Jump to content
IGNORED

Skijaški skokovi i letovi


ajgor

Recommended Posts

Nije novo, otkad ja pamtim je tako. Prvih 15 u svetskom kupu ne moraju da skacu kvalifikacije i onda automatski dobijaju broj 50, 49... i skacu protiv najboljih iz kvalifikacija. Tako je Hannawald na 50. novogodisnjoj turneji na sva 4 takmicenja imao broj 50.
To mi je jasno, ali zasto samo za Innsbruck i zasto samo njih dvojica?
Link to comment

Pa sami su tako odlucili. Nisu se pojavili u kvalifikacijama i to je to. Ima tu nesto i kalkulisanja, da su recimo danas bile 2 serije mnogo skakaca bi palo u plasmanu za novogodisnju turneju. Mozda su ova dvojica ciljala da se pomere sa Diethartom u 1. seriji i da malom prorade nervi...

Link to comment
Prvih 10 :fantom:
:thumbsup: Hvala. Tipicno, kad nisam sigurna, izaberem pogresnu opciju. :D
To mi je jasno, ali zasto samo za Innsbruck i zasto samo njih dvojica?
Pa iz nekog razloga su samo njih dvojica odlucila da preskoce kvalifikacije. Prvih 10 imaju OPCIJU da preskoce. Ne moraju na sva 4 takmicenja (ali mogu), ne moraju sva desetorica (ali mogu), samo oni koji iz nekog razloga izaberu da ne skacu. Ova dvojica su preskocila Innsbruck, mozda ce i Bischofshofen, a mozda ce neki drugi takmicari..
Link to comment

Janda dobio AhonenaJanne sada ceka da vidi da li ce biti srecni gubitnik, ali teskoInteresantno je to da su oni pre par godina podelili pobednicko postolje. Prvi i jedini put se desilo to da 2 skakaca nakon 8 skokova imaju isti broj bodova :)

Link to comment

C c cOvaj Diethart me nerviraTaman je Aman (ni njega ne gotivim puno ali bih radije da on dobije nego ovaj novajlija) (zaostajao je 9 poena do ove serije) odradio dobar skok i pomislih da ce mozda i stici.. kad ono, medjutimAman je lose doskocio i zaradio 143 poena, a Diethart 149.6... Morgi zaostaje dosta vise.

Link to comment

Evo sad prikazase ukupnu tabeluAman kasni 16pts a Morgi 20ptsa sto se tice danasnjeg dana, nakon prve serije1 flag14.png AUT Thomas Diethart 149.6 138.5 149.6 2 flag190.png SLO Peter Prevc 149.2 139.5 149.2 3 flag14.png AUT Thomas Morgenstern 145.2 137.0 145.2 4 flag204.png SUI Simon Ammann 143.0 137.5 143.0

Edited by Have_Fun
Link to comment

EGOEPG@#R)I@#_$)@#propustio sam -.-Molim vas da obavestavate i javljate pre pocetka takmicenja, da bih bio u toku. Hvala :)Kada su sledeci skokovi?

Edited by Have_Fun
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...