Jump to content
IGNORED

Notting Hill (1999)


MocaVukotic

Recommended Posts

o ostalima nema spora, nema ni o grantu, igra samog sebe, ali baš me zanima neki tvoj alternativni kasting za glavnu žensku ulogu, sad vidim, te 1999?
Pobogu, bila li je jedina velika holivudska zvezda tada? Biraj koju hoćeš iz tog vremena. Bitno je da je u filmu velika holivudska zvezda, ne nužno i Robertsova. Recimo, više bih voleo Kidmenovu u filmu
Link to comment
  • Replies 113
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    24

  • Zen

    15

  • MocaVukotic

    14

  • Lancia

    6

Zene, nadam se da uočavaš da ti zapravo radiš sirotoj Đuli ono što joj rade kreteni iz restorana, samo malo pristojnije - osporavaš joj osobnost. Ona je za tebe samo "okidač", zamenjiva glumičica koja je tu samo kao prop u muškim fantazijama, ne nužno seksualnim, nego eto recimo romantičnim. Zato je za tebe ona nebitna.

Ali film upravo jeste o tome, to je sama srž filma - da mi zaboravljamo, i da nas loši filmovi učvršćuju u tom zaboravu - da su na ekranu osobe, ne fantazije. Onu Đulinu molbu - da je vidimo kao osobu, da je ona just a girl, da zahteva naše priznanje svog postojanja - ti odbijaš jednako nepromišljeno kao i sam Grant - ona je samo glumica, zašto joj verovati, čak i kad pred tobo roni suze? Srećom, prijatelji su tu da kažu Grantu koliko je pogrešio, a evo Moca i ja smo tu da tebi skrenemo pažnju. :) Edited by Syme
Link to comment

Samo da dodam - ovo licitiranje imenima koja bi tu ulogu bolje iznela je do u reč isto ono što rade likovi iz restorana - pošto je film njihova fantazija, oni bi da biraju glumice po tome kako se u nju uklapaju. Ali film nije njihova fantazija, već ima autonomno značenje, kao što i sama Robertsova nije Grantova romantična fantazija niti selebriti lik izgrađen u javnosti, već prava osoba, just a girl.

Link to comment

ima u tom filmu jedna scena kad ona prica njegovim prijateljima valjda kako joj je najveci strah da kad je napusti lepota ce ljudi shvatiti da je slaba glumica i ostace samo sredovecna zenica koja je nekad bila popularna. ne mogu tacno da se setim scene, ali cini mi se nesto u tom kontekstu. ako to nije opisalo karijeru dzulije roberts, onda ne znam. u kontekstu toga da li je kasting za ulogu bio dobar ili ne.

Link to comment
Zene, nadam se da uočavaš da ti zapravo radiš sirotoj Đuli ono što joj rade kreteni iz restorana, samo malo pristojnije - osporavaš joj osobnost. Ona je za tebe samo "okidač", zamenjiva glumičica koja je tu samo kao prop u muškim fantazijama, ne nužno seksualnim, nego eto recimo romantičnim. Zato je za tebe ona nebitna.http://www.youtube.com/watch?v=3F8oJh3J1T0Ali film upravo jeste o tome, to je sama srž filma - da mi zaboravljamo, i da nas loši filmovi učvršćuju u tom zaboravu - da su na ekranu osobe, ne fantazije. Onu Đulinu molbu - da je vidimo kao osobu, da je ona just a girl, da zahteva naše priznanje svog postojanja - ti odbijaš jednako nepromišljeno kao i sam Grant - ona je samo glumica, zašto joj verovati, čak i kad pred tobo roni suze? Srećom, prijatelji su tu da kažu Grantu koliko je pogrešio, a evo Moca i ja smo tu da tebi skrenemo pažnju. :)
Svakom svoje
Link to comment
ima u tom filmu jedna scena kad ona prica njegovim prijateljima valjda kako joj je najveci strah da kad je napusti lepota ce ljudi shvatiti da je slaba glumica i ostace samo sredovecna zenica koja je nekad bila popularna. ne mogu tacno da se setim scene, ali cini mi se nesto u tom kontekstu. ako to nije opisalo karijeru dzulije roberts, onda ne znam. u kontekstu toga da li je kasting za ulogu bio dobar ili ne.
Tačno, naravno, zato film tako dobro funkcioniše, Moca je lepo objasnio, zbog te dvostrukosti u značenju, ili zbog metanivoa na kojem on nije samo film o odnosu glumice i knjižara, nego i film o filmu i našem odnosu prema filmu, prema zvezdama, glumcima i pre svega, glumicama.
Link to comment
kidmanova bi bila miscast ko planina. suviše je hladna.
Najtoplija kad treba, recimo EWS Kjubrika (tada je i postala velika glumica). No, u biti se slažemo.
Link to comment
апсолутно, једино је аутентична америкен свитхарт могла то да одигра.
Slažem se, baš zbog ovoga što je Džo primetio - sumnje u odnosu na njen lik u filmu (da je isprazna, da joj stalo samo do tabloida/imidža - put things in perspective!, kaže joj Grant kad je spopadnu paparaci, my friend's in a wheelchair!) su zapravo sumnje koje su tada postojale (a možda i još uvek postoje) u odnosu na samu Robertsovu. Zato je film o njoj, o njenom pokušaju da nas uveri da nije skin deep, da je flesh&blood. Edited by Syme
Link to comment

dobar pozitivan filmsamo da ga pomenem ako neko vec nijeonaj njegov cimerizduvavanje dima od cigara u ronilacku masku bese dok cita novine u donjem vesu

Link to comment
апсолутно, једино је аутентична америкен свитхарт могла то да одигра.
tako je. uvek je bila girl next door, i zato ne može kidmanova (između ostalog). meg ryan je čini mi se tad već bila too old.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...