Jump to content
IGNORED

Mustafa Kemal'in askerleri


InvisibleLight

Recommended Posts

Skoro 3000 uhapšenih. Mašala. Sad će pohapsiti sve koji mu se ne sviđaju, imali, nemali veze sa pučem

Edited by MancMellow
Link to comment

Pontijak,

Na vojnim akademijama nema predmeta "Vojni puc". To se izucava vise kao hobi i iz literature upiitnog kvaliteta.

 

Prema mojim informacijama iz Turske, ovo je samo jedna velika farsa i sluzi da Erdogan jos vise ucvrsti vlast. Po svemu sudeci pucisti i svi drugi na koje se upre prstom da su puciti, ce nahebati. Sultan ce ocistiti zemlju od protivnika svih fela i boja tako da moze da vlada jos 20 godina bez problema.

 

Loše su ti informacije. Da si noćas bio u Ankari (gde se u jednom trenutku vodio kombinovan vazdušno-tenkovsko-artiljerijski rat, i gde komande žandarmerije i specijalne policije izgledaju kao posle nuklearnog udara, i gde su desetine žandara i specijalaca izginule u borbi prsa u prsa) koristio bi svaki izraz samo ne "farsa" da opišeš ovo.

Link to comment

Skoro 3000 uhapšenih. Mašala. Sad će pohapsiti sve koji mu se ne sviđaju, imali, nemali veze sa pučem

To nije ni približno broju gülenista u vojsci. I kada bude došlo na 10k uhapšenih ovih će i dalje biti ohoho.

Link to comment

:Jova:

 

kada procitam izjave ovakvih sebicnih degenerika razum mi se suspenduje i od srca im pozelim da im spahlom skidaju ostatke sa zidova i trotoara posle nekog bombaskog teroristickog napada. znam, znam, bezdusan sam ali ispizdim na jednu odvatnu nepristojnost, ako covek tako misli neka cuti i neka ne seiri o svojoj kretetenskoj malogradjanskoj sreci letovanja i izrazava veselu kurcobolju sto se u toj zemlji desavaju sranja u kojima ginu ljudi. mrs stoko turisticka, necu vas zaliti kada se vama desi tako nesto.

 

ok, vreme je da ukinem suspenziju razuma :D

Link to comment

To nije ni približno broju gülenista u vojsci. I kada bude došlo na 10k uhapšenih ovih će i dalje biti ohoho.

 

nisam to znao. ali to onda znači da ne može baš odmah sa svima da se obračuna a da ponovo ne dovede u pitanje stabilnost zemlje.

Link to comment

Pontijak,

Na vojnim akademijama nema predmeta "Vojni puc". To se izucava vise kao hobi i iz literature upiitnog kvaliteta.

 

Prema mojim informacijama iz Turske, ovo je samo jedna velika farsa i sluzi da Erdogan jos vise ucvrsti vlast. Po svemu sudeci pucisti i svi drugi na koje se upre prstom da su puciti, ce nahebati. Sultan ce ocistiti zemlju od protivnika svih fela i boja tako da moze da vlada jos 20 godina bez problema.

 

Pozdrav,

X500

 

gle ovako. vojni puc je, sto mu samo ime kaze, vojna operacija i izvodi se po odredjenim strateskim pravilima a taktika se prilagodjava situaciji. uspesni pucisti zato znaju znanje a neuspesni ne znaju jer nije sve u izvodjenju vojske na ulice nego u preciznom planiranju i dobroj analitici politicke situacije, nalazenju politickih saveznika u zemlji plus spoljna podrska itd itd

 

zato sam i pomenuo staufenbergov pokusaj puca na koji ovaj nocasnji turski pokusaj puca frapantno lici. istina tada nije bilo interneta pa se nisu javljale teorije da je taj puc i pokusaj atentata bio jedna velika farsa koja je pomogla hitleru da ocisti zemlju i vojsku od protivnika svih fela tamo da moze da vlada sve do samoubistva u bunkeru

 

eto, nekadasnji puc cileanske hunte sa pinoceom je savrsen primer uspesnog puca i kako se to radi u skladu sa okolnostima na terenu i politickom situacijom.

 

@ayatolah

 

Zaključak: ili je ovo režirana predstava (što ipak mislim da nije, jer ima mnogo mrtvih) ili su zaista Boldrici™ organizovali ovaj sulud pokušaj da sa 2-3000 vojnika uzmeš zemlju od 70 miliona ljudi.

 

 

da, u pravu si u celom postu :) samo da pojasnim: pod strucnoscu oficira nisam mislio samo na formalnu obuku vec i na zdravu pamet, osecaj za trenutak, sposobnost da se tacno analizira situacija, vestina da se obezbedi politicka podrska medju tzv. opozicijom i narocito saradnja sa vlasnicima kapitala koje treba ubediti da je puc dobar za njihove bilanse

 

of topik: tako su i nekadasnji jna oficiri a narocito generalski kor bili kretenski nestrucni jer nista od navedenog nisu znali a i poznavanje formalnih vojnih vestina im je pod upitnikom pa nije ni cudo sto su propustili istorijsku sansu da makar pokusaju da zaustave ludjenje politicara a da ne govorimo kako su se snasli tokom gradjanskog rata, nije neka strucnost™ rokati po gradovima i praviti pokolje medju civilnim stanovnistvom i prepustiti basibozuku da glumi oficire, arkane™ i gotovine™ i slicne spodobe

Edited by Pontijak
Link to comment

zar nije bila prica kako je erdogan prethodnih godina razvalio vojsku potpuno, ne.bi je prilagodio svojim merilima.

 

kakav god da je ovo bio pokusaj, nisu ga sprecili u nastajanju.

Link to comment

kakav god da je ovo bio pokusaj, nisu ga sprecili u nastajanju.

 

e to je vec drugi "par rukava"

 

Elem

 

 

 

Death penalty an option - Turkish PM

Asked if re-introducing the death penalty was an option for dealing with coup-plotters, Yildirum said the Turkish government will consider legal changes.

The Turkish PM said the death penalty is not in the constitution but legal changes will be considered.

Link to comment

Ne vredi nikakva tehnika državnog udara ako s druge strane imaš milione spremne da ginu za zvaničnu vlast. Mogli su samo građanski rat da naprave od koga se zemlja ne bi oporavila decenijama. 

 

A Erdogan bi najbolje bilo da ovo shvati kao poslednje upozorenje, ako ima mozga, a sumnjam da ga ima dovoljno. 

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...