Jump to content
IGNORED

Notting Hill (1999)


MocaVukotic

Recommended Posts

ja sam mislio da sam jedini koji voli taj film. nedavno sam nabasao na. njega na HBO video on demand i sa zadovoljstvom pogledao.

Link to comment
  • Replies 113
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    24

  • Zen

    15

  • MocaVukotic

    14

  • Lancia

    6

Neveruem šta se piše za Đuli. Bez nje prosto nema filma. Film je na prvi pogled o ljubavi između smrtnika i boginje (otud i tolika neverice da bi ona mogla da prihvati ljubav "anonimnog vlasnika efemerne knjižare"). Ali boginje više ne postoje, iako nam selebiriti kultura stvara iluziju njihovog postojanja - she's just a girl, samo mora to da mu pokaže (a i nama, zasenjenim njenim stardom-om) i scena u kojoj to pokušava da učini je samo srce filma.Inače, Hju Grant jeste car, posebno u About a Boy i Music&Lyrics, a i ovde je super, ali rekoh, Đuli dominira.
Carica ili ne, svejedno je (tu ulogu je mogla da odigra bilo koja glumica a rezultat bi bio možda i bolji, ali, to je samo moje mišljenje), u kontekstu filma je poštapalica, da bi se ispričala mnogo ozbiljnija priča.
Link to comment
(tu ulogu je mogla da odigra bilo koja glumica a rezultat bi bio možda i bolji, ali, to je samo moje mišljenje)
ni slučajno. holivudska zvezda koja igra holivudsku zvezdu mora zaista i biti holivudska zvezda. i to, u to vreme, najsjajnija. ne bilo koja glumica, ne bi prošlo. stvar je u tome da ona treba da padne na običnog čoveka, a da pritom zadrži distancu koju joj status nameće, da stvar ne bi otišla u patetiku ili da, sa druge strane, ne bude preterano hladna. ona je to postigla, tačno je ubola nijansu, i stvarno sumnjam da bi bilo koja druga to mogla. Edited by MocaVukotic
Link to comment
ni slučajno. holivudska zvezda koja igra holivudsku zvezdu mora zaista i biti holivudska zvezda. i to, u to vreme, najsjajnija. ne bilo koja glumica, ne bi prošlo. stvar je u tome da ona treba da padne na običnog čoveka, a da pritom zadrži distancu koju joj status nameće, da stvar ne bi otišla u patetiku ili da, sa druge strane, ne bude preterano hladna. ona je to postigla, tačno je ubola nijansu, i stvarno sumnjam da bi bilo koja druga to mogla.
A zašto ne neka druga holivudska zvezda? Nisam ni mislio na neku "manje značajnu" glumicu. Film je ipak priča o liku koji tumači H.Grant i njegovom krugu prijatelja. "Robertsova" je okidač. Nemam ništa protiv nje
Link to comment
A zašto ne neka druga holivudska zvezda? Nisam ni mislio na neku "manje značajnu" glumicu. Film je ipak priča o liku koji tumači H.Grant i njegovom krugu prijatelja. "Robertsova" je okidač. Nemam ništa protiv nje
Potpuni promašaj.
Link to comment

a koja druga? to je kraj 90-ih, ako se ne varam, nema baš mnogo izbora. ona jeste okidač, ali imamo par segmentčića gde vidimo par stvari i iz njene perspektive (lik koji igra alec baldwin, scena u restoranu, tupave, dosadne konferencije...), što čini celu priču more believable.

Link to comment
Pa ipak ćeš morati da mi objasniš :)
meni su tu đasvi kako je reditelj uradio protok vremena. umesto sa otpadanjem listova sa kalendara....
Link to comment

Zašto bih ti objašnjavao ako ne shvataš? :) Ako je promašaj, onda je to moj promašaj.edit: odnosi se na dva Syme-ova posta. No hard feelings. Svako ima svoje mišljenje

Edited by Zen
Link to comment
a koja druga? to je kraj 90-ih, ako se ne varam, nema baš mnogo izbora. ona jeste okidač, ali imamo par segmentčića gde vidimo par stvari i iz njene perspektive (lik koji igra alec baldwin, scena u restoranu, tupave, dosadne konferencije...), što čini celu priču more believable.
Daj...jedina li je bila ona? U biti, nije ona problem nikakav, samo kažem da je njenu ulogu mogla da odigra još neka glumica, ali Grantovu samo on. O ostalima nema spora, nadam se.
Link to comment

o ostalima nema spora, nema ni o grantu, igra samog sebe, ali baš me zanima neki tvoj alternativni kasting za glavnu žensku ulogu, sad vidim, te 1999?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...