Jump to content
IGNORED

Justify Your Shitty Taste


Turnbull

Recommended Posts

A ti probaj, jbg.
Daj da probam. Krenimo jednim primerom. Moguće je da ovo nije najgora stvar koju sam pri punoj svesti i svojevoljno slušao u poslednjih nekoliko meseci, ali mi je uvek prva asocijacija na temu treš muzike.http://www.youtube.com/watch?v=Ghdrn0pfxDQU međuvremenu sam razmišljao o ovoj pesmi, i zašto je slušam i shvatio sam da apsolutno nemam odgovor.Za razliku od filmova i knjiga, muziku ne mogu da slušam jer je "toliko dobra da je loša". Ipak, u određenim numerama (pa i celim pravcima) postoji nešto što mi prija na nekom potpuno podsvesnom nivou, iako sam racionalno potpuno svestan da je sranje.Da li je to zbog toga što mi je takva muzika samo white noise, muzika koja je toliko nebitna već je zapravo nešto što mi uđe na jedno uvo, a izađe na drugo, nemam pojma. Ili postoji neki fragment koji je zapravo dobar, ali ja ne mogu svesno da ga izolujem od ostatka pesme.Drugim rečima, apsolutno nisam doprineo topiku :D, ali je sada valjda nekome ko ovo čita lakše kada vidi šta je, zapravo, Shitty Taste :D
Link to comment
  • Replies 89
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    23

  • Аврам Гојић

    9

  • Indy

    9

  • MocaVukotic

    8

Slušam Brkove i Kultur Shock! Kontam da je to najmanje kul od svega što vrtim....

mada se realno kod mene trenutno vrti samo QOTSA i Vulturi, ali Joshua Homme ni u jednom obliku nije nikako za ovaj topic :sleep:

edit - i ne volim dubstep ali volim knife party

Edited by bob loblaw
Link to comment

Pa zapravo,ovo nije topik "sramim se priznati", nego je za odbranu albuma koje drugi smatraju slabim, ali koje vi smatrate dobrim.Po Decibel-ovim propozicijama:

Almost every band has that album: you know, the critically and/or commercially reviled dud in an otherwise passable-to-radical back catalog. Well, every Wednesday morning, a Decibel staffer or special guest will take to the Deciblog to bitch and moan at length as to why everybody’s full of shit and said dud is, in fact, The Shit.
Edit: Dakle, zahtevaju se i argumenti, a ne samo ispovesti. Edited by Syme
Link to comment

Ne sramim se ja ničega! Oke, ja sam mislio da topic služi da zaključimo da nam je svima ukus sranje pa da se više ne bijemo oko cece i jece....Onda nemam šta da ponudim, nisam dovoljno kompetetan. Ne pratim tu muzičku kritiku, a i slušam uglavnom samo par jednih te istih bendova, nisam nešto maštovit ni upućen.

Link to comment
Ne sramim se ja ničega! Oke, ja sam mislio da topic služi da zaključimo da nam je svima ukus sranje pa da se više ne bijemo oko cece i jece....Onda nemam šta da ponudim, nisam dovoljno kompetetan. Ne pratim tu muzičku kritiku, a i slušam uglavnom samo par jednih te istih bendova, nisam nešto maštovit ni upućen.
:lolol:Pa služi i tome, ali zapravo je više fanovski. Recimo, svi se slažu da je Lullabies to Paralyze najslabiji QTSA album (hipotetički), a ti se ne slažeš i onda obrazlažeš.Meni se to često dešavalo, a evo i sad, priznam npr da volim No Prayer for the Dying, ili Another Perfect Day, i odmah ćebovanje od fanova. :( Edited by Syme
Link to comment
ja sam se skroz otvorila na sramim se priznati. najjace da cu opet da se suocavam sa sobom i svojim neukusom, sad kad mi je dobro krenulo u yivotu -_-
Ali zapravo nije u tome poenta. Poenta je da mislite da neki album nije dobro procenjen i da ste spremni da branite svoju procenu.Edit: Dakle kad gazza svrati samo da pljucne na Iron Maiden kao takav, on je zapravo promašio temu. Tema je za one koji se slažu oko generalne procene nekog benda, ali ne i oko pojedinog albuma. Edited by Syme
Link to comment

ja slušao mejden do fear of the dark, i najgori mi je no prayer definitivno. inače, albumi s di annom su jedan band, ovi sa dickinsonom već nešto sasvim drugo. ipak, kao najbolji glasam powerslave. jbg aces high.od the clash mi najbolji ubedljivo combat rock, a imam iskustva da pravi true clashisti nešto ga baš i ne mirišu. ne znam što, ali meni je combat rock njihov jedini totalni ubica album, ovi ostali mi imaju po par rupa, CR nema ni sekund.

Link to comment
ja slušao mejden do fear of the dark, i najgori mi je no prayer definitivno. inače, albumi s di annom su jedan band, ovi sa dickinsonom već nešto sasvim drugo. ipak, kao najbolji glasam powerslave. jbg aces high.od the clash mi najbolji ubedljivo combat rock, a imam iskustva da pravi true clashisti nešto ga baš i ne mirišu. ne znam što, ali meni je combat rock njihov jedini totalni ubica album, ovi ostali mi imaju po par rupa, CR nema ni sekund.
E, to je to. :)
Link to comment

jebemliga, ja ich ne mogu da objasnim zasto sam slusao maiden kad sam imao 17 i zasto i sad downloadujem svaku novu plocu i pogledam na jutjubu nove koncerte. u ranijem zivotu sam ubedljivo najvise slusao pixies i dino jr, a poslednjih 7-8 dina sam uglavnom na nekakvom gej zvuku (sufjan, antony and the johnsons, ranije cousteau, sad shearwater i efterklang). dakle maiden se tu nikako ne uklapaju, a od hevimetalske subkulture mi se oduvek kenjalo. nidje logike.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...