Jump to content
IGNORED

Istorijat F1


alpiner

Recommended Posts

Svakako Prost (svih godina sem 1991.), i Mansell 1991. kada je Williams imao brz bolid, ali probleme sa poluautomatskim menjačem koji su ih dobro koštali te sezone. Rekao bih da je Mansell verovatno mogao biti solidan konkurent i 1989, kad je Ferrari imao brz bolid, ali opet, užasno nepouzdan zvog poluatomatskog menjača.

 

Sve ovo ako govorimo o periodu 88-91, kada je Senna bio championship contender. Realno, i pre i posle toga, on i nije bio u igri za titulu. 

 

 

 

 

Link to comment

Mnogi pricaju da je Sena najveca cudesa pravio '93, kad je vozio limenu kadu protiv Prosta i Hila. 

Ima ona trka u Doningtonu po pljusku kad je obisao tipa petoro ljudi u prvom krugu, a na kraju trke samo on i drugoplasirani bili u istom krugu. 

Link to comment

To su bile 2 godine kada jednostavno niko van Williamsa nije mogao uzeti titulu, Newey radio šasiju, Reno savršen, poluautomatski menjač preboleo dečje bolesti, sve moguće električne asistencije koje su od 1994. zabranjene uglavnom, znali po 2 sekunde da prave u kvalifikacijama, pakao. Senine pobede tih godina jesu čudo.

Link to comment

Sve su to veliki vozaci, prave sofercine, ono sto najvise nedostaje formuli jos od kimija raikonena, koji je poslednji vozac koga mogi da zamislim u onoj staroj formuli. I ja sam navijac meklarena, posebno barenog finca, i naravno da sam mrzeo jebenog sumahera iz 101og razloga, ali bio je majstor nad majstorima, nema zbora. Kad ga mika pretice preko mucenog zonte u spa frankosamp, to mi je jedan od trenutaka kad sam bio najradosniji u pracenju nekog sporta, no sumahera pamtim najvise po tome koliko sam ga se plasio, posebno onih godina kad mu nije islo u ferariju. One titule iz 2000-ih, serem se na njih.

 

Rekao bih da je dosao negde do 60% od laude, nije ni to lose.

 

Inace, on je upravo bio iza sene kad je ovaj zabo zid na tamburelu... 

  • +1 1
Link to comment

ja nesto nisam pratio f1 u vreme sumahera, gledao nekoliko trka onako. posle dokumentarca stekao sam utisak da je on kao covek bio jedan veliki sebicni govnar, to njegovo objasnjenje o seni da li je znao ili nije da je sena o teskom stanju, da mozda koma nije tako strasna i mocice da se vrati posle dve trke je bilo mucno za gledati. ono sto je radio vilnevu i hilu je prosto neverovatno i neverovatno kako nije izbacen iz f1 zauvek, a tek njegovo obrazlozenje :isuse: covek bez grama obraza, pored njega cak i 1 hamilton izgleda kao dobricina

Link to comment
  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 3 months later...
  • 4 weeks later...

 

Charles Leclerc And Rene Arnoux Pay Tribute To An F1 Icon | Remembering Gilles Villeneuve

Edited by Sludge Factory
  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...