Jump to content
IGNORED

Mustafa Kemal'in askerleri


InvisibleLight

Recommended Posts

Ovaj njihov 'puč' mi izgleda ko onaj 'atentat' na Tahira Elčija...

 

Znamo da sad javno krivi 'guleniste' i da kaže da će njih da očisti, ali bi nekako logičnije bilo da zapravo ispod te priče/maske pročisti ultranacionaliste i islamiste iz svojih redova - ako se pogledaju Erdoganove i premijerove aktivnosti poslednjih nedelja, obnovljena prijateljstva i inicijative.

Link to comment

Jutrošnji snimci sa mosta - krš lične vojne opreme (šlemovi, paciri, borbeni ranci) leži razbacano po putu, gomila civila nosi vojne automatske puške i šetka se.

Link to comment

Mislis ? Pazi..haos svuda, ne zna se ko pije a ko placa..koji deo vojske je zatvorio most a koji se jos nije odlucio..predsednikov avion se pominje u gradovima koji su medjusobno hiljadama km udaljeni.

Ne verujem u toliku spontanost i samostalnu inicijativu kod ljudi. Ovo nije proslava titule nego ustanak, naoruzani vojnici koji ako ne izguraju do kraja,spremni su na sve.

Jako verujem da je ta jedna njegova recenica pokrenula ljude, sto je dodatno buknulo kada su kamere u kadar uhvatile stotine njih kako se bune protiv vojske na ulicama. U svakom slucaju, saznali smo da Turci izgleda vole svog prezidentea. Moguce je da on sam ne moze da poveruje iz kakvog se ponora izvukao u roku od samo par sati.

 

Ne funkcioniše to tako u Turskoj. Pisao sam ranije da šta god neko mislio o njemu, on ima podršku 50% ljudi a od toga je recimo 10-20% spremno da gine za njega ako treba sad i odmah. U Istanbulu to znači najmanje milion ljudi, u Ankari pola miliona. Ko će to da kontroliše, koja jedinica vojske ili žandarmerije? Šta su mislili, da će ti ljudi da ispoštuju njihov policijski čas i ostanu doma? Pa to ni Boldrik ne bi skontao. Obaška što se sva policija mobilisala mnogo pre nego što se RTE uključio u program.

 

Jedino što mu je realno pretilo je bilo da mu ovi obore avion ili tako nešto, a u tom slučaju se onih 10-20% ne bi smirili dok ne raščereče i poslednjeg za kojeg postoji sumnja da podržava puč.

 

Pisao sam ranije na topiku, nije ovo prvi put da ih Cemaat uhvati spuštenog garda. Fora je u tome što ovima treba par sati do pola dana da se priberu i organizuju, i onda im se naopšte sa majkama. Tako je bilo u onom "mekom udaru" pre dve godine, tako će biti svaki sledeći put. Ne može neki skup budaletina koje se tajno sastaju i razmenjuju keš - a sa narodom jednu vezu nemaju - da preuzima vlast na ulici. Dobiće batine svaki put.

Link to comment

imam neke mlade turke, prijatelje na fb

nisam nešto u kontaktu sa njima, ali vidim da su postovali dosta nekih klipova, e sad, ja ne razumem turski ali rekla bih po njihovim reakcijama da su protiv ovog udara bili

 

mladi su, rade u turkiš ervejzu, nisu neka sirotinja, a i putuju stalno po svetu

zanimljiv mi njihov stav, misilila sam da su kontra sultana

 

a znam i jednu devojku koja je baš izraziti protivnik režima, ali nje nema nigde, tj, ne javlja se

Link to comment

pravi brexit dzentlmen :)

 

Beowle, jel uveden neki vid vandrednog stanja?

Mislim da samo imamo no-fly zonu za sada.

 

Jedna napomena: sinoć u prvih sat vremena, dok je izgledalo ozbiljno, odbijao sam svaku pomisao da bi Cemaat mogao da vodi ovo. Jutros kad sam video šta je zapravo izvedeno, mogao bih da potpišem da su oni u pitanju. Ne postoje slični idioti kojima bi ovakav puč™ pao na pamet, samo njihov mozak tako razmišlja.

Link to comment

imam neke mlade turke, prijatelje na fb

nisam nešto u kontaktu sa njima, ali vidim da su postovali dosta nekih klipova, e sad, ja ne razumem turski ali rekla bih po njihovim reakcijama da su protiv ovog udara bili

 

mladi su, rade u turkiš ervejzu, nisu neka sirotinja, a i putuju stalno po svetu

zanimljiv mi njihov stav, misilila sam da su kontra sultana

 

a znam i jednu devojku koja je baš izraziti protivnik režima, ali nje nema nigde, tj, ne javlja se

 

Pa jedno je biti kontra sultana a drugo podržati puč nepoznatih likova iza kojih ne znaš šta i ko stoji, i čemu sve to.

Link to comment

imam neke mlade turke, prijatelje na fb

nisam nešto u kontaktu sa njima, ali vidim da su postovali dosta nekih klipova, e sad, ja ne razumem turski ali rekla bih po njihovim reakcijama da su protiv ovog udara bili

 

mladi su, rade u turkiš ervejzu, nisu neka sirotinja, a i putuju stalno po svetu

zanimljiv mi njihov stav, misilila sam da su kontra sultana

 

a znam i jednu devojku koja je baš izraziti protivnik režima, ali nje nema nigde, tj, ne javlja se

Pa masa ljudi je kontra sultana ali nisu ludi da podržavaju ove mentole. To ti je otprilike kao kada bi radikali krenuli u puč protiv Vučića i sad ti treba da ih podržiš jer si generalno protiv Vučića. Naravno da nećeš da podržiš njihov puč, kao što nećeš ni da izlaziš na ulicu da braniš ovog, sediš doma i gledaš.

 

Par poznanika je prijavilo pogibije svojih prijatelja na mostu sinoć. Obojica su aktivisti vladajuće partije, uklapa se u neki utisak da su sinoć ekspresno izveli članstvo na ulice. Još jedan pokazatelj da puč nije imao ni promil šanse.

Link to comment

Sad mi pise blizak prijatelj da je 13 sati zaglavljen na Ataturku. Vodi studente sa ETF-a na Tajvan ...

 

Kaže da je tamo rasulo. Nema nikog iz Turkisha uopste , bila ludnica oko 2 ujutru stampedo ljudi koji beze tamo vamo kad je krenulo da puca.

 

Naša ambasada isto pojma nema šta da ima kaže...

 

Užas...

Edited by Далибор
Link to comment

Beowle, prijatelj treba da leti danas u Istambul, razlozi medicinske prirode, vidim i Air Srbija javlja da nisu otkazani letovi, sta ti savetujes - jel bezbedno da krene i zamandalji se u hotel ili da pomera let za koji dan? Jel situacija u Istambulu sad definitivno smirena? I da li je Ataturk uopste otvoren? Tnx

Link to comment

Pa masa ljudi je kontra sultana ali nisu ludi da podržavaju ove mentole. To ti je otprilike kao kada bi radikali krenuli u puč protiv Vučića i sad ti treba da ih podržiš jer si generalno protiv Vučića. Naravno da nećeš da podržiš njihov puč, kao što nećeš ni da izlaziš na ulicu da braniš ovog, sediš doma i gledaš.

 

Par poznanika je prijavilo pogibije svojih prijatelja na mostu sinoć. Obojica su aktivisti vladajuće partije, uklapa se u neki utisak da su sinoć ekspresno izveli članstvo na ulice. Još jedan pokazatelj da puč nije imao ni promil šanse.

aha, ok, sad je jasnije

nemam pojma o tome šta se tamo dešava, al ostao u glavi neki eho od nekada da je vojska u turskoj bolja opcija od islamista

Link to comment

imam neke mlade turke, prijatelje na fb

nisam nešto u kontaktu sa njima, ali vidim da su postovali dosta nekih klipova, e sad, ja ne razumem turski ali rekla bih po njihovim reakcijama da su protiv ovog udara bili

 

mladi su, rade u turkiš ervejzu, nisu neka sirotinja, a i putuju stalno po svetu

zanimljiv mi njihov stav, misilila sam da su kontra sultana

 

a znam i jednu devojku koja je baš izraziti protivnik režima, ali nje nema nigde, tj, ne javlja se

Prava slika mlade Miloševićeve "jul iz kul" elite... ni oni nisu bili protiv faraona.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment

Beowle, prijatelj treba da leti danas u Istambul, razlozi medicinske prirode, vidim i Air Srbija javlja da nisu otkazani letovi, sta ti savetujes - jel bezbedno da krene i zamandalji se u hotel ili da pomera let za koji dan? Jel situacija u Istambulu sad definitivno smirena? I da li je Ataturk uopste otvoren? Tnx

Ja sam na jednom od koridora za poletanje i od jutros ništa nije preletelo ali ne znači da aerodrom ne radi, proveriću.

 

Sada je mirno ali ne znači da neće biti još gužve sad kad krene odmazda. Ako letovi idu normalno preporučio bih varijantu sa strogim kretanjem na relaciji aerodrom-hotel-klinika uz izbegavanje bilo kakvih šetnji po gradu.

 

I neka se pripremi na mogući krkljanac na aerodromu, teškoće sa pronalaženjem taksija i tome slični.

Link to comment

Meni je potpuno smisleno da ima pristojan broj ljudi koji inače mrze Erdogana ali verovatno ni u ludilu nikad ne bi izašli na ulicu da podrže tenkove, zavođenje policijskog časa, i vide vojnike koji zauzimaju zgradu televizije koja čita njihova saopštenja. To je potpuno drugi kontekst od naših prilika sa kojima se odmah identifikujemo.

 

Shodno tome, ovi koji su pokrenuli puč su stvarno Boldrici jedan do drugog. Imali podršku tek malog dela vojske, nisu sekjurovali™ Erdogana, i, valjda, nadali se da će sve proći okej?

 

Opšti utisak od prošlih nekoliko nedelja je da istorijske odluke donose ljudi koje tamanni u kladionici ne bi slušao.

Link to comment

 

Oko 50 putnika odletelo je jutros za Tursku nasmejanih lica. Kako su rekli jedva čekaju da stignu na plažu i uživaju u letovanju. Među njima je i Goran Ilić koji je put letovališta Kemer krenuo sa ćerkama od 17 i 13 godina.

- Ne plašimo se nemira, oni su daleko od mesta gde ćemo mi biti. Stalno letujemo u Turskoj i jedva čekam da stignemo tamo. Puč je završen, a mi na miru i bez brige možemo uživati na plaži - kroz smeh priča Goran.

 

:Jova:

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...