Jump to content
IGNORED

Mustafa Kemal'in askerleri


InvisibleLight

Recommended Posts

OK, samo da znaš da ovi nisu cvećke za koje se izdaju. To što ih ovaj progoni ne čini ih zrelom demokratskom opcijom.

 

Razmišljam se da odem do moje džamije i kažem imamu da sam voljan da krenem u džihad na koji me poziva već 40 sati bez prestanka ali imam problem u smislu da ne vidim baš najbolje gde je neprijatelj, pa ako bi mogao da mi ga pokaže a onda da umukne bar na nekoliko sati.

Izvadi mu baterije iz razglasa... 

Link to comment

Razmišljam se da odem do moje džamije i kažem imamu da sam voljan da krenem u džihad na koji me poziva već 40 sati bez prestanka ali imam problem u smislu da ne vidim baš najbolje gde je neprijatelj, pa ako bi mogao da mi ga pokaže a onda da umukne bar na nekoliko sati.

o jebemti, pa kuda ide ta turska  :cry:

Link to comment

OK, samo da znaš da ovi nisu cvećke za koje se izdaju. To što ih ovaj progoni ne čini ih zrelom demokratskom opcijom.

 

Razmišljam se da odem do moje džamije i kažem imamu da sam voljan da krenem u džihad na koji me poziva već 40 sati bez prestanka ali imam problem u smislu da ne vidim baš najbolje gde je neprijatelj, pa ako bi mogao da mi ga pokaže a onda da umukne bar na nekoliko sati.

 

Mehmed Beowloglu Bashibozuque :fantom:

Link to comment

Razmišljam se da odem do moje džamije i kažem imamu da sam voljan da krenem u džihad na koji me poziva već 40 sati

 

 

samo da prestane da viče :D 

Link to comment

Milošević 90ih... crkva se razmahala, populizam rulez. I profiteri too... deja vu.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Edited by Max Morlock
Link to comment

OK, samo da znaš da ovi nisu cvećke za koje se izdaju. To što ih ovaj progoni ne čini ih zrelom demokratskom opcijom.

 

Razmišljam se da odem do moje džamije i kažem imamu da sam voljan da krenem u džihad na koji me poziva već 40 sati bez prestanka ali imam problem u smislu da ne vidim baš najbolje gde je neprijatelj, pa ako bi mogao da mi ga pokaže a onda da umukne bar na nekoliko sati.

 

Kad kreneš tim putem, neprijatelji se pokazuju sami...

 

 

Izvadi mu baterije iz razglasa... 

 

misliš da ne poseduje neki generator na tečno gorivo?

Link to comment

ovi stvarno nisu normalni

 

pa zašto hapsiti obične vojnike ?

a sigurno nema 6 k komandujućih, i još za koje se zna da su pučisti  :isuse:

 

 

Link to comment

misliš da ne poseduje neki generator na tečno gorivo?

ja pokusavam coveka da okurazim™ a ti odma' sve realno... 

nije to u redu, nije... 

Link to comment

OK, samo da znaš da ovi nisu cvećke za koje se izdaju. To što ih ovaj progoni ne čini ih zrelom demokratskom opcijom.

 

Jasno, to je klasicna prica o tzv. arapskom prolecu. Ovde se u civilizacijskom smislu stvari prihvataju zdravo za gotovo, pocev od demokratskog drustvenog uredjenja, liberalizma pa na dalje. Kao da je to u ljudskom kodu upisano i kao da je to jedini put. A zapravo je rezultat visevekovne borbe koja se, valjda, ima instant primeniti na zemlje koje kroz te vekove nisu na isti nacin prosle.

 

Iz takve percepcije sveta i imamo ovaj globalni pakao u najavi. Sto je najgore, tesko da ce se nesto iz toga nauciti. Jer ni prvi ni drugi svetski rat ocigledno nisu ponudili dovoljno jake pouke.

Link to comment

Jasno, to je klasicna prica o tzv. arapskom prolecu. Ovde se u civilizacijskom smislu stvari prihvataju zdravo za gotovo, pocev od demokratskog drustvenog uredjenja, liberalizma pa na dalje. Kao da je to u ljudskom kodu upisano i kao da je to jedini put. A zapravo je rezultat visevekovne borbe koja se, valjda, ima instant primeniti na zemlje koje kroz te vekove nisu na isti nacin prosle.

 

Iz takve percepcije sveta i imamo ovaj globalni pakao u najavi. Sto je najgore, tesko da ce se nesto iz toga nauciti. Jer ni prvi ni drugi svetski rat ocigledno nisu ponudili dovoljno jake pouke.

 

Ja nemam pojma o čemu ti pričaš, ljudi izlaze na izbore najnormalnije, čak i na one koji se ponovo organizuju kad se Erdoganu ne svidi rezultat, kakvo "proleće" kakve gluposti.

Edited by MancMellow
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...