Jump to content
IGNORED

Justify Your Shitty Taste


Turnbull

Recommended Posts

jebemliga, ja ich ne mogu da objasnim zasto sam slusao maiden
ja neki put mislim da je to zato što su kafanski bend. da se iseče čovek na pola stvari. 80 posto stvari ima uvod da se usereš, kako ne zavoleti, posebno ako kreneš od strata. pustiš prvu stvar na prvom albumu i kreće prowler sa onim riffom... ma idi.
Link to comment
  • Replies 89
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    23

  • Аврам Гојић

    9

  • Indy

    9

  • MocaVukotic

    8

evo da ne ispadne da sam najgori od male dece - a sve koje su ikada slusali, slusaju i slusace maidene smatram za duhovnu bracu cecinih fenova btw, isti kurac, pogle ko joj drzi bend - ja cu da napisem da mislim da je najpotcenjenija ploca u istoriji roka "sandinista!" the clash. sem london calling, ostale njihove ploce su neslusljive u kontinuitetu sem za naucne potrebe, london calling je zabavan ali previse uniforman. sandinista i dan danas ozbiljno pije vodu zbog neodoljive, opustene razudjenosti tih 36 pesama u skoro svaki zanr koji se tada svirao u pop muzici, od hard roka (somebody got murdered) preko duba (charlie don't surf) do disca (magnificent seven).ova ploca na mojoj licnoj listi ulazi u 10 najboljih ploca ikada snimljenih.

Edited by gazza1
Link to comment

A jebiga, pa da, Motorhead su zapravo punk rock bend, reko Lemi više puta. Možda ja zato najviše volim Another Perfect Day koji je u stvari Motorehad meets Thin Lizzy, on speed. Ili tačnije, on not enough speed :)

Perhaps what made this union even slightly feasible is that Robertson’s playing style was very heavily blues-based/-influenced like Fast Eddie’s. The differences between the two really boiled down to technical proficiency (with the edge clearly going to Robertson) and probably the kinds of stimulants/intoxicants each favored. Near as we can figure, the problem was that Robertson just didn’t do enough speed. And his pension for wearing outfits that gave the impression that he’d just finished a session with a Jane Fonda Workout video certainly didn’t help. - See more at: http://www.decibelmagazine.com/featured/justify-your-shitty-taste-motorheads-another-perfect-day/#sthash.8qI7ccc1.dpuf
Link to comment
evo da ne ispadne da sam najgori od male dece - a sve koje su ikada slusali, slusaju i slusace maidene smatram za duhovnu bracu cecinih fenova btw, isti kurac, pogle ko joj drzi bend - ja cu da napisem da mislim da je najpotcenjenija ploca u istoriji roka "sandinista!" the clash. sem london calling, ostale njihove ploce su neslusljive u kontinuitetu sem za naucne potrebe, london calling je zabavan ali previse uniforman. sandinista i dan danas ozbiljno pije vodu zbog neodoljive, opustene razudjenosti tih 36 pesama u skoro svaki zanr koji se tada svirao u pop muzici, od hard roka (somebody got murdered) preko duba (charlie don't surf) do disca (magnificent seven).ova ploca na mojoj licnoj listi ulazi u 10 najboljih ploca ikada snimljenih.
:Dnajgore je sto i nisi daleko od istine (ceca maiden).a sandinista je jedina ploca od clash koju sam preslusao vise od 3 puta
Link to comment
ja neki put mislim da je to zato što su kafanski bend. da se iseče čovek na pola stvari. 80 posto stvari ima uvod da se usereš, kako ne zavoleti, posebno ako kreneš od strata. pustiš prvu stvar na prvom albumu i kreće prowler sa onim riffom... ma idi.
prvi album je meni i bio prvi. snimio mi neko s jedne strane ramones mania, a s druge maiden. zajeban je to album. posebno remember tomorrow.
Link to comment

jebote i ja sam hteo da napisem Sandinista...pa, izgleda da ploca na ovom forumu nije potcenjena.zajebani su mnogo albumi Iron Maiden i Killers. ne znam ni za jednu grupu sa mocnijim rifom na stvari A1 prvog albuma u karijeri...ne racunam Soundhouse Tapes, tu su otvorili sa Iron Maiden.

Link to comment
Gledam i ne verujem da se na topiku koji u nazivu ima shitty taste priča o Mejdenima.
Pa nisu Mejdeni shitty taste, nego je navodno No Prayer for the Dying shitty taste. Mada se ja ne bih ni sa tim složio.
jebote i ja sam hteo da napisem Sandinista...pa, izgleda da ploca na ovom forumu nije potcenjena.zajebani su mnogo albumi Iron Maiden i Killers. ne znam ni za jednu grupu sa mocnijim rifom na stvari A1 prvog albuma u karijeri...ne racunam Soundhouse Tapes, tu su otvorili sa Iron Maiden.
U da, meni su zapravo, uz Powrslave, to najjači albumi. A tek murders in the Rue Morgue... ma ludilo.Inače. ima nečeg kod Iron Maiden što niko nije pomenuo, a to je da ta njihova referentnost jako godi mlađanim štreberima sa intelektualnim interesovanjima - mislim, pazi, tu su Po, Martovske ide, Džingis Kan, a posle sa dolaskom istoričara Brusa ta referentnost se još povećava, pa tu upadaju i Koleridž, Bitka za Britaniju i Mišima i šta sve ne. Misim jeste sve to uglavnom plitko, naravno, ali za pubertetliju više nego dovoljno. Edited by Syme
Link to comment

Ja bih samo da kažem da je Strange World jedna dosta potcenjena pesma iz repertoara Maidena. Inače, slažem se da je No Prayer for the Dying slabiji od svih ranijih albuma. Onda su se povadili No Fear ali to je u principu to; sve nakon Fear je otaljavanje. Ili sam jednostavno izgubio interesovanje da pratim evoluciju benda.

Link to comment
ne znam ni za jednu grupu sa mocnijim rifom na stvari A1 prvog albuma u karijeri...
to ti pričam, mada... zamisli da nikad nisi čuo ni cepeline i pustiš keca, good times bad times, a navrnuo si pojačalo....
Link to comment
to ti pričam, mada... zamisli da nikad nisi čuo ni cepeline i pustiš keca, good times bad times, a navrnuo si pojačalo....
to je to. premoćan početak :)
Link to comment
U, pa nemoj tako Daboviću, meni X factor bio odličan, bez obzira na Brusovo odsustvo, a ovaj poslednji mi je skroz super, i to kao celina, ne samo pojedine pesme.
Stvarno, otkud naslov teme? Jel' "redakcijski"?
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...