Jump to content
IGNORED

nasilje u porodici


renne

Recommended Posts

I ne samo to, sledeći put će biti još krvoločniji prema žrtvi, jer time što je nasilnik nalupan, samo se povećava stepen nasilja prema žrtvi.Nasilnik, za to što je nalupan krivi žrtvu i postaje još agresivniji.
Time mozes da osporis svaku meru. Ako ga isteras iz stana, once se vratiti jos besniji i jos vise istuci zenu. Ako ga zatvoris, on ce se za par godina izaci i hteti da se sveti...
Link to comment
  • Replies 262
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    23

  • JozoMujica

    17

  • Аврам Гојић

    17

  • fragand

    15

to je ta odvratna teza o sindromu naučene bespomoćnosti, koja je u struci bila prevaziđena tri milisekunda nakon što je nastala, ali se široj javnosti baš onako dopala, a pomogle su i određene feministkinje* koje su je obilato propovedale. sećam se nekog ogleda sa mišem gde se valjda jedan stalno klepa po glavi kada proba da ispliva pa onda mučenik zaboravi da zna da pliva, ili tako nešto (zaboravila sam detalje te gluposti jer nikada nisam razumela implikacije tog davljenja miša po ponašanje žene koju neko konstantno bije). dakle, laprdanje o tome kako su se one navikle pa vole postalo je sindrom eo ipso. a za ono laskanje - mislim da je verter pogrešno upotrebio reč, pa sad neće da je povuče. više mi se čini da i on spada u ove što sindromatski misle da je problem u ženi jer ona ne odgovara adekvatno na nasilje.*znaće šime jednu <_<
ono malo što sam čitao o naučenoj bespomoćnosti me navodi na zaključak da takav pristup ne treba redukovati na eksperiment sa mišonjom, niti na zaključak da vodi do racionalizacije, odnosno, voljenja nasilja.
Link to comment

Verter, ne razumeš problem i onda daješ ovako promašene izjave. DOmestic violence nije crime of opportunity. Naravno, ima različitih slučajeva, ali tipično, počinilac je spreman da se izloži značajnom riziku da bi "kaznio" ženu za koju smatra da to zaslužuje. Pogledaj samo ovaj slučaj o kome razgovaramo - zar misliš da je lik mislio da može da se izvuče nakon što izbode ženu u sred bela dana, pred desetinama svedoka? Da ne pominjem murder-suicides i tome slične situacije.

Link to comment
Ja ti kažem da realno nema ko nasilnika da kazni, niti bi to, u ovom mom slučaju bilo moguće. Bude da policija neće ni da reaguje na poziv. A i kad dođu, bolje da ne dođu.Žena, koja je bila normalna, ima normalan posao i skroz je OK, sad ima gomilu problema jer joj se muž pretvorio u čudovište, iz čista mira. A dete se boji svakog muškarca. Ja to u životu nisam video. Kad malu muškarac pogleda, ona odmah plače. Užas jedan.Tvoj predlog o sudu i kartonima bi bio OK da živimo u Skandinaviji, a ne u Stradiji.I ajde, molim ta, batali deo o laskanju, nema smisla. To ne postoji. Postoji nešto kao racionalizacija nasilja, kao kod mobinga i sličnih stvari. To nije laskanje.
Realno treba te banovati zbog pravdanja nasilju. I mnogo gresis o Skandinaviji samo razmisli da li na onoliki alkoholizam nema nasilja samo uspesno guraju pod tepih i razvode se u ogromnoj meri pa je nesto manji broj tragicnih slucajeva nego bi bilo da nije toga i nisu to nikakvi jebeni emigranti na koje su godinama bacali ljagu. I jedna Srbija nije ni prineti ubistvima zena u jednoj Finskoj cak je ispod Svedske bila. nije moje da lecim vase komplekse nize vrednosti, Dosta mi je za veceras ne moram nikog da ubedjujem da mu je slika sveta pogresna to nece promeniti ni svet ni sliku.
Link to comment
Ne znam zašto se razmatra opcija zatvora u takvim slučajevima. Kad se sve sagleda pravo mesto je ludara, pošto tu teoretski možeš i da ostaneš mimo amnestije ili vremenskog limita. Pokazivao bih mu fotografije njegove žrtve na godinu dana uz merač pritiska i produžavao period. Takav sklop ličnosti nije kriminalan već bolestan
I onda nam propovedas mucenje bolesnika. FB su pre neki dan preplavili lajkovi kad je rulja zakopala osumnjicenog pored zrtve.
Link to comment
Verter, ne razumeš problem i onda daješ ovako promašene izjave. DOmestic violence nije crime of opportunity. Naravno, ima različitih slučajeva, ali tipično, počinilac je spreman da se izloži značajnom riziku da bi "kaznio" ženu za koju smatra da to zaslužuje. Pogledaj samo ovaj slučaj o kome razgovaramo - zar misliš da je lik mislio da može da se izvuče nakon što izbode ženu u sred bela dana, pred desetinama svedoka? Da ne pominjem murder-suicides i tome slične situacije.
Ako crime of opportunity podrazumeva odsustvo predumisljaja, nasilje u porodici je delo koje se obicno i vrsi bez predumisljaja. To je uglavnom cin u momentu, iz besa, bahatosti itd. Nema racionalnog planiranja za tako nesto. Ovo sto je ovaj tip uradio je cist pokusaj teskog ubistva, i on to jeste uradio sa predumisljajem.
Link to comment
Realno treba te banovati zbog pravdanja nasilju. I mnogo gresis o Skandinaviji samo razmisli da li na onoliki alkoholizam nema nasilja samo uspesno guraju pod tepih i razvode se u ogromnoj meri pa je nesto manji broj tragicnih slucajeva nego bi bilo da nije toga i nisu to nikakvi jebeni emigranti na koje su godinama bacali ljagu. I jedna Srbija nije ni prineti ubistvima zena u jednoj Finskoj cak je ispod Svedske bila. nije moje da lecim vase komplekse nize vrednosti,Dosta mi je za veceras ne moram nikog da ubedjujem da mu je slika sveta pogresna to nece promeniti ni svet ni sliku.
Ja sam tebe sad konačno razumeo. I malo sam se uplašio.
Link to comment
Ajde mi prevedi. Pogotovo onaj deo gde ja podržavam nasilje, jako me zanima.
Razumeo sam ga, utoliko što tvrdi da podržavaš nasilje. Dotle sam dobacio, Nemoj tražiti da se upuštam u argumentaciju, pliz. Edited by pacey defender
Link to comment

Ma ne, nije mi jasno gde to podržavam nasilje. U kom segmentu mog posta je našao da ja to podržavam. :huh:Ovaj ostatak je katastrofa, na svaki način, gde poredi broj ubistva žena po zemljama. Da mi je znati kakve to direktna veze ima sa porodičnim nasiljem. I to guranje pod tepih, tako što se razvode. :isuse:Baš su ga gurnuli pod tepih.A uzgred, ja sam o Skandinaviji pričao u drugom kontekstu, kontekstu pravne države.No dobro, ne može se baš svačiji post razumeti, moram se pomiriti sa tim.

Link to comment
Ma ne, nije mi jasno gde to podržavam nasilje. U kom segmentu mog posta je našao da ja to podržavam. :huh:Ovaj ostatak je katastrofa, na svaki način, gde poredi broj ubistva žena po zemljama. Da mi je znati kakve to direktna veze ima sa porodičnim nasiljem. I to guranje pod tepih, tako što se razvode. :isuse:Baš su ga gurnuli pod tepih.A uzgred, ja sam o Skandinaviji pričao u drugom kontekstu, kontekstu pravne države.No dobro, ne može se baš svačiji post razumeti, moram se pomiriti sa tim.
objasnicu ti sutra ako budem imao zivaca i vremena.
Link to comment
a za ono laskanje - mislim da je verter pogrešno upotrebio reč, pa sad neće da je povuče. više mi se čini da i on spada u ove što sindromatski misle da je problem u ženi jer ona ne odgovara adekvatno na nasilje.
pa koliko pogresno mozes takvo nesto da napises? Meni vise lici da se tu radi o prici slicnoj onoj koju je dare gurao na topiku o alkoholizmu da "zene prave alkoholicare jer im odgovara uloga zrtve", pa onda jos linkovao i tekst da to dokaze a tekst ustvari prica o racionalizaciji nasilja od strane zrtve usled osecaja bezizlasnosti. ni meni ne ide u glavu kako neko moze da napise da "dobrom delu zena laska nasilje nad njima", to je van pameti.
Link to comment
ni meni ne ide u glavu kako neko moze da napise da "dobrom delu zena laska nasilje nad njima", to je van pameti.
Cekaj, a jel ti ide u glavu da se nekim slucajevima dize na decu ?Jel ti ide u glavu nekrofilija ? Jel ti ideu glavu sto Dzejmi Lanister krese Cersei ? Ja pricam o patologiji, i tu argumenti "van pameti" i " ne ide u glavu" ne vaze.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...