Jump to content
IGNORED

Mustafa Kemal'in askerleri


InvisibleLight

Recommended Posts

@Shan

Pa kad razularena masa krene haoticno da jurisa nocu, naravno da ce biti mnogo povredjenih (uz ogradu, ne znam sta se desavalo sve u Ankari)... Gledam malopre neki snimak, neki debil na tenku oteo dugu cev i mlatara sa njom, posle drugi pokusava da mu otme i u tom otimanju ovaj drugi pada sa tenka sa sve osvojenom puskom...

Edited by Geo
Link to comment

1 ekspresna reforma pravosuđa u toku:

 

DAILY SABAH @DailySabah

Turkey's top judicial body HSYK convenes to decide on Gülenist judges, prosecutors after failed coup attempthttp://sabahdai.ly/iJKcAN 

 

DAILY SABAH @DailySabah

BREAKING - Turkey’s top judicial body HSYK lays off 2,745 judges after extraordinary meetinghttp://sabahdai.ly/GSnzF0 

 
Edited by vememah
Link to comment

Oteta fregata

 

... sta je ovo jbt. Nije im uspelo uz pomoc topa, sad gadjaju prackama?

 

btw, kada dodje do pobune ovakvih razmera jedini ispravan put je raspisivanje postenih izbora i smirivanje tenzija. U suprotnom, Turska je Sirija u najavi, samo mnogo grdja.

Edited by Caligula
Link to comment

Helikopter sa 8 osoba preleteo u Aleksandropulos u Grčkoj, zatražili politički azil:

 

 

 oficiri jedne nato clanice zatrazili politicki azil u drugoj nato clanici, zivot pise ironicne price

Link to comment

Oteta fregata

 

... sta je ovo jbt. Nije im uspelo uz pomoc topa, sad gadjaju prackama?

 

btw, kada dodje do pobune ovakvih razmera jedini ispravan put je raspisivanje postenih izbora i smirivanje tenzija. U suprotnom, Turska je Sirija u najavi, samo mnogo grdja.

 

Ne znam koji je ispravan put ali znam da ce Erdogan da izabere put kojim sere dje ide. On bi bio sve ono sto nije kad bi propustio priliku da se sada obracuna sa svima onima koji su mu trn u oku a jos im nije dosao glave.

Link to comment

Ne znam koji je ispravan put ali znam da ce Erdogan da izabere put kojim sere dje ide. On bi bio sve ono sto nije kad bi propustio priliku da se sada obracuna sa svima onima koji su mu trn u oku a jos im nije dosao glave.

 

... jasno, i ti neki imaju porodice, prijatelje, ideolosku podrsku u velikom delu naroda. Neka ih strelja i pozatvara, Turska je automatski u duplo vecem cabru nego sto je do sada bila.

Link to comment

Što onda u Saudi Arabiji nije nestabilna situacija?

 

Zato sto i u KSA postoje neka pravila kako se deli vlast, ko dobija koje ministarstvo, ko ne placa porez, toci skoro besplatan benzin, ko dobija koji posao, itd. Postoji jedan status kvo gde svako zna gde mu je mesto i koja su mu prava. Problem obicno nastaje kada se ta prava menjaju suvise brzo i naustrb drugih ili kad prosto nestane para pa se sve privilegije i prava ne mogu vise namirivati.

 

Uz to, sam Koran i Sarija predstavlja mnogo jasniji i precizniji set pravila posto ga je pisao maltene prvi ustavotvorac u istoriji, pa zato ne cudi privlacnost vahabizma i islamizma u drzavama gde vlada politicka samovolja. I Saudijski kraljevi se moraju prdrzavati mnogih pisanih i nepisanih pravila sa balansirajem raznih koalicija posto u suprotnom zavrsavaju kao kralj Saud i brat mu Faisal.

 

U Ukrajini opet isto, postojao je jedan oligrahijski i strateski status kvo sa ipak nekim pravilima koje je tadasnji predsednik odlucio da pogazi hapsenjem glavnog politickog protivnika, sve vecom dominacijom i na kraju nasiljem. Time je fakticki potpisao zakon da isto moze i njemu da se dogodi.

 

Slicno je i ovde sa Erdoganom - kakve god prljave igre bude igrao da bi se domogao apsolutne vlasti morace na putu dotle da menja sistem i da gazi necija prava i privilegije cime stavlja van snage dotadasnja pravila. To ce naravno dati legitimitet protivnicima da isto tako sve vise koriste vansistemska resenja protiv njega - posebno kako ekonomska kriza bude rasla. Konacni rezultat takve povratne sprege je ili konstantno nasilje uz nestabilnost ili totalitarna drzava.

 

Sve ovo sa liberalnom demokratijom ima samo posredne veze utoliko sto se radi o do sada najuspesnijem sistemu gde se na miran nacin balansiraju razni politicki interesi i ideologije a pravila, prava i tranzicije vlasti su jasno definisane na mnogo duzi rok od recimo zivota prosecnog diktatora.

Link to comment

A na osnovu čega se zna koji su ljudi gulenisti, a koji nisu? Sklonjeno je 2500+ sudija iz cuga, jel to toliko očigledna podela?

Pitam kao neko ko je potpuni duduk za Tursku.

 

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...