Jump to content
IGNORED

Mustafa Kemal'in askerleri


InvisibleLight

Recommended Posts

To. Plus pogledah spisak, Nemačka je među poslednjima iz EU koja to čini.

 

Svakako. Nije ih ni polovina preostala da to uradi, počev od UK, Španije i tako neke boranije.

Link to comment
HITLEROVI UNUCI KRIVE TURSKU ZA GENOCID

 

 

Ovo je lagano zagrevanje, glavni turski Informeri još uvek smišljaju adekvatne™ naslovnice.

Link to comment

Kakve su bile naslovnice kada je fr parlament priznao genocid? Znam da su reagovali diplomatski, to jest povukli su ambasadora ali je li bilo naslovnica kao ovih sa Merkelom?

Link to comment

Ok, lepo je sve to posmatrano kao nezavisni gest, što su priznali itd, ali imali su onoliko vremena, a našli su sad. meni vrlo čudan momenat, prvo ideš kod Erdogana i plačeš da uzme pare, dva meseca kasnije zabadaš mu prst u oko. Što reče neko, ne vidim logiku/doslednost.

 

damage control nakon sto su se izblamirali dizuci optuznicu protiv onog komicara sto je vredjao Erdogana

Link to comment

 

Neverovatno, ali samo na prvi pogled, kako novokomponovani nacionalizmi 21. veka imaju iste vlazne snove, istu izmastanu fantasticnu kostimografiju neutemeljenu ni u cemu osim u bez promasaja napumpanom nacionalnom egu...

 

Bul_01_zpsggk5nhxi.jpg

 

 

 

samo da napomenem da su ove gardijske uniforme bile u socijalistickoj bugarskoj i pre pola veka, stajali gardisti ispred mauzeoleja dimitrovu i smenjivali se gardijskim egzercirom, ziveo sam tamo kao dete pre otprilike pola veka pa se secam :) tako da je interesantan detalj da je socijalisticka bugarska zadrzala paradnu gardijsku uniformu dizajniranu za vreme knezevine bugarske a bogme i ovaj paradni korak

 

edit: i kao sto je red i obicaj, letnje bele i zimske crvene, dizajnirano 1883 a knez aleksandar prvi batenberski je davao sugestije o dizajnu :D

Edited by Pontijak
Link to comment

Prostacki esencijalizam je veoma jak u Turskoj.  :mad:

 

jos 1 jak dokaz da smo bili nekoliko vekova deo njihove drzave i kulture :lolol: eto imamo naseg pljosnatog™ koji pravi isti tip prostackih naslovnica

Link to comment

Dovoljna je sila da može sebi da dozvoli da ne prihvati ovakve pilićarske packe. To što je turska spoljna politika doživela nevidjen debakl ne znači da onaj ko od jezivih zločina pravi političke adute ima pola grama mozga.

 

Uzgred, ostao im je Katar kao saveznik dok se i sa njima ne raskantaju.

 

I još nešto: ajde Norveška, ajde Kuba, ajde Novi Zeland... ali Nemačka da nekom spočitava genocid... Pa jbt.

 

Oni su ih podsticali i nagovarali 1915 da proglase džihad čime su (doduše ne samo zbog toga) eskalirali zločini nad Jermenima (i ne samo njima). Jbg, što se mene tiče pošteno od strane Nemaca

Link to comment

Mesčini da je propast kaspijske ofanzive i prateća frustracija/paranoja odigrala veću ulogu. Plus ona ideja da je Anatolija poslednje uporište i da se stoga mora očistiti.

Edited by beowl
Link to comment

Apsolutno je korišćenje jermenskih dobrovoljaca u ruskoj vojsci dobrano igralo ulogu, govorim samo o nemačkoj perspektivi., to je sve. 

Link to comment

Oni su ih podsticali i nagovarali 1915 da proglase džihad čime su (doduše ne samo zbog toga) eskalirali zločini nad Jermenima (i ne samo njima). Jbg, što se mene tiče pošteno od strane Nemaca

 

Šta je tačno tu pošteno?

Link to comment

Pa jbg, nagovarali su ih da proglase sveti rat da bi naudili engleskim interesima u Indiji i otežali englesku agitaciju među Arapima, a sve što je od toga bilo najebali su hrišćani po Turskoj (kažem, ne naravno samo zbog toga, ali i zbog toga)

Edited by MancMellow
Link to comment

I sad su osudili Tursku, ne sebe.

Samo ne vidim šta je tu i u bilo kojim drugim nemačkim moralnim lekcijama, pošteno.

Edited by dillinger
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...