Jump to content
IGNORED

Mustafa Kemal'in askerleri


InvisibleLight

Recommended Posts

Ma ni ja ne verujem u to gluposti da neko moze tako da predvidja razvoj dogadjaja ali to je uvek ta prica o lukavom planu, taj rezon koriste oni koji cene da je Sultan/CIA snajka to bas ovako izrezirala.

A koja god ekipica da je izasla, da jecelokupna vojska bila angazovana samleli bi ih. Da su tenkovi krenuli da pucaju u meso + avijacija da przi po trgovima brzo bi se zaveo red.

Sta bi posle usledilo je druga stvar.

Link to comment

Bez naroda vojska je samo skupina naoružanih ljudi,pokazalo se kod nas 90-ih.

Ovaj, narod i vojska blage veze nemaju jedan s drugim u ovim relacijama...ko ni situacija 90tih

Da podrska naroda igra neku ulogu niko nikoga nikad ne bi okupirao.

Vojska je uvek fizicki jaca od naroda i u toj borbi tenk>>>>>> nenaoruzani (ili lako naourzani) omladinac

Kod nas vojska nije reagovala jer su se salonski generali usrali da bi ih nato napao atomski s leva pa se posle kuju bajke o slobi velikosrbinu

Ovde verovatno sve pocelo da se rusi kad je sultan eskivirao metak, imao srece. Kad su culi da jos ziv delovi vojske se usrali pa ostali nisu imali dovoljno ljudstva da udju u klinc.

Link to comment

Da, da. Neko ih je nekako navukao, sve usput tačno znajući kako će se situacija razvijati kada jednom krene. Oni nesvesno odigrali sve onako kako je neko drugi hteo. Nema boljeg objašnjenja od te teorije da su svi oni zapravo pod nečijom kontrolom, samo što toga nisu svesni, a taj neko vuče sve konce tako da ovi što misle da deluju samostalno urade sve što on želi i pri tome ne urade bilo šta što on ne može da iskontroliše. Savršeno logično.

 

Nazad u stvarnost, ovaj puč je posledica stanja u vojsci. Onaj ko misli da bi krv do kolena tu nešto bitno promenila (sve i da je neko bio voljan da to izvrši) očigledno nikada nije video niti upoznao ekipu koja je sinoć izašla da udari kontru. Takve ne možete da sretnete kada odete na letovanje u Antaliju, za taj kulturološki momenat treba zagrebati malo dublje po Istanbulu.

Ko su ti ljudi? Niža srednja klasa? Ljudi bez posla koji žive od para koje im šaljurođaci iz zapadne evrope?

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment

Ko su ti ljudi? Niža srednja klasa? Ljudi bez posla koji žive od para koje im šaljurođaci iz zapadne evrope?

 

 

 

Da pogađam dok se Beowl ne javi: ne verujem da oni žive od doznaka, to su ljudi kojima je AKP vlast doneo materijalnu korist. Partijski lojalisti i vojnici. Najverovatnije skorašnji doseljenici u prenabudžene gradove, novopečeni privatnici, kojima je za vakta Erdogana prvi put ekonomski krenulo u životu. Takvi će da ginu za vođu, tj za svoj mali biznis.

Edited by slow
Link to comment

Poznanica iz Turske mi kaze ovo isto. Kao Erdogan inscenirao da bi dobio slagvort da pohapsi i poubija kompletnu opoziciju. Ona je u frci i gleda da bega iz Turske, kaze sekularizam je gotov.

 

Nikakvog Erdoganovog scenarija tu nije bilo, ovo mu je bio dar od Boga nesposobnih ostataka kemalista u vojsci i državi. To je sam rekao i to je istina. Došli su mu kao kec na deset. Sekularisti sada pokušavaju da racionalizuju i opravdaju svoj neuspeh, pa im se ova teorija zavere čini primamljivom. Erdogan nije mastermind, on je prilično ograničen populista i autokrata.

Edited by slow
Link to comment

Erdogan u dosluhu s Amerima, Putin tercirao. Posto je savrseno izrezirana predstava ne bi cudilo ni da je Oliver Stoun umesao prste.

kad ne moze rahmetli Stanley Kubrick

Link to comment

Da, da. Neko ih je nekako navukao, sve usput tačno znajući kako će se situacija razvijati kada jednom krene. Oni nesvesno odigrali sve onako kako je neko drugi hteo. Nema boljeg objašnjenja od te teorije da su svi oni zapravo pod nečijom kontrolom, samo što toga nisu svesni, a taj neko vuče sve konce tako da ovi što misle da deluju samostalno urade sve što on želi i pri tome ne urade bilo šta što on ne može da iskontroliše. Savršeno logično.

 

Nazad u stvarnost, ovaj puč je posledica stanja u vojsci. Onaj ko misli da bi krv do kolena tu nešto bitno promenila (sve i da je neko bio voljan da to izvrši) očigledno nikada nije video niti upoznao ekipu koja je sinoć izašla da udari kontru. Takve ne možete da sretnete kada odete na letovanje u Antaliju, za taj kulturološki momenat treba zagrebati malo dublje po Istanbulu.

 

Kako takva ekipa može 1 takvu vojsku kao što je turska da zastraši i zaustavi? Ili bilo koju vojsku?

 

Da se razumemo, jedno je Erdoganov poziv narodu koji je izašao na ulice, bilo je i pojedinaca koji su legli pred tenkove. To je druga stvar i iole razumni oficiri bi zastali ne želeći da gaze masu. Ali da izgubiš fajt sa huliganima, wtf?

 

Sa druge strane stvarno me zanima koliko na svest i spremnost prosečnog vojnika ima da utiču one slike šibanja i dekapitacije njihovih kolega sa mostova. Kad se to spoji sa činjenicom da je toliki kadar posmenjivan....možda je za ovih par dana ojačala demokratija/civilna vlast ali turska vojska je u žestokom problemu....a izazova i opasnosti po bezbednost zemlje ne zna im se broja

Link to comment

...možda je za ovih par dana ojačala demokratija/civilna vlast ali turska vojska je u žestokom problemu....a izazova i opasnosti po bezbednost zemlje ne zna im se broja

Cekaj, brate, a za koga mi navijamo?? 

Link to comment

Da pogađam dok se Beowl ne javi: ne verujem da oni žive od doznaka, to su ljudi kojima je AKP vlast doneo materijalnu korist. Partijski lojalisti i vojnici. Najverovatnije skorašnji doseljenici u prenabudžene gradove, novopečeni privatnici, kojima je za vakta Erdogana prvi put ekonomski krenulo u životu. Takvi će da ginu za vođu, tj za svoj mali biznis.

Pre nekoliko godina mi mi je drugar pricao da se zatekao u Istanbulu kada je Erdogan dolazio na vlast. On do tada nije znao ko je to, pa je bio sokiran nacinom kako skandiraju i izgovaraju njegovo ime. Taj fanatizam kaze nije nikad nigde vidjao... Tako da bih ja rekao da su to jednostavno fanataciji. Raznih fela nazalost.

Link to comment

Koliko atomskih bombi se nalazi u Inčirliku? Koliko su one tamo sigurne?

Da li misliš da je to javno dostupna informacija?

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...