Jump to content
IGNORED

Švajcarska


Recommended Posts

pa dobro, stanovi u Bernu su oko 2k mesečno, u Ženevi /i to ako nisam nešto promašio u nekom suvom centru/ 3-5k. Al to su sve stanovi 100kvm+ sa 5 soba.

Link to comment
nemoj da se brines oko integracije, sve ce biti kul. nikad nikakav problem u svici nisam imao, niti poznajem nekoga ko je imao. nacices milion prijatelja, ukljucujuci i svajcarce i uzivaces. narocito u zenevi, grad je prelep, a u blizini imas milion malih i lepih mestasca pored jezera za uzivanje. plust si na granici sa francuskom.
Moguce da su romandi (franko-svajcarci) neka potpuno druga planeta u odnosu na die deutschschweiz. Ja poznajem ove druge, za ove prve pojma nemam.
Link to comment
pa dobro, stanovi u Bernu su oko 2k mesečno, u Ženevi /i to ako nisam nešto promašio u nekom suvom centru/ 3-5k. Al to su sve stanovi 100kvm+ sa 5 soba.
Ako je ovo tacno, samo mogu da prokomentarisem da je jako jeftino, opet proporcionalno plati. Renta za stan u kojem zivim je 2K, trosoban recimo oko 70-ak kvm u predgradju. Edited by noskich
Link to comment
  • 2 months later...
Zavisi dal si entry lvl neurohirurg il entry lvl dostavljač pice. Suzi krug, rode.
da, izostavio sam najvazniji deo. :Dnpr marketing asistenthvala kepo :)prema ovom sajtu to je 6k+ franaka mesecno. ovo je bruto plata ili...? znam da sam od ovoga placas porez, plus zdravstveno. zanima me ostalo. Edited by kojot
Link to comment

pa koliko ostane neto otprilike? znam da porez zavisi od hiljadu stvari, ali koliko otprilike se odbija od plate (ako racunamo da onima sa b vizom porez odbijaju direktno od plate svakog meseca)?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...