Jump to content
IGNORED

Švajcarska


Recommended Posts

e da, svi stranci moraju da plate depozit ako žele fiksni telefons tim što su eu-bUraniji tražili 500-600chf a ostaloj 1000 no fiksni telefon je ionako prevazidjen, nije li?

Link to comment
e da, svi stranci moraju da plate depozit ako žele fiksni telefons tim što su eu-bUraniji tražili 500-600chf a ostaloj 1000no fiksni telefon je ionako prevazidjen, nije li?
jeste. ali posle 22h mobilni mora da bude na mute, tako da ti je fiksni neophodan.
Link to comment
e da, svi stranci moraju da plate depozit ako žele fiksni telefons tim što su eu-bUraniji tražili 500-600chf a ostaloj 1000no fiksni telefon je ionako prevazidjen, nije li?
odakle ovo? mi nista nismo placali
Link to comment

Srbima posebno, jer njih ne sme niko da bije. Švajcarska Švajcarcima, sve ostalo Srbima.Zavisi šta čovek hoće. Da li ide zauvek da emigrira ili samo privremeno da uzme pare. Ako uzima pare, onda mu uklapanje nije visoko na listi prioriteta. A ako emigrira zauvek™, onda kompatibilnost nije zanemarljiva, pogotovo ako čovek ne želi da bude osuđen samo na druženje sa članovima folklornog društva "Sloboda".

Link to comment

upravo, sve zavis sta ko hoce! jesu zatvoreniji i treba im malo vremena da se otkrave ali ima normalnih ljudi sa kojima moze covek da se druzi.moja lepsa polovina i ja ne mozemo da se druzimo samo sa nasima samo zato sto pricaju srpskijbg kad ti neko ne odgovara i nikad se sa njim ne bi druzio dole u srbiji ne moras ni ovdeko je nostalgican ima mesta gde se skupljaju samo nasi ljudi (razne palme http://discopalma.ch/, grodonie i ostale institucije slicnog tipa) pa izvoltei onda tamo imas varijantu da sretnes ljude koji su tu bilo da gostuje seki turkovic, neki od brace polumentola (dado/sako) ili cane partibrejkers, jbg tu se izlazi i to je tozena mi je rekla kad je isla da slusa caneta i partibrejkerse da je vidjala likove u fulu beli kozni kaisevi, spic bele cipele, iscepane farmarice, DG, LV, Prade, tozla i sve sto ide uz taj outfit, mislis da oni znaju: hocu da znam, kreni prema meni, gramzivost i pohlepa, sloboda ili nista... nego bleje tamo kao hipnotisana gomila

Edited by kepa
Link to comment
Nigde me nisu šurili kao u Ženevi. Pivo 12 CHF, najobičniji burger na kiosku 10. Aman.
ja hteo da ucinim lep gest i u nikad nebitnijem vinterturu izvedem drugaricu i njenu klinku na pice. znaci nista glavna ulica, nikakvi sights unaokolo, nista fancy looking (nije ni neugledno doduse). prosto je bilo outdoors. 2 obicne nes kafe+bravo sokic za dete=27 franaka (!). i obzirom da je to bilo jos 2011 kad je evro bio zvekno naspram franka bio odnos skoro pa 1:1, ispalo je da sam puko 30 evra za najsocijalniju izlazak varijantu zamislivu.udaranje po prstima !
Link to comment
Zavisi šta čovek hoće. Da li ide zauvek da emigrira ili samo privremeno da uzme pare. Ako uzima pare, onda mu uklapanje nije visoko na listi prioriteta. A ako emigrira zauvek™, onda kompatibilnost nije zanemarljiva, pogotovo ako čovek ne želi da bude osuđen samo na druženje sa članovima folklornog društva "Sloboda".
Upravo. Ako si obrazovani profesionalac koji zeli da ode negde na 5, 6 godina i zgrne pare kako bi resio stambeno pitanje u Srbiji (ili nekoj drugoj jeftinijoj drazi), Svajcarska je super destinacija...ako si bez dece, zena ti isto radi itd. ne moras cak ni da se trudis da zivis skromno da bi ustedeo. Ja sam trosio levo i desno pa opet ustedeo neke sasvim OK pare.Dugorocni boravak, integracija, to je vec nesto drugo.
ko je nostalgican ima mesta gde se skupljaju samo nasi ljudi (razne palme http://discopalma.ch/, grodonie i ostale institucije slicnog tipa) pa izvoltei onda tamo imas varijantu da sretnes ljude koji su tu bilo da gostuje seki turkovic, neki od brace polumentola (dado/sako) ili cane partibrejkers, jbg tu se izlazi i to je to
Ko je nostalgican a zaradjuje fine pare (kao nas drug steins ako ode, jer je lekar), kupi lepo kartu do Beograda i ode na vikend. Pruistiti to sebi jednom mesecno nije nikakav problem. Naravno, drkanje je ako se zivi mnogo daleko od Beograda, jer npr. vise nema letova do Nisa.
Link to comment

Govorimo o naciji koja je trecina sveza emigrantska i koja je od svih striktnim pravilima napravila dosadu. Tu ko krene da zivi tesko ce da cesto ide da bleji po nekim gradovima za provod nece mu biti to primarno ako se odluci. nije dzabe low life ex yu i albanci najozoglaseniji sloj tamo a ipak takvi odlaze najvise.

Link to comment

sad, ja iskreno - pojma nemam u ovom trenutku na koliko ću otići. Pomalo mi i bezveze da pravim takve planove, pogotovo što sam do pre recimo 4 godine glavu na panj stavljao da nikad neću otići odavde.U svakom slučaju, otišao na 5 ili 50 godina, integracija mi jeste bitan faktor.elem, ljudi da se ne lažemo oko ove priče o druženju - nošen sličnim razgovorom pre nekoliko meseci sam napravio statistuku tog druženja i - prenerazio se pošto sam shvatio da sa društvom izlazim cca 1-2x mesečno, da se sa krugom od recimo 5 najboljih prijatelja vidjam cirka 1 u mesec dana, itd itd.....prosto nemam toliko vremena, a i ono što imam je okrenuto uglavnom klincima i kući. Cenim da ću u gradu od 200k duša pronaći par ljudi koji su normalni za popiti kafu ili popričati o nečemu s vremena na vreme. Moja draga je opet, nomad, doselila se pre 7 godina u Srbiju, tako da ne verujem da će i ona imati neki grdan problem.Takodje, nije mi cilj da uštekam u dušek /ili švicarsku banku/ milijun ojra. Više mi je cilj da normalno proživim ovo što imam, ako je moguće što opuštenije. Ako u Švici mogu da zaradim kintu koja će to da mi omogući, to je to. Ne trebaju mi stanovi po gradovima u Srbiji, vikendice na dva sprata ni gipsani lavovi na kapiji. Ne želim ni da od klinaca pravim razmažene buržuje.Prosto mi treba jedna - dosada. :D

Link to comment

:D ma već sam krenuo u neke bazične pripreme - ispade da mi je prva opcija Ženeva, što mi se ne dopada pošto s francuskim očajno stojim :(jedino što imam težak strah od letenja :D pojam nemam kako to da prebrodim

Link to comment
:D ma već sam krenuo u neke bazične pripreme - ispade da mi je prva opcija Ženeva, što mi se ne dopada pošto s francuskim očajno stojim :(jedino što imam težak strah od letenja :D pojam nemam kako to da prebrodim
nemoj da se brines oko integracije, sve ce biti kul. nikad nikakav problem u svici nisam imao, niti poznajem nekoga ko je imao. nacices milion prijatelja, ukljucujuci i svajcarce i uzivaces. narocito u zenevi, grad je prelep, a u blizini imas milion malih i lepih mestasca pored jezera za uzivanje. plust si na granici sa francuskom.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...