90-tih.Pomenuću još jedan često prikazivani vestern sa Bertom Lankesterom - Poslednji apač.Sjećam se i par francuskih komedija - Plovi, plovi i Velika Avantura sa Luj De Finom (kasnije dolaze i Žandarmi) i već pomenuti Belmondovi Čovek iz Rija i Čovek iz Hong Konga.Najmračniji i najteži filmo koji sam pogledao u Zimskom bioskopu bio je sigurno Čajkovski i prijatelji muzike Kena Rasela sa Ričardom Čemberlenom i Glendom Džekson. Mislim da su prikazivana još dva Raselova filma - Tomi i Francuski preliv.1990-te ili 1991-ve TVZ se povukla iz Zimskog bioskopa (i uopšte iz JRT šeme) a TVB ga je dotukao davanjem nekih TV bajki (doduše, bilo je tu poznatih glumaca, Šeli Dival je bila narator, a znam da je kineskog cara u Zlatnom slavuju igrao Mik Džeger!!!) Edited by colonelo
Link to comment

Ama, to nije tačno... Snimio Linove na kasete i za to sam siguran... A, postoje i druge stvari vezane za sećanja... Ovaj sa Holdenom i Šampion su isto sigurno bili... Jednostavno, toga se sećam... A, prilično mislim da sam sretao i Viskontija, ali tu nisam siguran da nije bila subota popodne, kada se sećam i jednog totalno erotskog filma ladno na TVB...Možeš naknadno pisati istoriju, ali to nije tačno...

Link to comment
Najmračniji i najteži filmo koji sam pogledao u Zimskom bioskopu bio je sigurno Čajkovski i prijatelji muzike Kena Rasela sa Ričardom Čemberlenom i Glendom Džekson. Mislim da su prikazivana još dva Raselova filma - Tomi i Francuski preliv.
Au, tačno! Kakav jeziv film. Otkud im ideja da ga puste u tom terminu... Valjda biopic o poznatom kompozitoru, neka se deca obrazuju...:)
1990-te ili 1991-ve TVZ se povukla iz Zimskog bioskopa (i uopšte iz JRT šeme) a TVB ga je dotukao davanjem nekih TV bajki (doduše, bilo je tu poznatih glumaca, Šeli Dival je bila narator, a znam da je kineskog cara u Zlatnom slavuju igrao Mik Džeger!!!)
U pa to bilo slatko:http://www.youtube.com/watch?v=57kw6I_ULDMInače, hvala ti što si zatvorio topik <_< Ajde odgovori na moja pitanja, ako si baja... :P
Link to comment

Za Most na reci Kvaj i Lorensa od Arabije RTB je kupila licencu tek krajem 80-tih, kad ih je pustila u ciklusu oskarovaca. Oba su prikazana početkom 1989. godine. Rajanova kći je prikazivana i nešto ranije. Sva tri filma su reprizirana 1993. godine u okviru Letnjeg bioskopa, a sa njima još gomila atraktivnih filmova poput 12 žigosanih, Pazi eksploziv, Vrata raja, Nedostižni most...Ne zaboravi da i Lorens od Arabije i Rajanova kći traju oko 3 sata, što se nije moglo uklopiti u TV raspored u okviru zimskog bioskopa.Izgleda da si ipak u pravu za Božićnu jelku.Sjetio sam se još nekih filmova: Putovanje prokletih (prikazivan u 2 dijela), Fra Djavolo (Stanlio i Olio), Romeo i Julija, Tri Musketara (sa Džin Kelijem), a bila je i neka animirina verzija musketara sa kučićima...Syme: Ne sjećam se te češke serije. Meni to malo vuče na neku špansku koja se zvala nešto slično kao Dugo toplo leto, ali sigurno ne tako.

Edited by colonelo
Link to comment
Za Most na reci Kvaj i Lorensa od Arabije RTB je kupila licencu tek krajem 80-tih, kad ih je pustila u ciklusu oskarovaca. Oba su prikazana početkom 1989. godine. Rajanova kći je prikazivana i nešto ranije. Sva tri filma su reprizirana 1993. godine u okviru Letnjeg bioskopa, a sa njima još gomila atraktivnih filmova poput 12 žigosanih, Pazi eksploziv, Vrata raja, Nedostižni most...Ne zaboravi da i Lorens od Arabije i Rajanova kći traju oko 3 sata, što se nije moglo uklopiti u TV raspored u okviru zimskog bioskopa.Izgleda da si ipak u pravu za Božićnu jelku.Sjetio sam se još nekih filmova: Putovanje prokletih (prikazivan u 2 dijela), Fra Djavolo (Stanlio i Olio), Romeo i Julija, Tri Musketara (sa Džin Kelijem), a bila je i neka animirina verzija musketara sa kučićima...
djizus, ti si robert nemecek!Sent from Bender's iPad using Tapatalk
Link to comment
Za Most na reci Kvaj i Lorensa od Arabije RTB je kupila licencu tek krajem 80-tih, kad ih je pustila u ciklusu oskarovaca. Oba su prikazana početkom 1989. godine. Rajanova kći je prikazivana i nešto ranije. Sva tri filma su reprizirana 1993. godine u okviru Letnjeg bioskopa, a sa njima još gomila atraktivnih filmova poput 12 žigosanih, Pazi eksploziv, Vrata raja, Nedostižni most...Ne zaboravi da i Lorens od Arabije i Rajanova kći traju oko 3 sata, što se nije moglo uklopiti u TV raspored u okviru zimskog bioskopa.
Pa, da, letnjeg bioskopa, tako sam i napisao: i letnji i zimski... Jesu, Linovi su bili u ranim devedesetim, oko 10 ujutro u doba leta, pozno proleće, dok još traje škola...
Izgleda da si ipak u pravu za Božićnu jelku.Sjetio sam se još nekih filmova: Putovanje prokletih (prikazivan u 2 dijela), Fra Djavolo (Stanlio i Olio), Romeo i Julija, Tri Musketara (sa Džin Kelijem), a bila je i neka animirina verzija musketara sa kučićima...
Jesam i za Božićnu jelku kao i za Zafirelijevog Šampiona... Čini mi se da je bila i Posejdonova avantura... Edited by Ajant23
Link to comment

I jedan specifican Tom Sojer, ali nisam uspela da izguglam koji je tacno od silnih ekranizacija. Secam se isto tako jezivih delova, u pecini recimo..Volela bih to pogledati ponovo.

Link to comment

fala drugu Titu stoe volo kauboje pa smo ih imali na pretek.. i americke i spaghettije... bas sam skoro pricala o tome s koleginicom Ruskinjom, kaze da su u to vreme kod njih bili popularni indijski ljubavni filmovi :isuse:moj prvi film u bijoskopu koji sam vidla bijo je cudoviste iz mocvare.... tata je volo horore i fala mu na tome........ Brus Lija [martial arts i stripove] sam zavolela zahvaljujuchi ujaku........ imo je SVE sto se tad moglo imati od Brus Lija [Zagora, Marti Misterije itd....]osim toga, obozavala sam nedelju po podne, oko 5-6.. kad su pustali stare sf filmove iz 50ih.. tipa cudoviste ovo, cudoviste ono.... cini mi se da sam zivela samo za to nedeljno po podne

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...