Jump to content
IGNORED

Mustafa Kemal'in askerleri


InvisibleLight

Recommended Posts

7 minutes ago, vememah said:

Ubedljivo, 54 prema 45. U martu je bilo 48,8 prema 48,55.

Odlicno, nadam se ubrzanom padu iskompleksiranog patuljka

Link to comment
1 hour ago, Ivo Petović said:

Imamović ™ pobedio?

 

Turska >>>> Srbija

 

Убио Екрем бркатог као граном. У свих 40 градских општина, буквално у свакој до последње, узео је више гласова него прошли пут а овај мање. Уз то га је победио у неколико општина у којима је прошли пут тесно изгубио. Озбиљно се слави по граду а и шире.

Link to comment

Kod nas kad bi poništili ovako, 1/1 da bi vlast dobila. Osećam se baš bedno u ovom trenutku.

 

Svaka čast Turcima, manjak integriteta i gledanje samo u svoje dvorište očigledno nismo dobili od njih...tražimo uzroke negde drugde.

Link to comment
4 minutes ago, Ivo Petović said:

Kod nas kad bi poništili ovako, 1/1 da bi vlast dobila. Osećam se baš bedno u ovom trenutku.

 

Svaka čast Turcima, manjak integriteta i gledanje samo u svoje dvorište očigledno nismo dobili od njih...tražimo uzroke negde drugde.

podanistvo u srba svoje korene ima u religiji (tj pravoslavlju) i to ni turci nisu mogli da isprave za ono kratko vremena sto su se zadrzali. jbg

Link to comment
12 minutes ago, Ivo Petović said:

Kod nas kad bi poništili ovako, 1/1 da bi vlast dobila. Osećam se baš bedno u ovom trenutku.

 

Svaka čast Turcima, manjak integriteta i gledanje samo u svoje dvorište očigledno nismo dobili od njih...tražimo uzroke negde drugde.

 

Знаш шта је најлуђе у целој причи? Што је озбиљно велики број људи натемпирао и прекомпоновао своје годишње одморе тако да данас буду у граду и гласају. Онај саобраћајни хаос од синоћ је дефинитивно била велика миграција назад у град. Знам људе који цело лето проводе у кућама које имају доле на мору, није им било мрско да плате авионске или аутобуске карте и врате се на један дан у Истанбул а сутра иду назад на летовање. Излазност 84%. Није да не знам одавно да се овде право гласа схвата озбиљно али када посматраш све ситне детаље кроз које се та озбиљност испољава, па их упоредиш рецимо са Србијом... уме баш да убедачи.

Link to comment
1 hour ago, Redoran said:

 

Знаш шта је најлуђе у целој причи? Што је озбиљно велики број људи натемпирао и прекомпоновао своје годишње одморе тако да данас буду у граду и гласају. Онај саобраћајни хаос од синоћ је дефинитивно била велика миграција назад у град. Знам људе који цело лето проводе у кућама које имају доле на мору, није им било мрско да плате авионске или аутобуске карте и врате се на један дан у Истанбул а сутра иду назад на летовање. Излазност 84%. Није да не знам одавно да се овде право гласа схвата озбиљно али када посматраш све ситне детаље кроз које се та озбиљност испољава, па их упоредиш рецимо са Србијом... уме баш да убедачи.

 

Svaka (vam) čast :) Poražavajuće za Srbe i Srbiju, u svakom slučaju.

 

Da li je religija ili ne, nisam dovoljno objektivan da komentarišem, pošto je prezirem previše.

 

Interesantno mi je samo otkad se zapatio kod Turaka taj snažan anti-autokratski vajb koji je očigledan? Ne deluje mi da je to Ataturkova zaostavština.

Link to comment

Sta sad moze Erdogan da uradi a propos ovoga, kako da ih izdribla ? 

 

Meni ni prosli put nije delovalo da ce lako da prihvati poraz. Sada je pobeda ubedljivija i cistija..ali zasto bi on prihvatio da gubi zlatnu koku ?

Link to comment
41 minutes ago, Ivo Petović said:

Interesantno mi je samo otkad se zapatio kod Turaka taj snažan anti-autokratski vajb koji je očigledan? Ne deluje mi da je to Ataturkova zaostavština.

 

Комплексан је то феномен, не бих се усудио да тврдим да сам га скроз скапирао па могу неком другом да објашњавам. Мустафа Кемал је, макар у теорији, уградио аутократију у систем као неки корективни механизам који се активира у случају нужде и деактивира што је могуће брже. Бркати су у фазону да јашу на аутократији до судњега дана и приде стављају (али буквално) милијарде у пџе а раја да изнесе рецесију на плећима. Неће да може, јбг.

 

Нису браћа Турци неки фанатични поборници демократије, поготово не оне декларативне где се као нешто бира и мења а суштински се ништа не мења. Међутим, имају прилично јасно дефинисане црвене линије. Једна од њих је када кренеш да им дробиш како треба а како не треба да живе, шта треба а шта не треба да раде. Ислам је више него довољан за ту врсту просвећења и одлично функционише вековима. Нико овде није расположен да му животне норме прописује неки љигавац који десном руком показује кажипрст а левом износи из земље пар милијарди у чврстој валути и стиска две-три манекенке.

 

Још једна црвена линија је новчаник односно она преломна тачка у којој "Миле" односно "Мехмет" ставља ситуацију на папир и закључује да је газда са својом екипом почео више да му штети него да му користи. Мехмет може дуго да толерише разноразне комбине и да их третира као газдин "faır share" али једном када закључи да је валах било довољно - то је то. Није идеално али није ни тако лоше ако се пореди са брдовитим Балканом.

 

34 minutes ago, SNARC said:

Sta sad moze Erdogan da uradi a propos ovoga, kako da ih izdribla ? 

 

Meni ni prosli put nije delovalo da ce lako da prihvati poraz. Sada je pobeda ubedljivija i cistija..ali zasto bi on prihvatio da gubi zlatnu koku ?

 

Има разне опције, од тога да декретима пренесе брдо извршних овлашћења са нивоа града на ниво општина (или да их пребаци у надлежност председништва), па до тога да одигра all in и уведе принудну управу. Међутим, све те опције су биле на столу и у марту па се уместо тога ишло на понављање избора. Цена бруталног наступа би овог пута вероватно била превелика, то може да се ради у источним провинцијама али Истанбул је скроз друга прича. Биће свега и свачега у наредним месецима, разноразне екипице су чекале данашње резулзате и сад кад намиришу крв имаћемо шоу програм. У једну ствар сам потпуно сигуран: једном када крене ланчана реакција ствари ће се дешавати веома брзо.

Link to comment
Sta sad moze Erdogan da uradi a propos ovoga, kako da ih izdribla ? 
 
Meni ni prosli put nije delovalo da ce lako da prihvati poraz. Sada je pobeda ubedljivija i cistija..ali zasto bi on prihvatio da gubi zlatnu koku ?
Ništa, već je priznao poraz i čestitao preko Tvitera. Ubedljiva je pobeda da bilo šta i pomisle

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...