Jump to content
IGNORED

under the dome


luba

Recommended Posts

osim što možda specijalni efekti iz osamdesetih nisu nešto za današnje standarde
ni specijalni efekti iz sezdesetih nisu ni prineti danasnjim, ali meni star trek tos ostaje neprevazidjena serija, iako su kod sf-a valjda kljucni spec. efekti.under the dome procitala u komadu, isto cu i sa, nadam se, mini serijom, znaci da cu da gledam kad se zavrsi.nisam ni znala da se snima i veoma sam se uzbudila kad sam videla da je emitovana prva epizoda, ne pamtim da mi se ikad ranije to desilo :blush:edit: koristim priliku da narucim i duma key ^_^ Edited by Cruella De Ville
Link to comment
  • Replies 137
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    23

  • Calavera

    14

  • Lrd

    13

  • Arkadija

    13

iako su kod sf-a valjda kljucni spec. efekti.
Zato je SF čekao da se pojavi na filmu tek od Georgesa Mélièsa, zato se na velika vrata u evropski film vratio sa Fahrenheitom 451, i zato je Stalker jedan od najboljih filmova Tarkovskog ^_^
Link to comment
Koliko sam ispratio, serija ne prati bas knjigu doslovce (to mu dodje kao podrazumevano ovih dana, izgleda). Nekih likova nema uopste, nekima je znatno produzen zivotni vek. Cak sam i procitao da se planira vise sezona, u fazonu "zivot pod kupolom" i tako to. Brrrr, stra' me na sta ce sve to da lici.
Naravno da je podrazumevano, posebno kod Kinga koji praktikuje po tri-četiri sitno kucane strane unutrašnjeg monologa za svakog nebitnog lika koji zagine već u uvodu.Nemam zamerki na prvu epizodu, osim što je svima od starta jasno da je u pitanju kupola koja obuhvata ceo grad. Bilo bi logično da, kad naiđu na nevidljijvu barijeru na putu, prvo pomisle da je u pitanju neka ravna pregrada, a ne da odmah pomisle da kruži tačno oko njihovog malog mista...
Link to comment

Pa nije bilo tako strašno kao Revolution. Kod te serije se odmah moglo naslutiti da će biti teško sranje, a ovde ne bih moglda da se tako izrazim. Uostalom, leto je, pa je ovakva serija zgodna za razbibrigu.Što se tiče likova, jako i ozbiljno me iritira Džunior, ostali samo umereno.

Link to comment

Dislajk <_<Istumbali su sve žive likove. Upropastili Šefa, džunior izgleda kao Set Koen, Rasti ladno ostao van kupole, ne znam otkud se stvori ona "buntovna tinejđerka", što ima dve mame (jel sam dobro shvatio to?).

Link to comment

Ta trojka je i meni delovala kao ubačeni element. Jebiga, mora se biti up-to-date, umuvaće se neki komentar o same sex marriage od zaostalih provincijalaca kad-tad.Ne znam ko je Rasti, vatrogasac muž policajke? :unsure:Mene je malo iznerviralo što su od Barbija odmah napravili nekog zajebanog paramilitary lika što sahranjuje nepoželjne i ima secret agenda. U knjizi je mnogo bolje postepeno, upoznamo ga kao kuvara koji beži iz grada jer su ga spopali neki tatini sinovi... Ovako je napravljeno za publiku minimalnog attention spana.

Link to comment

Barbijka

Ta trojka je i meni delovala kao ubačeni element. Jebiga, mora se biti up-to-date, umuvaće se neki komentar o same sex marriage od zaostalih provincijalaca kad-tad.Ne znam ko je Rasti, vatrogasac muž policajke? :unsure:Mene je malo iznerviralo što su od Barbija odmah napravili nekog zajebanog paramilitary lika što sahranjuje nepoželjne i ima secret agenda. U knjizi je mnogo bolje postepeno, upoznamo ga kao kuvara koji beži iz grada jer su ga spopali neki tatini sinovi... Ovako je napravljeno za publiku minimalnog attention spana.
Rasti je muž. I jedan od centralnih likova knjige.Da, moraju da budu politički korektni. Imaju i čak dvoje crnaca, iako je u knjizi pomenuto da nema ni jednog -_-Kod Barbija mi i nije toliko problem što nema razvoja lika, već što on sad ispade krimos koji je ubio Džulijinog muža, dok je u originalu straight as an arrow (ne računajući epizodu u Iraku, ali to je ancient history).Ne znam, jednostavno mi nije jasno zašto bre moraju sve da okrenu naglavačke? Pa lik Fil Bušija je jedan od najboljih, i kao takav je nerazdvojan od epiloga. I ne znam ko će sad da igra kupoločiće. Mislim, boli me kurac za njih, ali kad kod pročitam/čujem taj izraz, umrem od smeha :lol: Edited by nbg4ever
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...