Jump to content
IGNORED

Ponovo radi bioskop


steins

Recommended Posts

ovo mu dodje valjda drugi deo nostalgičnog topićarenja.....elem, u petak sam provalio da ponovo ide Letnji Bioskop na RTSu pa sam se setio istog i još čuvenijeg, čini mi se, blizanca - Zimskog Bioskopa.daklem, ko se još seća čuvenog termina u pola dva radnim danima, pogotovo onog zlatnog doba 80tih i početka 90tih kada su išli raznorazni PG rated filmovi? Meni ostalo u pameti svakodnevno trčanje sa snega ravno u dnevnu sobu da bi se ispratio film za taj dan.Pamtim i da je RTZ (današnji HRT, za junoše) imao najbolji izbor filmova koji su se uglavnom sastojali od makljaža i dugometražnih crtaća, da su Bosanci cepali domaće dečije a RTB (današnji RTS) i tada, ko i danas, smarao sa dokumentarcima i ruskim bajkama.....iz sećanja vadim dva naslovaprvo,The_Adventures_of_Quentin_Durward_poster.jpgako Kventint Derward nije najviše repriziran strani film na SFRJ televizijama, onda sam ja Cipelić. Čuvene scene mačevanja sa seckanjem sveća i završna scena kad glavni junak na nekoj dvokolici odlazi u sunset. BIla je tu i neka skeri caka koju sam sad zaboravio.i drugi,la-guerre-des-tuques.jpgvaljda kanadski, kod nas preveden kao Pas koji je zaustavio rat. Film koji mi je ostao u engramima iz dva razloga. Prvo, zato što sam tu video najromantičniji poljubac ikad snimljen na filmu /kad se poljube u nekom mraku pored one kule od snega/ i drugi, zato što je to prvi film koji sam gledao a da nema hepi end, što je kod mene izazvalo popriličan šok.eto, toliko od mene za početak, ajdmo dalje.........

Edited by steins
Link to comment

Odličan topic, prvi kojih se sećam:Dejvid Lin: Lorens od Arabije, Most na reci Kvaj, mislim i Rajanova kći...Viskonti: Sumrak Bogova, i to više puta, ako se dobro sećam...Robin Hud sa Erolom Flinom...Tužni film u kome sin umire od posledica ozračenja posle probe atomske bombe, takođe vazda tužni Zafirelijev: Šampion...Little Lord Fauntleroy (1936)...Takođe, noćni programi su počinjali imati reprize u jednom od tih termina, valjda na drugom programu. Tada sam, kada idem prepodne u prva četiri osnovne, kada se vratim, zavoleo jedan od najomiljenijih sitkoma: Da, ministre...Slabo se prisećam, valjda će me inspirisati drugi postovi...

Link to comment

U, "Pas koji je zaustavio rat" je mnogo lep film. Lep i tužan :(Jedno od mojih najupečatljivijih sećanja na zimski biskop je bio ne ki Čarli Čaplin omnibus, sastavljen od više njegovih kratkih filmova, koji sam gledao sa tada najboljim drugarom iz odeljenja, mislim da smo bili prvi razred. Mi smo bukvalno plakali od smeha. Sećam se jasno da je jedan ov filmova bio ovaj, i za njega smo se ubedljivo najviše smejali, posebno za secnu kad juri flašu oko stola :) :http://www.youtube.com/watch?v=QSVY3j8jhn0Drugi je, i toga se sećam bio ovaj:http://www.youtube.com/watch?v=xjqaOjnCpzQInače, mogao bih se zakleti da je najčešće puštan film u Zimskom bioskopu ovaj:P1011843.jpg

Edited by Syme
Link to comment

Zimski, za razliku od današnjeg ljetnjeg bioskopa nije bio svaki dan nego je išo ponedjeljkom, srijedom i petkom.Kroz cijele osamdesete ovi su bili obavezni svake zime.6st7.jpgovnn.jpgOvi su išli otprilike svake druge godine.fliperu.jpgimg46305tv2187167thethi.jpgOd crtanih filmova pamtim neki o mački Miciki koja odlazi sa farme u Pariz pa se poslije opet vraća na farmu svom mačoru Žući, glas mački je pozajmila Džudi Garland. Konjić Grbonjić, Snježna Kraljica (Kaj i Gerda) i neki dugometražni Lolek i Bolek.edit- Moja Draga Klementina

Edited by pogranicni
Link to comment

Jeste! Ponedeljak, sreda i petak. I dobro si se setio ovih crtića. Meni je snežna kraljica bila stvarno strašna kad sam bio malac. :(Ama se te Micike ne sećam....

Link to comment

bravo za Elvisa, potpuno sam ga zaboravio.... i tačno, Zimski je išao u pon-sre-pet ritmu....ostala mi u sećanju i Poslednja Oaza sa onim prasetom (beše se zvalo Srećko) - ajd što su me zlostavljali po školskim predstavama sa njim, nego sam morao još i kući da ga gledam milion puta..........još od tog vremena sam uvrstio prasetinu na meni kao obaveznu hranu, da se osvetim Petru i Srećku :angry:PS sećam se i ja tog crtaća s mačkama, bio je nešto čudno radjen, al sad ne mogu da se setim imena nikako - mislio sam da je Mačke iz visokog društva, ali nije,.....

Edited by steins
Link to comment

Prase je čini mi se Gile.Ta Divna Stvorenja. Pijanka životinja kad fermentira ona neka biljka slična jabuci i majmunski oporavak dan poslije pijanke.

Edited by pogranicni
Link to comment

Onda pre Lolek i Bolek...Šta ste opleli po tim dečjim, svaki peti film u letnjem i zimskom bioskopu bi danas išao sa ograničenjem do 16 ili 18 godina...

Link to comment
E, Syme, baš sam često pomišljao na osmeh Lankastera u poslednjem dvoboju dok je Bakemono imao Borata na avataru...
Nisam znao za kog da navijam! Obojica su mi bili dragi! Ali Bert je to ipak zaslužio jer je bio pohlepan i sebičan. Mada, taj osmeh...
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...