Jump to content
IGNORED

Mustafa Kemal'in askerleri


InvisibleLight

Recommended Posts

U blizini metro stanice Veznečiler u centru Istanbula došlo je do eksplozije. Prema navodima turskih medija, u pitanju je bombaški napad čija je meta bio je autobus sa policajcima. Jedanaest osoba je poginulo, a 36 je ranjeno

 

Link to comment

Prosto je neverovatno da su genocid nad Jermenima ozvaničili gotovo svi, a genocid nad pontskim Grcima, počinjen skoro na istom mestu i skoro u isto vreme, gotovo niko. Valjda ih nisu dovoljno pobili, šta li...Jermena stradalo oko milion, a Grka oko 350 000. I danas Egejska Makedonija vrvi od turskih imena; imam prijatelja Harisa: dok mi nije ispričao celu priču, mislio sam da je Turčin. I Konstantin Karamanlis bio je iz porodice u kojoj niko nije znao grčki.

 

Čak ni Rusi nisu zvanično priznali genocid nad Grcima, iako je još 1967. Sergej Paradžanov snimio 'Boju nara' u sovjetskoj produkciji i povezao sva tri genocida, nad Jermenima, Grcima i Asircima(pobijeno skoro pola od ukupnog broja stanovnika). Jedan deo proterane hrišćanske populacije nije otišao u Grčku i na Kipar, već u Ukrajinu i Rusiju, a i tamo su fino najebali.

 

Pa ti veruj svetu. U se i u svoje kljuse. 

Link to comment

Prosto je neverovatno da su genocid nad Jermenima ozvaničili gotovo svi, a genocid nad pontskim Grcima, počinjen skoro na istom mestu i skoro u isto vreme, gotovo niko. Valjda ih nisu dovoljno pobili, šta li...Jermena stradalo oko milion, a Grka oko 350 000. I danas Egejska Makedonija vrvi od turskih imena; imam prijatelja Harisa: dok mi nije ispričao celu priču, mislio sam da je Turčin. I Konstantin Karamanlis bio je iz porodice u kojoj niko nije znao grčki.

 

Čak ni Rusi nisu zvanično priznali genocid nad Grcima, iako je još 1967. Sergej Paradžanov snimio 'Boju nara' u sovjetskoj produkciji i povezao sva tri genocida, nad Jermenima, Grcima i Asircima(pobijeno skoro pola od ukupnog broja stanovnika). Jedan deo proterane hrišćanske populacije nije otišao u Grčku i na Kipar, već u Ukrajinu i Rusiju, a i tamo su fino najebali.

 

Pa ti veruj svetu. U se i u svoje kljuse. 

 

Koliko ja povrsno shvatam ni Grci (Venizelos?) nisu bili nezni prema Turcima?

Link to comment

Mislim da je danas politicki korektan eufemizam za grcko-turska "dogadjanja" s pocetka proslog veka - "humana razmena stanovnistva".

 

Grci su zbrisani u Maloj Aziji - vecina proterani, jedan deo "pokrsten" u muslimane, jedan deo pobijen. Isto se desilo i Turcima u Grckoj, narocito na ostrvima (Krit, Rodos etc). Ovakva zakomplikovana zajednicka istorija je i koren sadasnje podele Kipra.

 

 

EDIT: https://en.wikipedia.org/wiki/Population_exchange_between_Greece_and_Turkey

Edited by Radoye
Link to comment

dodali su na listu genocida sa kojim imaju nešto - još jedan

Ima jedan genocid, sa kojim imaju malo vise od "nesto", a uz to je i par decenija aktuelniji/friskiji. 

Kad ce taj osuditi? 

 

 

Sto se tice nemackog postenja i suocavanja, ovde ti je lepo srocio covek:

"Vremena u kojima  je „majčica“ uzimala Srbiju u krilo bila su istodobno vremena u kojima se dugo neprijateljevalo sa Berlinom. Bila je to uvek i po Srbiju nesrećna epoha. "

Ovo je DW. Iza ove recenice stoji Nemacka drzava.

Edited by hausmaistor
Link to comment

prva stvar - verovatno nikad, Hrvatska ce Nemackoj uvek biti vaznija od Srbije. 

 

druga stvar - apsolutno nisam govorio o nekom sveobuhvatnom nemackom "postenju" prema ne samo nama, nego malo siroj regiji.

 

i trece, ti periodi "neprijateljevanja" sa "Berlinom" i nisu bili nesto "dugi", pitanje je dal bi se skupilo i 20 godina.. Malo je on uracunao nesto drugo u to. Ali jesu bili uzasni, to naravno.

Link to comment

Koliko ja povrsno shvatam ni Grci (Venizelos?) nisu bili nezni prema Turcima?

 

U periodu povlačenja grčkih trupa nakon Velikog rata (Grci stigli na 40km od Ankare), ostalo je oho-ho spaljenih sela. Mislim da Venizelosove trupe tu nisu imale značajnu ulogu, već neki bašibozuk koji je poslao grčki kralj.

 

Za nauk ostaje da su i Grke i Turke nahuškale zemlje Antante, ali se kolateralna razmena stanovništva na kraju pokazala kao manje zlo od kontrolisanog i planiranog ubijanja starosedelaca ugrađenih u temelj nove Kemalove države.

Link to comment

Norbert Lammert expressed particular outrage at comments made by Turkey’s president, Recep Tayyip Erdoğan, who said MPs with Turkish heritage who had backed the vote were traitors whose blood was impure and should be tested in a laboratory.

 

https://www.theguardian.com/world/2016/jun/09/german-parliament-condemns-threats-to-mps-armenian-vote-erdogan

 

Šta je potrebno da se desi da ovu budalu Zapadtm pusti niz vodu? Još jedan genocid? 

Link to comment

Bio, vidjeh ja slike. I meni je to svakako WTF momenat

 

Ni najmanje, voli ga sa islamističkih pozicija. 

 

 

 

a4a2b85ec929109258ec464920551231.jpg

 

 

 

 

Koliko mu je tek Al Jazeera posvetila prostora i vremena zadnjih dana, oće to

Edited by dillinger
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...