Jump to content
IGNORED

Mustafa Kemal'in askerleri


InvisibleLight

Recommended Posts

Ovo postaje sve ludje

Quote

Body parts belonging to murdered journalist Jamal Khashoggi have been found, according to two Sky sources.

The sources have told Sky News the writer had been "cut up" and his face "disfigured".

One source also suggested Mr Khashoggi's remains were discovered in the garden of the Saudi consul general's home - situated around 500 metres away from the consulate.

 

Link to comment

Пропустио сам данашње председничко обраћање али ми се учинило да сам на вестима видео да је рекао да су службеници конзулата дан пре убиства усликани како обилазе неке чудне локације у и око Истанбула.

 

Ако је стварно то рекао онда је прво логично питање због чега су ти ликови били праћени пре убиства. Морам да проверим ово јер домаћи цнн није баш најпоузданије гласило.

 

На све то, данас је овде експресно долетела она мучитељка, шефица цијеtm.

 

Ово је факат дијаболично преко сваке мере.

Link to comment

nista tu nije dijabolicno. saudijci su nesposobni bahati degenerici, a posto su takvi napravili su brljotinu. drugo i ne umeju. verovatno ni ne shvataju koliku. ide im na ruku to sto zapravo niko na zapadu nema racunicu da se kaci sa njima i kaznjava ih, i sto mogu da kupe otprilike svakoga. a ne ide im na ruku ono sto sam pre rekao, da ne shvataju sta su to toliko pogresno uradili i kolike to posledice moze da ima.

Link to comment
1 hour ago, mraki said:

Ovo postaje sve ludje

 

Sasvim normalno, po njihovom zakonu svakom ko piše protiv vlasti prvo se imaju odseći prsti, a svakom ko blati vladajuću familiju treba unakaziti lice do neprepoznatljivosti. to su uopičajene presude u SA, a ambasada je njihova teritorija, te je kazna i sprovedena :fantom:
I nikakva se galama ne bi ni digla da nije sukoba Katara i SA koji Turci koriste

Link to comment

:diskont:

Neće još, pustinjski kamilojebi su još uvek na kraćem lancu nego anadolski kozojebi. Jesi Turci kvalitetniji i efikasniji proksi ali mana je što pomalo i razmišljaju svojom glavom

Link to comment
2 hours ago, Redoran said:

Пропустио сам данашње председничко обраћање али ми се учинило да сам на вестима видео да је рекао да су службеници конзулата дан пре убиства усликани како обилазе неке чудне локације у и око Истанбула.

 

Ако је стварно то рекао онда је прво логично питање због чега су ти ликови били праћени пре убиства. Морам да проверим ово јер домаћи цнн није баш најпоузданије гласило.

 

На све то, данас је овде експресно долетела она мучитељка, шефица цијеtm.

 

Ово је факат дијаболично преко сваке мере.

Па ово вероватно због тога што су и Турци знали или претпостављали да ће га убити у конзулату, или да ће покушати већ неко срање. Штавише могуће је да је и сам Кашоги знао/претпостављао да тако нешто може да се деси, те да је ступио или већ био у контакту са турским службама, и у договору са њима ушао конзулат, рачунајући да ће га Турци извући ако постане густо (можда му је чак нешто слично и обећано). Оно што је изгубио из вида је да и Турцима он може бити кориснији мртав него жив, а што се и види из Султановог понашања последњих дана.

 

Са друге стране, није немогуће ни да су службеници саудијског конзулата под рутинском присмотром турских служби и иначе, па отуда ти снимци. Ипак је у питању регионални ривал Турске, није то амбасада Парагваја, па да кретање службеника конзулата није тако битно.

Link to comment
10 hours ago, Ayatollah said:

 

 

Има смисла то што си описао. Уклапа се и у причу веренице која је рекла да јој је дао број телефона неког овдашњег саветника који "зна шта треба да ради" ако се нешто деси. Проблем је само у томе што се жестоко прерачунао ако је мислио да би брадоњин покушај да нешто уради изгледао тако што би га затворио у конзулат и држао тамо пар сати или дана док не прими телефонски позив након којег ће да подвије реп.

 

Има ту још детаља вредних пажње, попут оног фамозног списка који је зетtm из Америке донео брадоњи на поклон. Када на то додаш и Катар односно Братство које је у поређењу са доказаним дегенерицима из куће сауда далеко талентованије за сплетке, мутљавине и навлачење на танак лед, добија се материјал за солидан трилер. Мислим да сам још раније написао да ово полагано почиње да добија обрисе жртвовања пешака како би алави противник изгубио краљицу или макар топа.

Link to comment
22 hours ago, Redoran said:

 

То није неочекивано. Ослабљена KSA у свакој варијанти значи ојачану Турску јер не постоји други озбиљан играч на којег САД могу да рачунају. У овом конкретном случају је буквално нулта сума у питању, турска позиција је порасла онолико колико је саудијска потонула. Пре пар дана је Кувајт понудио Турској да успоставе војну базу тамо јер се боје саудијске инвазије. САД немају било какав резервни план за случај да KSA имплодира (што под диригентском палицом брадатог тупсона постаје прилично реалан сценарио) па им Турска на фињака испоручује кандидатуру.

 

Уз то им је вероватно стало и на личном плану јер им је убијени био близак пријатељ и саборац. Ако ништа друго, поклопиће брадоњу максимално како му не би пало на памет да истранжира још неког блиског пријатеља и саборца.

 

Turska ne moze da zameni KSA kada se radi o ekonomskim interesima Amerike. To je najvaznija komponenta americke podrske KSA. Jos juce je KSA na ekonomskom forumu potpisala poslove vredne desetine milijardi $ sa zapadnim kompanijama dok Francuska odbija da prica o stopiranju prodaje oruzja. KSA je mnogo vaznija od Turske za svetsku ekonomiju.

Turska moze da zameni doredjenu ulogu KSA u islamskom svetu kao ideolog. Kao sto je bilo za vreme Osmanskog carstva.

Turska je zavisna od katarskog novca, narocito u ovo vreme kada se turska ekonomija nalazi u losem stanju zbog porasta kamata i pada lire. Katar je u trenucima najvece panike oko lire uletao sa obecanjima od desetine milijardi $ pomoci i ulaganja u Tursku.

Posto su Katari i KSA na ratnoj nozi Turska igra po notama Dohe.

 

 

Edited by pasha
Link to comment

Све стоји, једино што и даље нема резервног плана. Може KSA да буде не знам како битна за Америку и цео свет али то јој неће пуно помоћи ако млади брадати мандрил настави да трипује да је у HBO серији а не у стварном свету. Нема ништа горе него када набријана дијабола од 30 година умисли да може голом силом да зграби и држи 1 тако волатилан систем. То није пошло за руком далеко мудријим и искуснијим главама, па неће ни њему. Од Макрона тачно очекујем да се клади на њега пошто су слична сорта умишљених величина. Трампара би требало да је, ако ништа друго, макар искуснији кладионичар мада се и код њега клађење на ону будалетину уклапа у генерални склоп. Питање је само колико штете ће овај да направи пре него што му тло најзад измакне под ногама, а уз то иде и питање ко ће то да искористи и на који начин. С тим у вези, Катар игра веома опасну игру из простог разлога што је игра са, што би рекао друг Стаљин, нула тенковских дивизија.

Link to comment

Ако неког интересује, 15-минутни дајџест у изведби профе који прилично ефектно сецира како убијеног тако и брадоњу. Детаљ вредан пажње је како братство фура једну причу на енглеском говорном подручју а сасвим другу на арапском.

 

https://www.youtube.com/watch?v=zRG8lA3v0sg

 

Сад ни ја више нисам сигуран у којој мери је Братство овог сматрало за саборца и брата по идеологији а у којој мери за потрошни материјал.

Edited by Redoran
Link to comment
2 hours ago, Redoran said:

Од Макрона тачно очекујем да се клади на њега пошто су слична сорта умишљених величина. 

 

:whistle:

 

French President Emmanuel Macron on Tuesday refused to take questions about halting arms sales to Saudi Arabia despite Germany's calls on its European partners to follow its example and stop arms exports to the kingdom.

 

Uostalom, neka tradicija mora da postoji, ne?

Link to comment
18 hours ago, Redoran said:

Ако неког интересује, 15-минутни дајџест у изведби профе који прилично ефектно сецира како убијеног тако и брадоњу. Детаљ вредан пажње је како братство фура једну причу на енглеском говорном подручју а сасвим другу на арапском.

 

https://www.youtube.com/watch?v=zRG8lA3v0sg

 

Сад ни ја више нисам сигуран у којој мери је Братство овог сматрало за саборца и брата по идеологији а у којој мери за потрошни материјал.

hvala ti za ovo, prilicno zanimljiv intervju.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...