Jump to content
IGNORED

Bastensko cvece i zacinsko bilje


Caligula

Recommended Posts

kupovina gardenije je nesto najdivnije sto sam mogla da ucinim za moje dvoriste ove godine..... cveta non stop, o mirisu da ne govorim.. kako je opojno jak i koliko daleko se siri..... a kad cvetovi krenu da umiru, kidam ih i redzam svuda po kuchi...... vaki divan cvet fakat mora dumre najlepse -- dok mu se boje menjaju najdivnije, miris se duboko u latice povlaci i tamo ostaje

 

 

gard_zps54d99804.jpg

 

 

+ idealno radi i kao super natural car freshener;

 

 

garddd_zps411bff33.jpg

 

Link to comment

Super Hipi, svaka cast jos jednom.

 

 

 

Konkurisala sam danas za ozbiljan posao, nadam se da cu uspeti, pa sam u tu cast donela podgajen razgranat hibiskus* kuci, sta fali da se polako selim (mada su sanse jedno 20% :-))) Ostala 3 pelcercica, bordo dupli, sutra cu ih posaditi u saksije, pa ako neko zeli neka se javi.

*On je simbol mog bivstvovanja na sadasnjem radnom mestu, mozda bi trebalo da ga mrzim, al nije nista kriv i nije mogao da bira, kao ni ja.

Usput, ovi iracionalni potezi su mi uvek bili dobar predznak.

Edited by halloween
Link to comment
  • 4 weeks later...

zalivanje svako veče. 

 

iz nekoliko trial and error sezona gajenja bosioka, cenim da mu najviše prija da bude jugoistočno orijentisan (da bude na suncu dok još nije zapeklo), da bude u zavetrini i da ga sklanjaš sa direktnog sunčevog zračenja ako temperatura pređe recimo 32C. 

 

Ali ništa mu se neće dogoditi i ako se ne pridržavaš striktno ovih pravila.

Edited by pacey defender
Link to comment
  • 4 weeks later...

Jel dovoljno seme cili papricica skupiti u kovertu ili ipak moraju prvo da se suse na vazduhu? Osuse se one i u koverti pa mi ovo deluje kao nepotrebno zezanje.

 

Prezrela mi jedna habanero papricica pa sam je ubrao da skupim seme i da je zamrnem dok ne stasaju i ostale za sos.

 

Samo sam olizao prste posle i jedno 15 minuta bljujem vatru :)

 

Svojevremeno sam imao ideju sa drugarom da pojedemo po celu. Sanse nema...

 

Imaju da se kupe plodovi habanera (1500 din 200 komada (1kg) u NS) i 50 dinara komad u BG ako neko ima death wish. Nikako ne podmetati ljudima.

Link to comment

mislim da je najbolje da se susi prirodnom smrcu na otvorenom najduze moguce. moje su direkt iz super sasusene papricice produzile porodicno stablo.

 

vreme je zetve i mladog vina. improvizujem mracne suve corsokake po kuhinji, ustrucavam se da upalim svetlo.

Link to comment

Bas svi pricaju o susenju na otvorenom pa sam ih izvukao iz koverte. Drzacu ih na nekoj tacni pa idu nazad za 7-10 dana

 

 

video sam da neki pominju i onaj silica gel da bi izvukao i poslednji trag vlage iz njih.

Edited by katamaran
Link to comment
 

i pirinac ca da zavrsi poso..

 
odlicna ideja :)
 
@ Vasilije
 
 
Jedino sto je red a ne orange ali mislim da sem boje nema nikakve razlike.
 
Ovo su sve pojedinacne cene za plodove
 
Ovi iz NS su dosta povoljniji. 1 kg za 1500 i tu dobijes 200 komada. Jedino sto se dodaje jos 300 za postarinu. Moze da se uzme i manje od kg
 
edit: gledam sad cene i vidim da je scotch bonnet orange 30 kinti. Koliko ja znam ona se jedino po obliku razlikuje od habanera pa je cist rezon nju uzeti.
 
 
I obavezno ih seckaj sa rukavicama. Ja nemam osetljivu kozu pa se pravim pametan pa posle imam gomilu problema i pored silnog pranja ruku. A imas ljudi kojima smeta ulje i od daleko slabijih papricica. Takvi bi se super proveli sa habanerom :)
Edited by katamaran
Link to comment

ok ček bre ček. čovek ima bhut jolokia papriku? ima carolina reaper? jel postigao da budu pravo ljute?

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Otkud znam :)

 

Kazu da tim treba mnogo vise sunca pa mozda i nisu full kao po Meksiku al mozda i jesu. Ti bas imas death wish kad te te zanimaju.

 

Samo da naglasim da za sada nisam nista kupovao od njih vec sam samo naleteo pre neki dan. Verovatno cu uzeti scotch bonnet jer moja ogromna biljka tek promalja pupoljke a oktobar samo sto nije  <_<

 

edit: znam jos jednog iz Cuprije koji sigurno ima daleko veci izbor plodova al ne znam kakav je sa cenama. 

Edited by katamaran
Link to comment

Sad sam kupio za 1.000 dinara po nekoliko komada, pa ce da vidimo.

 

Stavicu ih u maslinovo ulje, raspolucene. Hocu da napravim chili kao onaj od koga je Homer Simpson video univerzalnog kojota. 

 

Homer-Space-Coyote.png

Link to comment

Ja sam napravio cili sa jednim habanerom i svi kukaju kako je preljut :) Plus jos kasika ili dve brutalnog cili praha napravljenog od papricica sa Zelenjaka. Samo sam liznuo kasicicu kad sam ga napravio i bio sam instant nakarminisan. Cak mi se cini da je taj prah ispao ljuci od svezeg habanera.

 

Od ovako neceg bi i ti video svog kojota :)

 

http://allrecipes.com/recipe/habanero-hellfire-chili/

 

Ja se ne bih usudio to da napravim.

 

Ne znam da li je maslinovo ulje dobar nacin za prezervaciju. Ja sam juce morao da uberem jedan habanero zato sto je prezreo i samo sam ga zaledio dok ne budem imao jos zrelih plodova za cili sos.

Edited by katamaran
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...