Jump to content
IGNORED

Bastensko cvece i zacinsko bilje


Caligula

Recommended Posts

http://webasta.rs/proizvod/durdevak/

 

Sad nemaju ništa od lukovica na zalihama, ali možeš da ih pozoveš na telefon i pitaš kad dobijaju robu. Imaju radnju u Belom Potoku, malo se prošetaš (idu i gradski autobusi do tamo), kupiš na licu mesta i uštediš troškove dostave.

hvala! nervira me sto se tesko nalazi i sto se uglavnom moze kupiti online, tako da ne mozes manje od 10 komada, a ja nemam gde tolike sadnice. ako vec prodaju ljudima u gradu, kako nemaju pameti da ukapiraju hocemo manji broj razlicitih vrsta i sarene terase? 

Edited by Ankaa
Link to comment
  • 2 months later...
  • 1 month later...

Bravo, isto to mi je i cvecarka rekla. Mislio sam da je nesto egzoticnije.

 

Edit: Ova moja lepsa od ovih sa oglasa al bih i ja rekao da je to to.

Edited by katamaran
Link to comment

Sad mi neki kazu da ipak misle da nije cuvarkuca. Lici na pojedine al kolko vidim one nemaju stabiljku i cvet je polozen na zemlji.

 

cvet2.jpg

 

ove grane pored su jedini efikasan sistem protiv macije potrebe da obavljaju posao po zardinjerama/saksijama na zemlji.

Edited by katamaran
Link to comment

Nisam overio stabljiku na prvoj slici. To je i dalje sukulent, porodica Crassulaceae, rod  Aeonium, a i njih ima pun kiki vrsta...

 

Ovo tvoje je možda Aeonium Arboreum

 

Starr_070621-7405_Aeonium_sp.-300x300.jp

Link to comment

E al taj čuvarkuća stvarno raste gde oćeš koja god strana. Ladovina nema sunca, ma može...

 

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

Cvecarka je cak i provalila stabiljku pa je mislila da je cuvarkuca. Definitivno mnogo lici na pojedine ali je ovako sa stabiljkom daleko atraktivnija.

 

edit: ovaj Aeoneum Arboreum dosta lici al mu opet cvet paralelan sa zemljom. Definitivno je nesto srodno tome

 

Aeonium%20arboreum.jpg

Edited by katamaran
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...