Jump to content
IGNORED

Mustafa Kemal'in askerleri


InvisibleLight

Recommended Posts

Da li je uradio nesto zbog cega se ponistava pasos i sta je to? Zbog cega da cuti?

 

Ne treba da ćuti o poništavanju pasoša nego da smanji doživljaj sa svojim generalnim hvalospevima velikom guruu čiji je odani vojnik a čiji drugi odani vojnici su ovde pretvorili 250 civila u paštetu.

Edited by Redoran
Link to comment
Enes Kanter promenio prezime u GULEN!

Autor: mondo.rs

09.08.2016. | 11:34  >  11:36

Turski košarkaš Enes Kanter, koga se odrekla porodica, uzvratio: "Od danas se prezivam Gulen i dao bih život za uverenja tog čoveka, najdražeg hodže". Poruka za sve: "Pobedićemo, braćo i sestre, Bog je na našoj strani".

...

Evo celog pisma Enesa Kantera, tačnije Enesa Gulena:

 

"O, Univerzume, čuj i moj glas. Izgubio sam majku, oca, braću i sestre, celu familiju i rođake danas, sve one koje sam voleo i poštovao 24 godine. Moj rođeni otac je želeo da promenim prezime. Moja majka koja me je rodila me se odrekla. Moja braća sa kojom sam odrastao više me ne poštuju. Moji rođaci više ne žele da me vide.

 

Ne samo jedan, već hiljadu Enesa bi se žrtvovalo za Hizmet (Gulenov pokret u Turskoj)... Dao bih život po hiljadu puta za ovu stvar. Bog je dao moj život u ruke dragog hodže (Fetulaha Gulena). Žrtvovao bih se i otišao na nebo za Hizmet, smejao bih se u lice paklu. Ljubav prema mom dragom hodži je veća od bilo koje ljubavi, od ljubavi prema majci, ocu, braći. Žrtvivao bih celu porodicu za Hizmet, za 'našu stvar'.

 

Neka niko ne sumnja - Bog će prigrliti sve one verne članove ove stvari i doneće nam pobedu. Otpor braćo, otpor sestre! Budite strpljivi. Ne smemo da padnemo na ovom testu. Ne smemo da budemo gubitnici na putu pobede.

 

Od danas, moj otac, moja majka, moja braća i sestre su svi oni požrtvovani članovi Hizmeta koji visoko drže turski barjak u više od 170 zemalja na svetu. Od danas, moja cela porodica je hodža Gulen. Ovi agresori će uskoro pasti, vrlo brzo. Budite strpljivi, Bog je na našoj strani, Bog će učiniti da sve bude dobro. Nećemo odustati od borbe!", napisao je ovaj košarkaš Oklahome i potpisao se kao:

 

Enes Gulen.

 

http://mondo.rs/a928321/Sport/Kosarka/Enes-Kanter-promenio-prezime-u-Gulen.html

 

Inače, Erdoganu nije bilo dovoljno što se otac odrekao Enesa pa ga je ipak uklonio s univerziteta. Verovatno bi se još gore proveo da to nije učinio.

Edited by vememah
Link to comment

Pa to ne pise nigde u tekstu.

 

На страну организован прогон, тај мали мамлаз би збиља био много паметнији када би ћутао и уживао тамо где је.

 

Окрпио сам га невезано за проблем који је имао у Румунији. И што се мене тиче нека се напасе и он и сваки сличан павијан који се куне у ту секту. 20 година су се усеравали другим људима у живот и кињили нормалан свет, онда су се намерачили на јачу банду од себе и добили по мандолини. Има и превише људи којима су пасоши поништени ни кривима ни дужнима па ћу сузу радије да пустим за њима уместо за овим дегенериком.

Link to comment

Ne moras da pustas suzu, ali momenat nakon sto je covek zadrzan na aerodromu zbog bezrazlozno ponistenog pasosa, nije bas najbolji da se prisetimo da bi mu bolje bilo da cuti. Uzgred, svaki covek te velicine i koordinacije napravi solidnu kosarkasku karijeru, osim ako ga sekta nije kljukala necim, pa da im bude zahvalan na tome.

Link to comment

Још једном ћу да поновим да сам то са ћутањем рекао невезано за догађај у Румунији и то нагласио у посту. Имајући у виду шта се све овде дешава, морам да кажем да ми је малкице нејасно због чега треба нешто посебно да се згражавамо над чињеницом да је 1 декларисани фетославац морао непланирано да проведе пола дана на аеродрому због поништеног пасоша. То је био максимум непријатности који су могли да му приреде а он је био безбедан и пре и после тога.

 

Или да поставим то овако: у Европи и Америци има још онолико војника-робота ове секте (јал декларисаних, јал спавача). Свима су пасоши поништени и по томе се ич не разликују од овог бабуна. Оно по чему се разликују је то да мудро ћуте, не баљезгају о коначној победи и не скачу додатно по живцима народу коме је њихова скрнава секта замало запалила земљу.

Link to comment

@редоран не слажем се око твог поимања Гуленоваца. Имаш права да будеш бијесан и у реду је да није избио рат. Зашто ли скоро сва војна и дипломатска лица којима су поништени пасоши и који су се задесили изван Турске су добила политички азил? Неће бити да је слика црно-бијела. Ердоган је мање зло, а својим понашањем и репресалијама иде у правцу који је познат кроз историју како се заврши. Нека је смјенио за ово вријеме ца. 200 хиљада људи, помножи то са три или четри само у Турској, знаш ли ти која је то армија непријатеља? И та цифра ће само расти. Ердогану је такођер боље понекад да ћути.

Link to comment

Po mom skromnom mišljenju, Erdogan je kudikamo opasniji i ludji od gulenista, samim tim jer drži neogarničenu vlast. I jedni i drugi potiru nasledje Ataturka, što je najveći problem 

Link to comment

Ovako danas, drugog dana obeležavanja godišnjice propalog puča izgledaju kanali turske državne televizije TRT namenjeni domaćem stanovništvu. Ceo dan režimski analitičari diskutuju o propalom puču i idu Erdoganovi govori.

 

TRT1:

9eaKM3X.jpg

 

TRT Haber (vesti):

ZC1yvBC.jpg

 

TRT 3 Spor (sport):

dD3tB8z.jpg

 

TRT Belgesel (dokumentarci):

oYwObEG.jpg

 

TRT Okul (školski program):

EKktRxe.jpg

 

TRT Müzik (muzika):

lp56HCZ.jpg

 

TRT Diyanet (religija):

SsKH4U6.jpg

 

Naravno, ovo prenosi i kanal za dijasporu TRT Türk:

iTWdP9L.jpg

 

I TRT-ov kanal na kurdskom TRT Kurdî ima sopstveni specijalni program:

dI2PUkQ.jpg

 

Jedini izuzetak od opšteg ludila je kanal za decu TRT Çocuk, ali se ni on nije izvukao bez prigodne zastave:

MMFqtPV.jpg

Edited by vememah
Link to comment

nisi odgovorio oko karijere. ako može sekta nekome da sredi nba karijeru, daj da se učlanimo svi.

 

Мала помоћ током јуниорских дана у Турској, наравно да му нису они завршили Оклахому.

Link to comment

Po mom skromnom mišljenju, Erdogan je kudikamo opasniji i ludji od gulenista, samim tim jer drži neogarničenu vlast. I jedni i drugi potiru nasledje Ataturka, što je najveći problem 

 

По мом скромном мишљењу, да бисмо то проценили морали бисмо да видимо гуленисте неко време на власти и онда би се многи посматрачи благо шокирали како је могуће да неко буде луђи чак и од великог вожда (да су подмуклији, то већ знамо). Нико није рекао да има било чега доброг у овом што тренутно имамо, али када га већ имамо онда нам стварно не требају још и фетославци као бонус.

Link to comment

Pored kanala TRT World koji emituje na engleskom (link za gledanje live), ovde je moguće gledati privatni prorežimski kanal na engleskom A News, koji takođe prigodno obeležava ovu godišnjicu. Oba kanala danas ipak izveštavaju i o drugim događajima.
 
Ako niste znali, dokazano je da je lider najopasnije terorističke organizacije na svetu Fetulah Gulen organizovao terorističke napade po Zapadnim zemljama ruku pod ruku sa ISIS-om, kao i građanske ratove u mnogim državama, ali glupi Zapadnjaci to ne kapiraju pa je on na slobodi u SAD. Srećom, tu je Erdoganov A News da nam svima otvori oči.
 
ISgxbKw.jpg

YcgDHa1.jpg

LR1hqPL.jpg

7f99Iqc.jpg

v8MEcMZ.jpg

Edited by vememah
Link to comment

I Turci dakle imaju svoga Krla..a bome i Andjelkovica i VucicStankovica

 

Када би барем остало на том калибру... испред њих иде читав ешелон ДЈ Вучичевића.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...