Jump to content
IGNORED

ko su malogradjani


MancMellow

Recommended Posts

Između ostalog, ja bih voleo da mi neko od onih koji često koriste pridev "malograđanski" defininišu isti tj. koju njegovu definiciju su usvojili i kako u to upadaju oni koji se zgražavaju nad turbo folkom i njegovim današnjim derivatima. Mislim da ste sa kultur-rasizmom i kultur-fašizmom na sigurnijoj nozi, doduše i dalje samo na jednoj nozi. Mogli bi, ako ih ne mrzi, i da napišu kako bi se to reklo na engleskom recimo ili nekom drugom jeziku (meni pada jedan prevod na pamet, no mislim da nema potrebe da "pomažem" tj. da oni to znaju bolje od mene).
Па ваљда онако марксистички, kleinburger.Ситна буржоазија.
Link to comment
  • Replies 284
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    40

  • Indy

    37

  • MancMellow

    23

  • kim_philby

    21

Па ваљда онако марксистички, kleinburger.Ситна буржоазија.
ne koristi to marks tako precizno. svakako nema veze sa ukusom kod njega koliko se secam.Sent from Bender's iPad using Tapatalk
Link to comment
pa o tome ti i ja debatujemo? ja samo mislim da ti tu nisi dovoljno radikalan i da stajes na licnim motivima politickih aktera (moc, novac, kontrola) a ja verujem da je problem na drugoj strani. stavise, ako bi pogledao konkretne ucinke tf kulture devedesetih dosao bi do zakljucka da je ona pre dovela do homogenizacije tzv. druge srbije nego sto je ujedinila prvu.
Pa...malo su se zajebali, odnosno prepopularizovali su je, tak oda se na kraju probila i u onih 2-3 miliona u koje bi im bilo bolje da se nije prelila. No, to sve je relativno nebitno u smislu onoga o čemu smo ranije pričali. Međutim, to i dalje nije ono što sam bio interesantan znati, iako priznajem da je moguće da ti lično i nisi toliko insistirao na "malograđanštini". Generalno, iako si možda u pravu za to "zgražavanje", malograđanština je ili philistinism ili petit-buorgeoisie mentality. Uzevši ukupno bilo koji od njih, mnogo veći broj njihovih elemenata ćeš naći na strani bivših i sadašnjih poklonika TF i derivatnih izraza nego kod "zgroženih".Edit: šah na galipolju :lol:E2: upravo - u pravu Edited by MancMellow
Link to comment

Hm, sta je gore, hamburger klajnburger shpajzburger, ili turbo folk? Jedno samo ne mirise (bljutavo je = bland), a drugo stipa za oci (Englezi kazu minging, kad se nesto usmrdi do fermentacije... e, to.)

Link to comment
Pa...malo su se zajebali, odnosno prepopularizovali su je, tak oda se na kraju probila i u onih 2-3 miliona u koje bi im bilo bolje da se nije prelila. No, to sve je relativno nebitno u smislu onoga o čemu smo ranije pričali. Međutim, to i dalje nije ono što sam bio interesantan znati, iako priznajem da je moguće da ti lično i nisi toliko insistirao na "malograđanštini". Generalno, iako si možda upravo za to "zgražavanje", malograđanština je ili philistinism ili petit-buorgeoisie mentality. Uzevši ukupno bilo koji od njih, mnogo veći broj njihovih elemenata ćeš naći na strani bivših i sadašnjih poklonika TF i derivatnih izraza nego kod "zgroženih".Edit: šah na galipolju :lol:
nisu se preigrali zato sto se niko i nije igrao. ono sto ti primecujes je sledece: doslo je do razvlascenosti i gubitka socijalne uloge na koju su navikli od strane jednog sirokog sloja. taj sloj bi bio ono sto se naziva socijalisticko gradjanstvo. odnos koji oni imaju sa tf kulturom je resentimanski i tu muziku i kulturu prepoznaju kao neku kradju uzitka koji njima pripada. takodje tf se koristi kao zgodna maskirovka koja cesto skriva fundamentalna politicka slaganja. drugim recima kulturkampf je zgodna zamena za prave, politicke, sukobe.Sent from Bender's iPad using Tapatalk
Link to comment

Da probamo ovde

nisu se preigrali zato sto se niko i nije igrao. ono sto ti primecujes je sledece: doslo je do razvlascenosti i gubitka socijalne uloge na koju su navikli od strane jednog sirokog sloja. taj sloj bi bio ono sto se naziva socijalisticko gradjanstvo. odnos koji oni imaju sa tf kulturom je resentimanski i tu muziku i kulturu prepoznaju kao neku kradju uzitka koji njima pripada. takodje tf se koristi kao zgodna maskirovka koja cesto skriva fundamentalna politicka slaganja. drugim recima kulturkampf je zgodna zamena za prave, politicke, sukobe.Sent from Bender's iPad using Tapatalk
e sad, odgovorio si mi na "preigravanje" oko čega smo se još ranije složili da se ne slažemo i mislim podrobno objasnili zašto i kako, a ništa na ono dole. Mada kažem, ponavljam, možda pitam pogrešnu osobu... Btw, i za kulturkampf se slažemo, samo se ne slažemo ko ga je počeo i da li ga je uopšte počeo (naravno, uz sve bitne razlike i ograde u odnosu na originalni kulturkampf)
Link to comment

ali Dva Jelena...koliko je tek taj detalj jadan :lolol: mrtva kafana u koju dolaze samo ljudi iz provincije koje je neko izlozio da se tu odigrava beogradska boemija.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...