Jump to content
IGNORED

Justify Your Shitty Taste


Turnbull

Recommended Posts

ja sam mejdene video tri puta, kao Pinki Tita.a sinoc sam bio na Slejeru, i smeo sam da stojim koliko hocu, i cuo sam kako posvecuju Hanemanu pesmu "Angel of Death". eto.e kakvi su Mejdeni, jel onaj picopevac bio raspolozen za pevanje ili je otaljao sve u sat i po?edit: kako divna setlista, i bilo je vreme da shvate da je sve sto su snimili posle Fear of the Dark nevredno koncertne paznje, osim mozda par pesama koje ionako ne sviraju na koncertima ("Montsegur")
U, pa nemoj tako Daboviću, meni X factor bio odličan, bez obzira na Brusovo odsustvo, a ovaj poslednji mi je skroz super, i to kao celina, ne samo pojedine pesme.
Link to comment
  • Replies 89
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    23

  • Аврам Гојић

    9

  • Indy

    9

  • MocaVukotic

    8

U, pa nemoj tako Daboviću, meni X factor bio odličan, bez obzira na Brusovo odsustvo, a ovaj poslednji mi je skroz super, i to kao celina, ne samo pojedine pesme.
zato i rekoh koncertne paznje. a ovo za poslednji album....nemam reci. mislio sam da si covek rafiniranog ukusa...ali eto
Link to comment
ja sam mejdene video tri puta, kao Pinki Tita.a sinoc sam bio na Slejeru, i smeo sam da stojim koliko hocu, i cuo sam kako posvecuju Hanemanu pesmu "Angel of Death". eto.e kakvi su Mejdeni, jel onaj picopevac bio raspolozen za pevanje ili je otaljao sve u sat i po?edit: kako divna setlista, i bilo je vreme da shvate da je sve sto su snimili posle Fear of the Dark nevredno koncertne paznje, osim mozda par pesama koje ionako ne sviraju na koncertima ("Montsegur")
Dude, Brave New World? Najbolji album ikada. Ja ih gledao 3 puta, gledao bi ih jos 16 da dodju u Bg, za svoje savremenike, Metalike i ostalu bagru su jos uvek u vrhuncu forme.
Link to comment
Dude, Brave New World? Najbolji album ikada. Ja ih gledao 3 puta, gledao bi ih jos 16 da dodju u Bg, za svoje savremenike, Metalike i ostalu bagru su jos uvek u vrhuncu forme.
Brave New World bi bio najbolji da kojim slucajem nisu snimljeni Powerslave, Killers, Iron Maiden, Seventh Son of a Seventh Son i Somewhere in Time...bas mi je zao sto nema ko da ih dovede ove godine. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Meni je X factor mega albumčina. Uf, uf, koliko tamo dobrih stvari ima, duge su - što volim, ali pune zanimljivih aranžmana, stajki, horskog pevanja i sl, meni to kao da gledam tj "slušam" film.Virtual XI mi je lošiji ali takođe odličan (mnogo mi kvari utisak ono smaranje sa Dont look to the eye of a stranger), Clansman mi je bila bukvalno highlight tog certa u Pešti. A brave new world je takođe klasa.

Edited by Glas RazumaN
Link to comment
Brave New World bi bio najbolji da kojim slucajem nisu snimljeni Powerslave, Killers, Iron Maiden, Seventh Son of a Seventh Son i Somewhere in Time...bas mi je zao sto nema ko da ih dovede ove godine.
interesantno, zaboravio si 2 albuma koja mnogi smatraju najboljim... piece of mind (moj licni favorit) i number. realni, maiden nisu snimili posten album jos od x factor. nakon dva teska djubreta u vidu no prayer i fear of the dark (koji je imao par podnosljivh momenata) i dickinsonovog strateskog povlacenja, harris se stvarno potrudio i napravio malo remek delo, sa nekoliko vrlo netipicnih, cak i intimnih pesama (2 AM, Blood on the World's Hands), plus remek delo prog metala (sign of the cross) i jos 5-6 vrlo pristojnih stvari. sjebalo ga je samo sto je bio toliko sujetan da je hteo da pokaze da maiden mogu biti popularni i ako na mesto pevaca postave coveka toliko lisenog harizme, da je ocito da je upravo zbog toga izabran.nakon toga, potpuni krah sa virtual XI i posthumno namicanje para za zivot na visokoj nozi, protkano pojedinim biserima (uglovnom smithovim, kakav je paschendale) i jednim dosta hrabrim iskorakom (AMOLAD) koji nije doveden do kraja, jer steve je stara zentara (interesantno je da su prvi deo AMOLAD turneje svirali album u celosti i nisu svirali ni number ni trooper, koji su i bogu dosadili - u drugom delu turneje je steve skapirao da nece prodati dovoljno fan majica i preslikaca, pa su prastari smorovi koje su svirali 200000 puta vraceni na set listu. tako smo i mi u beogradu bili pocasceni jednim totalnim jadom od koncerta u jadu od koncertnog prostora). remake world slavery turneje je bio produkcijski savrseno uradjen i koncert u areni je bio ok, ali je onda usledio tragikomicno pretenciozni i prosto receno los poslednji album. citao sam malo neke nezvanicne tekstove vezane sa snimanje tog albuma i jasno je bilo da bruce radi sve samo zbog para, a da harris ima potrebu da vise nego ikad kontrolise sve (producent kevin shirley i adrian su se uvijeno zalili na to) - rezultat je bedno produciran, nedovrsen i kratko receno dosadan album.aktuelna turneja je remake maiden england koncerta koji su snimili u birminghamu pre 25 godina. ne vidim da iko od nas ista propusta zbog toga sto ih nece biti u beogradu, narocito ako se ima u vidu da je 70% set liste identicno onoj iz arene od pre 3-4 godine. maiden su sad preduzece koje profesionalno odradjuje svoje gaze, a ja sam ipak malo premator i previse zeljan neceg drugacijeg.
Link to comment
interesantno, zaboravio si 2 albuma koja mnogi smatraju najboljim... piece of mind (moj licni favorit) i number. realni, maiden nisu snimili posten album jos od x factor. nakon dva teska djubreta u vidu no prayer i fear of the dark (koji je imao par podnosljivh momenata) i dickinsonovog strateskog povlacenja, harris se stvarno potrudio i napravio malo remek delo, sa nekoliko vrlo netipicnih, cak i intimnih pesama (2 AM, Blood on the World's Hands), plus remek delo prog metala (sign of the cross) i jos 5-6 vrlo pristojnih stvari. sjebalo ga je samo sto je bio toliko sujetan da je hteo da pokaze da maiden mogu biti popularni i ako na mesto pevaca postave coveka toliko lisenog harizme, da je ocito da je upravo zbog toga izabran.nakon toga, potpuni krah sa virtual XI i posthumno namicanje para za zivot na visokoj nozi, protkano pojedinim biserima (uglovnom smithovim, kakav je paschendale) i jednim dosta hrabrim iskorakom (AMOLAD) koji nije doveden do kraja, jer steve je stara zentara (interesantno je da su prvi deo AMOLAD turneje svirali album u celosti i nisu svirali ni number ni trooper, koji su i bogu dosadili - u drugom delu turneje je steve skapirao da nece prodati dovoljno fan majica i preslikaca, pa su prastari smorovi koje su svirali 200000 puta vraceni na set listu. tako smo i mi u beogradu bili pocasceni jednim totalnim jadom od koncerta u jadu od koncertnog prostora). remake world slavery turneje je bio produkcijski savrseno uradjen i koncert u areni je bio ok, ali je onda usledio tragikomicno pretenciozni i prosto receno los poslednji album. citao sam malo neke nezvanicne tekstove vezane sa snimanje tog albuma i jasno je bilo da bruce radi sve samo zbog para, a da harris ima potrebu da vise nego ikad kontrolise sve (producent kevin shirley i adrian su se uvijeno zalili na to) - rezultat je bedno produciran, nedovrsen i kratko receno dosadan album.aktuelna turneja je remake maiden england koncerta koji su snimili u birminghamu pre 25 godina. ne vidim da iko od nas ista propusta zbog toga sto ih nece biti u beogradu, narocito ako se ima u vidu da je 70% set liste identicno onoj iz arene od pre 3-4 godine. maiden su sad preduzece koje profesionalno odradjuje svoje gaze, a ja sam ipak malo premator i previse zeljan neceg drugacijeg.
u najkracem, zapanjen sam, u zivotu ne bih rekao da posedujes razvijen odnos prema maidenima :) piece of mind sam zaboravio (album koji je all killer and no filler od prve do poslednje sekunde) a Number of the Beast sam presisao slusajuci i ne mogu ga vise podneti - da se nisam zezao no pisao ozbiljno, uvrstio bih, naravno, oba albuma.mozda ce te zanimati da saznas pikanteriju u vezi sa KDP koncertom na Sajmu. Brus je vozio fanove avionom, i zbrzali su koncert da bi ustedeli na placanju usluge aerodroma...a i inace je Brus na tom gostovanju bio veoma nervozan i kapriciozan.u Areni su bili raspolozeni i rastereceni i to se odrazilo na kvalitet dogadjaja. ne slazem se sasvim za Bejlija i negovu harizmu. ko god da zameni Brusa, proci ce isto...a video sam Bejlija uzivo, u njegovoj solo ekipi, i mogu da kazem da ima harizme sasvim dovoljno, muski je nosio koncert.inace da je Dikinson pevao Clansmana, mislim da bi ta pesma bila sada na listi dosadnih evergrinova, zajedno sa truperom i slicnim stvarima. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

+ tisuću na sign of the cross, htedoh da je navedem kao naj numeru sa tog albuma ali mi se opasno diže i na judgment of heaven, man on the edge. Koncert na sajmu jeste bio repertoarski totalni fijasko, popizdeh, pre svega jer sam otišao bukvalno do bine i od skakanja dranja vrućine i ogromnog broja ljudi u par navrata bukvalno bio siguran da mi ne gine onesvešćivanje. Morao sam na prste i nosinom iznad mase da udahnem graške koliko toliko svežijeg vazduha da ne opandrknem. Posle sam se zajebao da ne odem u Arenu. Po Blejzu su mnogi srali, ali žargonski rečeno, meni njegov glas ima muda do poda, čvrst i moćan, meni je cela ta priča sa njim totalno legla. Od starijih albuma mislim da je sevent son meni barem bez konkurencije. Ono sa čim se nikako ne bih složio je komentar oko fear of the dark, taj album je krcat stvarčinama, od klasika fear of the dark, afraid to shoot strangers i be quick or be dead do judas be my guide, wasting love, fugitive, uf.. Albumčina.

Link to comment
Brave New World bi bio najbolji da kojim slucajem nisu snimljeni Powerslave, Killers, Iron Maiden, Seventh Son of a Seventh Son i Somewhere in Time...bas mi je zao sto nema ko da ih dovede ove godine.
Aa, I see what you did there :DJbg, ne slazemo se i to je to. :) Po mom misljenju BNW je nesto najbolje sto je bend izbacio, dosao je u pravo vreme kad je ekipa dovoljno porasla, evoulirala i kad im se verovatno nakupilo kreativnosti zbog hijatusa sa Blejzom. Na albumu nema lose pesme, a to je dosta retka pojava za metal scenu, a vecina su mnogo vise od pukog rokanja gitare.Slazem se za X faktor, sjajan album, medjutim to kao da je neki drugi bend a ne Maideni, posto je Brus toliko toga nosio u sebi da je to maltene nenadoknadivo. A i ovaj se nije preterano trudio da ga kopira, sto je vrlo legitimno, ali kao rezultat dobijes nesto skroz drugo.No Prayer for the Dying je cini mi se najlosiji album koji su izdali, da nije Daughter-Slaughter pesme, a i ona je Dikinsonovo delo a ne delo benda, bio bi spreman za smece.
Link to comment
No Prayer for the Dying je cini mi se najlosiji album koji su izdali
tu nemam sta da dodam, album je sramotno los.inace gledajuci sta sve ljudi trpaju na listu najgorih Mejden albuma video sam da ima gresnika koji tu stavljaju i Killers :isuse:
Link to comment
Slazem se za X faktor, sjajan album, medjutim to kao da je neki drugi bend a ne Maideni, posto je Brus toliko toga nosio u sebi da je to maltene nenadoknadivo. A i ovaj se nije preterano trudio da ga kopira, sto je vrlo legitimno, ali kao rezultat dobijes nesto skroz drugo.
Ja mislim da je zato i ispao dobro x factor, ne može Dickinson da se kopira, pogotovu ne može Blaze da ga kopira a da ne ispadne smešno, glasovi su im dva sveta. Čovek je gurao svoju priču, kontam da nekome nije leglo, meni bogme jeste, od kada je krenula priča o Maidenima ovde vrtim uglavnom Blaze albume :) Edited by Glas RazumaN
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...