Jump to content
IGNORED

Bastensko cvece i zacinsko bilje


Caligula

Recommended Posts

susi za caj,pravi sirup,limunanu,mozes i zalediti u kockicama leda...u principu ju je nemoguce potrositi u realnom vremenu jer je prebrza..

To ovo sa ledom mi je palo na pamet...Hvala!
Link to comment

kupila persun i korijander na pijaci i malo su usokirali u putu (a i bili su zatvoreni hartijom, u mracnom) i kod kuce vidim da su bacili stabljike u horizontalu. presadim ih oboje i persun se uspravio ali korijandus jok. izgleda nekako ovako

 

02-slightly-sad-looking-coriander-plant-

samo jos vise polegao, lisce mu se vuce po zemlji kao da je klosar. sve ima, i prosaranu senku od zivotinje-paradajza pored, i vodice redovno, kad ne kisi... ne znam sta da mu radim... :(

Link to comment

Treba prestati sa zalivanjem dok se ne osuši zemlja, može da se desi da je klonuo od previše vode.

 

Procvetala  mi je 1 muškatla, ima neverovatnu jarko narandžasto-roze boju i ogroman cvet (prodate su mi kao da su sve crvene, ali nebitno, ovo mi se mnogo više sviđa). Od starudija sam dobila i jedan đugum, skoro isti kao na slici, koji nameravam da koristim za zalivanje cveća, mrzim kad stvari koje imaju upotrebnu vrednost stoje u kući radi ukrasa.

Link to comment

korijand se vozdigao kad sam mu nabila kuglu sa vodom u zemlju (vodica blize korenu) i ubacila u kucu (au revoir vetru). nesto od ta dva je upalilo. amen. citala sam jos da je za korijandera jako stresno kad se presadjuje i da je najbolje zasaditi ga u saksiji u kojoj ce rasti.

 

u medjuvremenu su paradajz napale divlje vasi. prvi put da mi neku biljku napadnu te rospije, pripisujem tome sto sam sada blize "prirodi" vs. ranije u urbanom gradskom jezgru. stavila sam mu talog od kafe jer su rekli da pomaze pa sad da vidimo kakvi ce plodovi biti.

Link to comment

azaleja se lepo primila..jedan ćošak  bez direktnog svetla

ruže procvetale,

 

sad me zanima to začinsko bilje...da li je neko probao direktno u baštensku zemlju da posadi seme..   :fantom:

Link to comment

Samo da vas obavestim da je u parku Manjež opet Sajam hortikulture do iduće subote. Ima i cveća i drveća i voća i opreme, npr. saksije i nekih posebnih vrsta supstrata npr. za orhideje.  Ima štand sa super povoljnim saksijama od terakote, kupila sam jednu što se pravi na točku, divna a košta samo 150 dinara sa tacnom. U nju sam posadila aregentinski bosiljak, višegodišnji. Videla sam crne petunije, ko je ono napravio svaka mu čast.

Edited by halloween
Link to comment

sad me zanima to začinsko bilje...da li je neko probao direktno u baštensku zemlju da posadi seme..   :fantom:

Seme

mirodjije samo prosuto po saksiji koja stoji u dvoristu. Jedina greska sto je suvise grupisano

 

mirodjija.jpg

 

Bio sam danas do Manjeza i fino se ponovio. Ceri, rukola, korijander, bosiljak nana i neki cili. Isao sam biciklom pa sam u povratku delovao ko pokretni zbun :)

 

Jedino me nervira sto pise cili a ne znaju koji je. Cili je vrlo sirok pojam i idu od blago do sumanuto ljutih. Rece mi samo da su crvene spicaste pa cu videti sta ce da ispadne.

Link to comment

azaleja se lepo primila..jedan ćošak  bez direktnog svetla

ruže procvetale,

 

sad me zanima to začinsko bilje...da li je neko probao direktno u baštensku zemlju da posadi seme..   :fantom:

 

Svake godine tako sejem bosiljak i peršun, nikakvih problema, Po potrebi samo naspem frišku baštensku zemlju i to je to. 

Link to comment

Hvala svima .. parčence bašte kod mene, cveće uvek imam, a sad sam proširila još malo.žrtvujući travnjaka deo.. Drvo kajsije raširilo krošnju, a ne smem  ništa da diram Dete se buni jer gugutke napravile tri gnezda na granama...a dete moje namćorasto, ne znam na koga  ^_^

Link to comment

komsije je zovu wild violeNt jer vole savrsen travnjak.... ja se neb resila ovih lepotica pa makar ga okupirale citavoga...... inace trenutno zauzimaju trechinu mog bekjarda  :heart: 

 

wv1_zps72ad035e.jpg

 

wv2_zpsd86fccd4.jpg

Link to comment

Ispala mi kutijica sa dve mladice papricica koje gajim iz semena pa sam ih presadio u saksiju u dvoristu kad se vec mrcvare. Valjda sam ih dobro presadio. Ako preguraju presadicu i preostalih 17 za neki dan iako sam planirao da ih ne diram naredne dve nedelje.

Link to comment

komsije je zovu wild violeNt jer vole savrsen travnjak.... ja se neb resila ovih lepotica pa makar ga okupirale citavoga...... inace trenutno zauzimaju trechinu mog bekjarda  :heart: 

 

wv1_zps72ad035e.jpg

 

wv2_zpsd86fccd4.jpg

Lepe cvećke i lepe sličke. :) Meni to liči na kako-mi-to-ovde-zovemo "dan-noć". Imam i ja svoje dane (i noći) baštenskog aktivizma i baš su mi slatke, ko neki horić.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...