Jump to content
IGNORED

Mustafa Kemal'in askerleri


InvisibleLight

Recommended Posts

Ocekivano - ovo takodje znaci da ako dodje do nekog sledeceg puca, bice mnogo krvavije sa Erdoganom i AKP kao prvim na udaru.

 

Posle ovih "purges" ja iskreno ne vidim kako će AKP izborima biti smenjena sa vlasti. Samo što sad može da se desi da to potraje i decenijama. Mada ne mora...

Link to comment

@manch, imati izbore ne znaci da je drustvo automatski demokratsko.

 

I mi smo imali izbore na kojima je pokradeno na razne nacine 300 000 glasova pa su, eto, vazeci i legitimni. To nije demokratsko drustvo nego u institucijama sistema i iz inostranstva podrzano samovlasce.

Link to comment

@manch, imati izbore ne znaci da je drustvo automatski demokratsko.

 

I mi smo imali izbore na kojima je pokradeno na razne nacine 300 000 glasova pa su, eto, vazeci i legitimni. To nije demokratsko drustvo nego u institucijama sistema i iz inostranstva podrzano samovlasce.

 

ček, pa ja o tome i pričam. ja sam pisao o HDP-u, ne o AKP-u. Možda je nesporazum.

Link to comment

Posle ovih "purges" ja iskreno ne vidim kako će AKP izborima biti smenjena sa vlasti. Samo što sad može da se desi da to potraje i decenijama. Mada ne mora...

 

Ne radi se o njihovom smenjivanju sa vlasti, oni su uspešni u pridobijanju birača i pošteno dobijaju izbore. Ne donosi njima medijski mrak 35 miliona glasova već način na koji komuniciraju sa biračkim telom. Opoziciji, pak, nikakvo medijsko svetlo ne bi pomoglo jer opoziciju čine DS i SRS. Mogu oni da mozgaju još par stoleća kako da skinu AKP sa vlasti, nema od toga ništa.

Link to comment

ovi stvarno nisu normalni

 

pa zašto hapsiti obične vojnike ?

a sigurno nema 6 k komandujućih, i još za koje se zna da su pučisti  :isuse:

 

Ne hapse obične vojnike nego komandni kadar, a u tih 6k ulaze i tužioci, sudije i policajci.

 

Blokada NATO baze u Incirliku je završena hapšenjem komandnog kadra takođe.

Link to comment

ček, pa ja o tome i pričam. ja sam pisao o HDP-u, ne o AKP-u. Možda je nesporazum.

nema on pojma, bez guglanja, šta je to hdp, a šta akp. to on onako, paušalno kenja.

Link to comment

Ko će da procesuira sve te silne pohapšene, kada se istovremeno hapsi i 50 % sudija i tužilaca? Neki Narodni preki sud, ili tako nešto?

Link to comment

ček, pa ja o tome i pričam. ja sam pisao o HDP-u, ne o AKP-u. Možda je nesporazum.

 

 

Ikar objasnio :fantom:

 

Govorim o Turskoj sa bremenom istorije i istinskom demokratskom potencijalu u takvoj zemlji. Nisam nacisto koliko se razlikuje (u kvalitetu) od npr. srpskog. Pa onda sta u toj konstelaciji znaci drzavni udar i ko ce posle toga da ispliva. Svakako ne neki Ghandi.

Link to comment

preko imama  ^_^

 

Ne, imami ne agituju pred izbore. Postoje vrlo konkretni i praktični načini na koje AKP već godinama prilazi biračima (kojih se urbani™ Turci gnušaju i smatraju ih seljačinama koje treba batinom držati u toru) i rešava njihove svakodnevne probleme. Opozicija još uvek nije uspela to da skapira, mislim da nikada i neće skapirati jer nisu u stanju da prevaziđu podelu na elitu i krezube, je li.

Link to comment

 

...

Govorim o Turskoj sa bremenom istorije i istinskom demokratskom potencijalu u takvoj zemlji. Nisam nacisto koliko se razlikuje (u kvalitetu) od npr. srpskog. Pa onda sta u toj konstelaciji znaci drzavni udar i ko ce posle toga da ispliva. Svakako ne neki Ghandi.

Jerry Rawlings? :)

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Edited by Max Morlock
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...