Jump to content
IGNORED

Tour de France 2013


malkin

Le Tour 2013  

26 members have voted

  1. 1. Tour 2013 osvojiće:

    • Alberto Contador
    • Cadel Evans
    • Chris Froome
    • Ryder Hesjedal
    • Bauke Mollema
      0
    • Thibaut Pinot
    • Pierre Rolland
      0
    • Joaquin Rodriguez
    • Alejandro Valverde
    • Jurgen Van Den Broeck
      0
  2. 2. Zelenu majicu osvojiće:

    • Mark Cavendish
    • Matthew Goss
      0
    • Andre Greipel
      0
    • Marcel Kittel
      0
    • Peter Sagan
  3. 3. Belu majicu osvojiće:

    • Thibaut Pinot
    • Nairo Quintana
    • Andrew Talansky
    • Tejay van Garderen


Recommended Posts

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ku_t6qpVoHUNajveći i najvažniji sportski događaj godine počinje za tačno nedelju dana. Po stoti put.Zvanični sajtNekoliko ključnih detalja:
  • Vigins neće braniti titulu
  • start na Korzici, i to drumskom etapom, ne prologom
  • vraća se timski hronometar
  • svega 65km individualnog hronometra
  • Dan Bastilje će se slaviti najdužom etapom trke i finišom na Mont Ventoux-u
  • Alpe d'Huez se vraća u velikom stilu: ne jedan, nego dva uspona 18. jula
  • kraj trke u Parizu, kao i uvek, ali ovog puta sa noćnim sprintom

Prva nedelja više liči na Điro nego na Tur. Po profilima druge, treće i sedme etape su posejani brojni usponi, ne previše teški ali od onih koji se potcenjuju na sopstvenu odgovornost. U tako ranoj fazi trke treba očekivati da svaki konvencionalni scenario za ove etape bude doveden u pitanje. Timski hronometar se vozi četvrtog dana, a nedelja će kulminirati sa dve pirinejske etape.Druga nedelja bi trebalo da bude obeležena takmičenjem za zelenu majicu i neprestanom borbom između begova i sprinterskih ekipa: mahom ravne etape. Jedanaesta etapa je prvi individualni hronometar--ravna 33 kilometra sa Mont St. Michelom u pozadini (valjda su dobro proučili šta će biti sa plimom tog dana...), ali i sa vrlo verovatnim jakim vetrom. Kraj nedelje donosi apsolutni spektakl, 242 kilometra dugo hodočašće do Vetrovite Planine i njenih ogoljenih vrleti. Prudom kao da ovim želi da oda počast velikom Anriju Degranžu, "ubici" takmičara na ranim Turovima.Ali čak i spektakl i surovost te petnaeste etape blede pred onim što dolazi u trećoj nedelji. Od srede do subote idu, redom, 32 km tehnički vrlo zahtevnog individualnog hronometra, uspon uz Alpe d'Huez kao uvod u uspon uz Alpe d'Huez, etapa do Grand Bornarda sa ukupno najvećom količinom vožnje uzbrdo u ovoj godini, i najzad planinski finiš poslednje, neuobičajeno kratke (125km) alpske etape do Ansija. Iz Ansija se putuje pravo za Versaj i poslednju etapu.2013tourroutesummary.jpgJeste, mnogo mi se sviđa ova ruta Tura. Fali samo još jedna nedelja trkanja pa da se zanesem i uporedim Tur 2013 sa simfonijom. :DFrum je glavni favorit. Eto, a pre samo godinu dana ga, na svoju sramotu, nisam ni stavio u pooll na početku topika. Skaj će se potpuno posvetiti njegovoj pobedi i, iskreno, teško je videti da iko osim eventualno Kontadora i Purita Rodrigeza može da ga ugrozi. Kakva šteta što na ovakvom Turu nema konkurencije iz prethodnih godina. Bez Viginsa, Nibalija, Šleka u formi od pre tri godine, Menjšova, Samua Sančeza... ali OK, dovoljno puta sam promašivao u svojim prognozama da me ne bi čudilo da neko prijatno iznenadi i uspešno imitira De Genta sa prošlogodišnjeg Đira. Quintana, recimo, ili Fuglsang, ili Van Garderen, ili Molema :blush:Borba za zelenu majicu će zato možda biti i najzanimljivija. Sagan je, naravno, glavni favorit, ali Grajpel i Kavendiš će ga izazivati za sve pare, od Korzike do Pariza.Mnogo očekujem i od mladaca. Pinot, Van Garderen i Quintana su očigledni favoriti i sasvim je moguće da se njihova borba reši tek duboko u Alpima. Bar jedan od ove trojice će u ovoj deceniji osvojiti Tur, mmw.Dakle, idemo, da lupimo i stotu recku. I nek ih bude još sto petsto!tour_howtospendit.ft.com.jpg

Link to comment
  • Replies 377
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • malkin

    123

  • gervasius twinkleminkleson

    40

  • freakns

    33

  • San Epifanio

    28

Zbog cega nema Viginsa?Takodje, juce me je Ulrich ponovo podsetio o kakvim se mahinacijama radi pa nisam siguran da li cu uopste gledati iako sam uz Tur bio od 1988.Sa sve starim bosovima, Kontadorom i vremenima na Festina/Mr.60%/Armstrong nivou ne verujem da se cirkus promenio i postao transparentniji ili fer prema vecini vozaca nego je sve postalo jos uhodanije i profesionalnije.

Link to comment

јаšta, pogađaćemo. ako neko ima amandmane na prošlogodišnja pravila nek javi pa da vidimo da li ćemo sve kao prošli put.ovo su prošlogodišnja pravila:

Pravila1. Za svaku etapu se biraju tri vozača. Redosled nije bitan.2. Na osnovu rezultata etape se dodeljuju poeni: za pobednika etape 6, za drugog 3, za trećeg 1.3. Na osnovu broja prognoza u kojima se javljaju biciklisti koji su se našli na etapnom podijumu dodeljuju se bonusi: 20 poena za pobednika, 10 za drugog, 6 za trećeg; svaki bonus se ravnopravno deli onima koji su u svoju prognozu uvrstili biciklistu koji je osvojio bonus.4. Važe se samo one prognoze koje se na ovom topiku postave do vremena zvaničnog starta etape. (ovo dopušta mogućnost da se glasa i danima unapred; jedino je bitno da se jasno naznači etapa za koju se ostavlja prognoza)5. Pobednik je, naravno, onaj ko osvoji najviše poena. Ne znam da li nešto možemo da uradimo po pitanju nagrada, ideje i predlozi su dobrodošli. Predlažem da se prognoze stavljaju u ovom formatu (tj. kao code snippet-i) kako bi bile vidljivije:
7. etapa

Jurgen van den Broeck
Vincenzo Nibali
Michele Scarponi

Ako pretpostavimo da je Skarponi bio prvi na sedmoj etapi i da ga je u prognozu ubacilo troje ljudi, svako od njih bi dobio 6+20/3, tj. 12.67 poena.

U slučaju da se niko ne javi sa predlogom za izmenu do, recimo, srede, onda ću da otvorim novi topik sa ovim pravilima.
Link to comment

Nisam siguran koliko ću moći da učestvujem, ali imam predlog da se unapred pogađa pobednik u svim kategorijama, baš kao i za najborbenijeg vozača, tim... Valorizuje se isto kao i za etape.

Link to comment

ja predlazem da se za pobednika pogadjalice obezbedi neka forumska nagrada... da mozemo da kazemo titjeru da je peder a da nas ne trpaju u bambok, ili tako nesto :s_a:

Link to comment
јаšta, pogađaćemo. ako neko ima amandmane na prošlogodišnja pravila nek javi pa da vidimo da li ćemo sve kao prošli put.ovo su prošlogodišnja pravila:U slučaju da se niko ne javi sa predlogom za izmenu do, recimo, srede, onda ću da otvorim novi topik sa ovim pravilima.
ja cu biti na odmoru pa necu ucestvovati, verovatno necu uspeti ni sam tur da ispratim, ali mozda da se razmisli o 5 vozaca. bilo bi mozda zanimljivije, mada i vise vremena za racunanje.
Link to comment
Nisam siguran koliko ću moći da učestvujem, ali imam predlog da se unapred pogađa pobednik u svim kategorijama, baš kao i za najborbenijeg vozača, tim... Valorizuje se isto kao i za etape.
Može, nemam ništa protiv, ali mi se čini da bi to trebalo da se pogađa samo do početka trke. Da ne dođe neko nakon što se Frum i Kontador skrše u prve dve etape i napravi se pametan ^_^
ja cu biti na odmoru pa necu ucestvovati, verovatno necu uspeti ni sam tur da ispratim, ali mozda da se razmisli o 5 vozaca. bilo bi mozda zanimljivije, mada i vise vremena za racunanje.
u principu nemam ništa protiv, ali stvarno mi se čini da bi bilo bitno veće cimanje. ako se neko prijavi da vodi evidenciju i ne smeta mu, onda okej.
Link to comment

Osvaja Froome. Ne mogu reci da ga ne volim, ali imam automatski negativnu reakciju prema bilo kome iz Sky tima. A i Froome ima ruzan stil voznje. Jedino ako se ispostavi da je Froome prerano usao u formu...

Link to comment

Rijetko kad pobjednik Dauhpiné-a dobije i na TdF-u u istoj godini.Prosle godine je to uspjelo Wiggins-u a prije njega Amstrongu i Indurain-u.Ocekujem da Pierre Roland bude medju prvih pet na kraju.

Edited by borris_
Link to comment

Čeka se još zvanični sastav Garmina, svi ostali su se prijavili. Evo timova, neka ih i na topiku:AG2R La MondialeJean-Christophe PéraudJohn GadretSamuel DumoulinBlel KadriHubert DupontMaxime BouetRomain BardetChristophe RiblonSébastien MinardArgos-ShimanoMarcel KittelJohn DegenkolbTom VeelersKoen de KortTom DumoulinAlbert TimmerSimon GeschkeRoy CurversJohannes FröhlingerAstanaJakob FuglsangAssan BazayevJanez BrajkovicEnrico GasparottoFrancesco Gavazzi Andrey Kashechkin Fredrik KessiakoffAlexey LutsenkoDmitri MuravyevBlanco ProCyclingLars BoomLaurens Ten DamRobert GesinkTom LeezerBauke MollemaLars-Petter NordhaugBram TankinkSep VanmarckeMaarten WynantsBMC Racing TeamBrent BookwalterMarcus BurghardtCadel EvansPhilippe GilbertAmaël MoinardSteve MorabitoManuel QuinziatoMichael SchärTejay van GarderenCannondalePeter SaganMoreno MoserMaciej BodnarKristijan KorenAlessandro De MarchiAlan MarangoniFabio SabatiniTed KingBrian VandborgCofidisYoann Bagot Jerome CoppelEgoitz GarciaChristophe Le MevelGuillaume Levarlet Luis Angel MateRudy Molard Dani NavarroRein TaaramaeEuropcarYukiha ArashiroRemy CousinCyril GautierYohann GèneDavide MalacarneKevin RezaPierre RollandDavid VeilleuxThomas VoecklerEuskaltel-EuskadiIgor AntónMikel AstarlozaGorka IzagirreIon IzagirreJuanjo LobatoMikel NieveJuanjo OrozRubén PérezRomain SicardFDJNacer BouhanniMurilo FischerJéremy RoyPierrick FédrigoThibaut PinotAlexandre GeniezArthur VichotWilliam BonnetArnold JeannessonKatushaPavel BruttAlexander KristoffAleksandr KuchynskiAlberto LosadaDaniel MorenoJoaquim RodriguezGatis SmukulisYuri TrofimovEduard VorganovLampre-MeridaDamiano CunegoMatteo BonoDavide CimolaiElia FavilliRoberto FerrariAdriano MaloriManuele MoriPrzemyslaw NiemiecJosè Rodolfo Serpa PerezLotto-BelisolLars BakBart De ClerqAndré GreipelAdam HansenGreg HendersonJurgen RoelandtsMarcel SiebergJurgen Van Den BroeckFrederik WillemsMovistar TeamAndrey AmadorJonathan CastroviejoRui CostaImanol ErvitiJosé Iván Gutiérrez Rubén PlazaNairo Quintana José Joaquín RojasAlejandro ValverdeOmega Pharma-Quick StepMark CavendishSylvain ChavanelMichal KwiatkowskiTony MartinJérôme Pineau Gert SteegmansNiki TerpstraMatteo TrentinPeter VelitsOrica-GreenEDGEBrett LancasterCameron MeyerDaryl ImpeyMatt GossMichael AlbasiniSimon ClarkeSimon GerransStuart O’GradySvein TuftRadioShack-LeopardJan BakelantsLaurent DidierTony GallopinMarkel IrizarAndreas KlödenMaxime MonfortAndy SchleckJens VoigtHaimar ZubeldiaSaxo-Tinkoff BankMichael RogersNicolas RocheMatteo Tosatto Daniele Bennati Sergio Paulinho Alberto Contador Jesus HernandezBenjamin NovalRoman KreuzigerSky ProCyclingEdvald Boasson HagenChris FroomePeter KennaughVasil KiryienkaDavid LopezRichie PorteKonstantsin SivtsovIan StannardGeraint ThomasSojasunAnthony DelaplaceJulien El FarèsBrice FeilluJonathan HivertCyril LemoineJean-Marc Marino Julien SimonMaxime MederelAlexis VillermozVacansoleil-DCMLieuwe WestraWout PoelsJohnny HoogerlandThomas De GendtKris BoeckmansJuan Antonio FlechaSergey LagutinDanny van PoppelBoy van Poppel

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...