Jump to content
IGNORED

Tour de France 2013


malkin

Le Tour 2013  

26 members have voted

  1. 1. Tour 2013 osvojiće:

    • Alberto Contador
    • Cadel Evans
    • Chris Froome
    • Ryder Hesjedal
    • Bauke Mollema
      0
    • Thibaut Pinot
    • Pierre Rolland
      0
    • Joaquin Rodriguez
    • Alejandro Valverde
    • Jurgen Van Den Broeck
      0
  2. 2. Zelenu majicu osvojiće:

    • Mark Cavendish
    • Matthew Goss
      0
    • Andre Greipel
      0
    • Marcel Kittel
      0
    • Peter Sagan
  3. 3. Belu majicu osvojiće:

    • Thibaut Pinot
    • Nairo Quintana
    • Andrew Talansky
    • Tejay van Garderen


Recommended Posts

Izuzetno je kul što će Kavendiš, Grajpel i Sagan voziti u majicama nacionalnih šampiona.Još je kulije što će Nairo Kintana, Lucenko, Dani van Popel i Moreno Mozer da debituju na Turu. Kintani i Mozeru je vreme, a za ovu drugu dvojicu sam se iznenadio što već idu na Tur, iako se radi o velikim talentima.Lucenko ima 20 godina, potiče iz Vinovog rodnog grada i juniorski je šampion sveta. U svojoj kratkoj karijeri umeo je da pobeđuje na najrazličitijim trkama--i u sprintovima, i u brdima, i iz bega... za sada izgleda da se radi o pravom olraunderu™ i biće zanimljivo pratiti njegov razvoj i dalju specijalizaciju. Evo ga, чемпион мира:http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=LrG9wh9vaRcDani van Popel će i dalje imati 19 godina na startu Tura u subotu. Bilo je prilično iznenađujuće što ga je Vacansoleil pokupio već prošle godine (mada, dečkonja potiče iz poznate biciklističke porodice pa je moguće da je to uticalo) a evo klinja će već ovog jula da vozi prvi Tur. Imao je solidne rezultate ove godine, a izdvaja se drugo mesto na drugoj etapi trke oko Belgije. Rame uz rame sa Grajpelom i Bunenom, malo je devetnaestogodišnjaka koji to mogu:http://www.youtube.com/watch?v=adyLikIExnc

Link to comment
  • Replies 377
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • malkin

    123

  • gervasius twinkleminkleson

    40

  • freakns

    33

  • San Epifanio

    28

Nisam gledao previše formu favorita, zbog čega Kontador ne bi mogao da parira Frumu? Ima mnogo bolju ekipu na raspolaganju nego prošle godine, čini mi se.

Link to comment

pa moga bi u principu da mu parira, ali 4 i po minuta razlike na Dofine navode mnoge da sumnjaju da Kontador ima formu potrebnu da pobedi Fruma.uz to, i Skaj dovodi prilično opasnu ekipu koja već neko vreme dominira trkama kad god ima favorita za generalni plasman.

Link to comment

A Nibali nece ni voziti TDF ove godine :) Tako da za Astanu ostaju Fuglsang i Brajkovic kao glavni vozaci (Fuglsang mozda malo ispred zbog trenutne forme). Mislim da sa ovim Brajkovic ima prostora da odveze dobar Tur ako ga noge posluze i naravno da izbegne neki pad i povredu (kao onomad 2011).

Link to comment

i svake godine tako. nazalost, shvatio sam da definitivno nisam zaljubljenik u biciklizam, ali tour de france, ovaj topic (malkin :Hail:) i likovi sa eurosporta je uvek opasno dobra stvar. :D

Edited by Psihodelija
Link to comment

Contador vjerovatno nikad nije imao ovako dobar tim uz sebe. Al opet mi je Froome favorit, jedino ako je mozda prerano usao u formu - na Dauphine je djelovao prejako. Nadam se da cemo puno vidjet od Antona, Schlecka, VdBroecka i Purita, a bobami i mog novog favorita Quintane.

Link to comment

Pa biće interesantno, nije Pistolero bilo ko pa da ga čovek otpiše. Plus ako je istina da su ga alergije namučile na Dofine...Ali meni je na ovom Turu od borbe za GC nekako zanimljivije sto drugih stvari. Zelena majica: tu će da bude pravog rata, juriće se vrlo ozbiljno i prolazni sprintovi i finiši etapa, a Sagan će sigurno tu i tamo da krene u ekskurziju daleko ispred pelotona. Bela majica: ozbiljni talenti će se nadmetati i pokazati gde su u svom razvoju i da li imaju pravog potencijala za osvajanje Tura jednog dana. Tačkasta majica: mnogo je jako dobrih brdskih vozača koji nemaju baš čemu da se nadaju u generalnom plasmanu--Endi Šlek, Gesink, Nieve i Igor Anton iz Euskaltela, Kintana i Rui Košta ako dobiju slobodu da ne vuku Valverdea, Fuglsang ako rano batali GC ambicije, pa što da ne i Tidžej, Evansu ionako nikad nisu mnogo trebali pomagači... Pa onda Francuzi: Toma je već legenda koja obeležava Tur iz godine u godinu, ali Rolan se sad polako primiče najboljim godinama a od Pinoa najzad izgleda nije nerealno očekivati da nešto uradi. I tako, mogao bih da rentujem ovako do sutra. Možda je samo stvar u tome što ni za jednog od glavnih favorita ne navijam pa mi je sve drugo interesantnije.

Link to comment

Potvrđen i sastav Garmina za Tur.Garmin-SharpJack BauerTom DanielsonRohan DennisRyder HesjedalDaniel MartinDavid MillarRamunas NavardauskasAndrew TalanskyChristian Vande VeldeTo je to, tu smo svi.

Edited by malkin
Link to comment

plus jean. Den je jedan od biciklista za koje me jako zanima šta mogu na ovom Turu. A Talanskom jeste prvi Tur ali posle onako dobre Vuelte zreo je za ozbiljnu borbu za belu majicu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...