Jump to content
IGNORED

Bastensko cvece i zacinsko bilje


Caligula

Recommended Posts

Ne čaj, nego samo da miriše. Mislim da čaj od smilja nije preporučljivo piti bez potrebe a  i tada treba piti samo ograničeno, nije ni ukusan jer sadrži gorke materije. To pričam napamet, ali zato i ovako dok mi ne procveta sami listovi divno mirišu, za raspoloženje.

Link to comment

Može i za macerat u maslinovom ulju. Zaboravila sam da naglasim da je mačak lud za ehinaceom. Prošle godine pred kraj vegetacije ju je slistio do korena. Od proletos je pod budnim nadzorom i podignuta na nedostupno mesto, ali on vreba svaki put kad spustim da zaijem ili tako neku situaciju. Uglavnom,  isto mu je privlačna kao i kakva ptičica.

Link to comment

Ima li gde onih mini sajmova zainskog bilja? Prosle godine je u dva navrata bilo u Manjezu...

 

Resio sam da obnovim zacine na terase. Prethodni su pomrli kad ih kreten komsija (kod koga sam prebacio dok sam na moru) ubacio u sobu kad je poceka neka oluja. A tu mu bilo mracno i posle 10 dana uvenule. Bas sam se iznenadio kad sam video... A nije mi dzabe prodavacica govorila da im samo dajem svetlosti...

 

Planiram bosiljak, nanu, ruzmarin, majcinu dusicu...

Link to comment

izvinte na dosadi al mora da se hvalim :blush: nije bas da nisam upoznata sa ovim lepotanima Irisima + odma pored imam citav mali vrt zuto-belih Irisa.... al nista slicno ovima... ni po lepoti, ni po mirisima.. svega 3 stabljike s nekoliko cveta.. uz malo vetra mirise mi cela kucha

 

IMG8769_zps7dleweva.jpg

 

 

Link to comment

biche i toga jenog dana kad bude legalno bastensko gajenje tih carobnih biljaka 

 

u svakom slucaju, ako nista drugo, imam milijon puta lepse okolokuchno bilje od gosn Djefa VanderMeer-a :D

Link to comment
12 hours ago, Timmy said:

Planiram bosiljak, nanu, ruzmarin, majcinu dusicu...

Imaš to na Kaleniću stalno (al' ne kao lemongrass, nego baš-baš stalno :D )

Link to comment
  • 1 month later...

Djef je konacno izasao iz korova i ovo mu izgleda fan-fakin-tasticno!! good2.gif 

 

sad moram i ja da sredim svoj patio i okolo da lici makar na nesto slicno

 

 

Link to comment
  • 2 months later...
  • 2 months later...

posadio beli luk (nekih petnaestak struka u zardinjeru) negde pocetkom novembra, procitao da treba saditi u jesen da bi se brao u junu.

 

eno ga nikao, strce perca jedno 7-8cm iznad zemlje. imam osecaj da cu, ako ovako nastavi, imati mladog belog luka za bozic.

 

nesto mi se tu ne uklapa... sad ne znam da li tako treba ili sam poranio. prvi put posadio pa sam zbunjen. :unsure:

 

ima li neko iskustva? 

Link to comment

to je moguce, nemam pojma... otisao u radnju za to 'garden centre' i kupio beli luk za sadnju. pre toga nesto kao citao po uk sajtovima ali oni nisu pominjali te razlike, samo rekose da ne treba saditi luk iz radnje nego taj za sadjenje jer luk iz radnje ne sadrzi neke fungicide koji ga brane od bolestina pa se cesto desi da ne uspe. i rekose da se ne sadi u zemlju u kojoj je prethodno bio beli luk, kazu treba menjati zemlju/parcelu. 

 

no hajde, nema veze, sadicu novi na prolece. a ovo cu da motrim pa sta bude - bude. 

 

edit - i da, posadio dosta duboko, sve po propisu i opet nikao. 

Edited by adam
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...