Jump to content
IGNORED

Koncerti u bivšoj SFRJ


Аврам Гојић

Recommended Posts

Ma, ne, nisam protiv (naprotiv). Bilo bi zanimljivo da se prijave koji su bili na nekim od koncerata, ja moram da priznam da sam veliku vecinu ovog gore propustio. Jos jedan koji nisam je i ovajNe-ljubitelji Pat Methenyja bi se frapirali koliko je ovo dobar koncert bio, sigurno jedan od najboljih 5 koje sam ikad imao prilike da vidim. Tri sata i jos malo, bez pauze, lebdeli smo svi desetak cm iznad zemlje.
3x slušala majlsa dejvis u beogradu '71, '73, '86.bila sam skoro na svim koncertima od 70-80, počev od blood, sweat& tears u leto 1970 do weather report u jesen 1980, a onda sitna đeca i redom. kasnije sam išla samo na probrane. i sada idem. uslov je da je izvođač stariji od mene i da je još živahan i dobro skače.sedamdesetih su mogle da se nabave jeftine karte za odlična mesta preko muzičke omladine. kancelarija im je bila na terazijama u zgradi gde su se prodavale čuvene piroške.
Link to comment
3x slušala majlsa dejvis u beogradu '71, '73, '86.bila sam skoro na svim koncertima od 70-80, počev od blood, sweat& tears u leto 1970 do weather report u jesen 1980, a onda sitna đeca i redom. kasnije sam išla samo na probrane. i sada idem. uslov je da je izvođač stariji od mene i da je još živahan i dobro skače.sedamdesetih su mogle da se nabave jeftine karte za odlična mesta preko muzičke omladine. kancelarija im je bila na terazijama u zgradi gde su se prodavale čuvene piroške.
:Hail: :Hail: :Hail:
Link to comment

stonsi u zagrebu 76, jebem li ti sandalicu, samo da zamislim na šta li je to ličilo, još kad bi bila negde set lista.... osećam mrak u hali sportova, iznenada se čuje glas ladies and gentlemen THE ROLLING STONES, pale se strobovi na bini i kreće recimo brown sugar.... au jebenti, how come you taste so good

Link to comment
stonsi u zagrebu 76, jebem li ti sandalicu, samo da zamislim na šta li je to ličilo, još kad bi bila negde set lista.... osećam mrak u hali sportova, iznenada se čuje glas ladies and gentlemen THE ROLLING STONES, pale se strobovi na bini i kreće recimo brown sugar.... au jebenti, how come you taste so good
http://jugosvirke.wordpress.com/2009/12/26/the-rolling-stones-u-jugosalviji-1976-stones-are-rolling-to-zagreb/

Mada, voleo bih i ja kad bi još neko napisao koju, ovde na forumu.

Link to comment
GILLAN BAND1979 dec 02Belgrade
Ovo mi bio prvi koncert u životu, keva me naterala da idem u beloj košulji i teget štrikanom puloveru, a ja na to dodao narukvicu sa nitnama :lolol:
Link to comment
3x slušala majlsa dejvis u beogradu '71, '73, '86.bila sam skoro na svim koncertima od 70-80, počev od blood, sweat& tears u leto 1970 do weather report u jesen 1980, a onda sitna đeca i redom. kasnije sam išla samo na probrane. i sada idem. uslov je da je izvođač stariji od mene i da je još živahan i dobro skače.sedamdesetih su mogle da se nabave jeftine karte za odlična mesta preko muzičke omladine. kancelarija im je bila na terazijama u zgradi gde su se prodavale čuvene piroške.
Prvo ovo: :ziga: Retko koristim smajlije, ali divno je znati da te imamo na forumu.Da li si slucajno bila i na koncertu Tine Tarner 1979.? Kazu da je bila fenomenalna, jos uvek dovoljno high i dovoljno daleko od industrije.
Link to comment

Iron Maiden, Hipodrom, valjda 83... Dire Straits, 86, bese? Ten years after & Wishbone ash, Pionir takodje, 86. Deep Purple, u originalnoj postavi, 1986, doduse u Budimpesti... John Mayall Blues band, Sava centar, 86 ili 7, jebemliga, ko ce se setiti...Edit: al secanje vara, tek sad vidim spisak. Iron maiden su bili na Hipodromu 81?! Moj prvi koncert... Zabiravih totalno S.Ballet i T.Turner u Zemunu 1990e... Jerry Lee Lewis, Sava centar, 1990, isto. Ali ne vidim Alvin Lee i TYA + W.Ash na spisku? Bila neka zima u Pioniru, pobegao sa regrutacije u obliznjem VMC na koncert..

Edited by Topola
Link to comment
3x slušala majlsa dejvis u beogradu '71, '73, '86.
koncerti iz '71. i '73. su objavljeni na "Another Bitches Brew" duplom disku, odlicni snimci, jebeno dobra svirka
Link to comment
dosta je ok ovaj članak proćelavog tinejdžera u trideset i nekoj.status q :Dnakolenamomci1981.jpg?w=1608&h=3450
joooooj, hvala ti ko bratu za ovo :Dkoja je ovo novina ?edit: komentar na originalni post na Koncerti Jugoslavije blogu :0.6:
ZBOG OVAKVIH LJUDI KOJI SU POSTOJALI U NAŠOJ LEPOJ JUGOSLAVIJI MI SE POVRAĆA. GOVNA POPUT OVAKVIH SEBIČNJAKA KAKAV JE BIO TONI SABOL NISU OČIGLEDNO JEDINA. ON JE ZNAČI IŠAO OKOLO PO SALAMA, PREBROJAVAO LJUDE I JAVLJAO MENADŽERIMA GRUPA KAKO SU SRBI POKVARENI I PUŠTAJU NEKE SVOJE BESPLATNO NA KONCERTE A NIJE SVESTAN DA JE TIME IZGUBIO I PARE ZA SVOJ DŽEP. STIDI SE GOVNO JEDNO! ZBOG TEBE NISMO ZNAČI VIDELI NEKE OD NAJVEĆIH GRUPA NEGO SMO MORALI DA IDEMO PO JUGI DA BI IH SLUŠALI I VIDELI. KAKVA SEBIČNOST! JEL SI SAD ZADOVOLJAN GLUPANE JEDAN? ZATO ŠTO NISI STRPAO MALO VIŠE PARA U SVOJ DŽEP NISI STRPAO NI ONO ŠTO TI SLEDUJE. DRAGO MI JE NA NEKI NAČIN ŠTO IH NISI DOVEO U BEOGRAD JER BI TAKO ZARADIO NA NAMA GLUPACIMA KOJI SMO HRLILI NA SVE KONCERTE KOJE SI ti ORGANIZOVAO. SRAMOTA I AKO NIJE I AKO JESTE ISTINA. ZBOG OVAKVOG ŠLJAMA ČOVEK POČINJE DA MRZI NACIJE I NACIONALNOSTI. ZAR TO MADJAR DA NAM URADI, PRVO JE ŠTO VAM PADNE NA PAMET. NARAVNO MADJARI ODUVEK MRZE SRBE I OVO SE UKLAPA U TAJ MILJE. BITI TAKO NEODGOVORAN PREMA FANOVIMA NEKIH GRUPA IZ DRUGIH GRADOVA ONE NAŠE VELIKE JUGOSLAVIJE JE ZAISTA POKVARENO I ODVRATNO. TI SI GOSPON TONI SABOL POKAZAO SVOJE PERVERZNO ULIZIVAČKO LICE KAKVI STE VI MADJARI ILI HRVATI ODUVEK BILI. U VAMA NEMA NI TRUNKE ONOGA ŠTO SE ZOVE GOSPODŠTINOM. BITI GOSPODIN ZNAČI PREMA SVAKOM ŽIVOM BIĆU SE ODNOSITI JEDNAKO ŠTO VAMA OČIGLEDNO NIJE OSOBINA. LIČNO MISLIM DA JE TO SA VIŠKOM PUBLIKE BILA LAŽ I DA JE POSLUŽILA ZA GLORIFIKACIJU DRUGIH NACIJA PONIZIO OSTALE, U OVOM SLUČAJU SRBE.
edit2: jel ovaj blog u stvari drzi onaj isti psihopata koji drzi Kasetomaniju i Zvuke Jugoslavije ? Edited by DarkAttraktor
Link to comment

hvala na potvrdi Kiricu, mada ovo neuralgicno obracunavanje sa ne-srpskim narodima i narodnostima Jugoslavije je prilicno neponovljivo na domacoj blogosferi.

Link to comment
3x slušala majlsa dejvis u beogradu '71, '73, '86.bila sam skoro na svim koncertima od 70-80, počev od blood, sweat& tears u leto 1970 do weather report u jesen 1980, a onda sitna đeca i redom. kasnije sam išla samo na probrane. i sada idem. uslov je da je izvođač stariji od mene i da je još živahan i dobro skače.sedamdesetih su mogle da se nabave jeftine karte za odlična mesta preko muzičke omladine. kancelarija im je bila na terazijama u zgradi gde su se prodavale čuvene piroške.
Carice!
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...