Jump to content
IGNORED

Mustafa Kemal'in askerleri


InvisibleLight

Recommended Posts

Inače, srpski političari pite da jedu! Erdoğan je danas potukao sva dostignuća u demagogiji, zameni teza i ispraznom nabacivanju opštih mesta, koja sam ikada video. Ono je bio spoj Vučića, Dačića, Đilasa i Glišića u jednu osobu, pa sve to podignuto otprilike na deseti stepen. Potpuno nova dimenzija politike, projekat Nemesis. Prvo je gostovao kod jednog od brojnih domaćih autocenzurisanih novinarskih vedeta, posle je govorio na još 2-3 partijska skupa u Istanbulu. Pronaći ću negde highlightse kao dodatak onome što je Historian već ostavio, ali to je otprilike izgledalo ovako (a trajalo je satima):- Sagradićemo džamiju na Taksimu i sigurno nećemo tražiti dozvolu od CHP ili od neke gomile dripaca- Ko popije jedno piće, taj je alkoholičar (nešto kasnije je dozvolio jedan booze mesečno ili godišnje)- Ja sve ovo radim jer volim svoj narod i želim da se oslobode loših navika, ne želim da budu alkoholičari jer je naučno dokazano da je alkohol opasan po zdravlje- Potrošili smo 400 miliona na nov stadion a oni me izviždali na otvaranju, da nećete da mi kažete da je to njihovo pravo?- Da nije koriščen suzavac videli biste kako bi bilo, odmah su palili policijska vozila- Zašto radite ovo, je l' vam neko oduzeo pravo glasa?- Sad postoji ova nova pošast, Twitter. Društvene mreže su najveća pretnja društvu- Ja mogu da izvedem još više ljudi da se suprotstave ovom protestu. Moja baza me zove i pita me zbog čega samo stojimo i gledamo- Ne možete vi da kažete da imate pravo da se okupljate gde god želite, to uznemirava društvo, to je nepoštovanje društva- Ovo sve je napad na mene i moju partiju, hoće da nam pokradu lokalne izbore jer gradimo treći most- Istanbul je zasićen molovima, sad prelazimo na naselja i hotele, ljudi koji ovde dođu ne mogu da pronađu smeštaj- WHO je nagradila našu antipušačku kampanju- Bašar je usamljen, slab je na terenu, drže ga samo avioni i rakete (sudden switch na Siriju)Na kraju ga je ovaj autocenzurisani novinar zamolio da mu pokaže plan budućeg izgleda Taksima, pa je premijer sa ponosom pokazao animaciju restauriranih artiljerijskih baraka, pešačke zone i nečega za šta ne znamo da li treba da bude džamija, kulturni centar ili šoping mol. Ili možda 3 u 1. Smečovao je sa: srušićemo Ataturkov kulturni centar (na Taksimu) i tu podići još lepši i stariji kulturni centar. Kao odgovor, demonstranti su danas zaposeli krov ove zgrade na Taksimu.

Link to comment
Žižek:
Although triggered by the apparently modest local issue of protecting a park in the very center of Istanbul from commercial destruction, the ongoing protests in Turkey obviously refer to a much deeper malaise. The fact that protests exploded in a country widely perceived as a model of “moderate Islamism” with a booming economy are a key indicator of what causes this malaise: the prospect of combining the ravaging neoliberal economy with religious-nationalist authoritarianism. The victim of these two processes is the same: independent civil society with its spirit of solidarity and cultural tolerance, the spirit which forms the very backbone of the ethical health of a nation. As such, the protests are a living proof that the free market does not imply social freedom but can well coexist with authoritarian politics. This is why the protests are part of the same global agitation that is shaking the established order around the globe. All people who care about freedom and emancipation should thus say to the Turkish people: welcome! We are now part of the same global struggle! Spain, Sweden, Greece, Turkey… only if we fight together we have a chance!
Link to comment
As such, the protests are a living proof that the free market does not imply social freedom but can well coexist with authoritarian politics.
Načelno ispravan stav. ALi, kako se Turska kotira na raznim free market grafikonima?
Link to comment
ALi, kako se Turska kotira na raznim free market grafikonima?
Ne znam kako se kotira ali ovdašnje tržište ima svoja pravila koja baš i ne idu u istu fioku sa slobodom. Uređeno jeste ali treba još puno da evoluira do stepena na kojem se može smatrati generalno slobodnim.
Link to comment

ало модератори, ајде ћерајте ове Турке на посебну тему. какве везе са Вол стритом ово има?

Link to comment

Ako bude nov topik, u slavu uhapšenih predlažem prigodan naslov: Mustafa Kemal'in askerleri.Izmir, neprovereno (AK Parti je vladajuća AKP):BLyRyXcCEAAPyG5.jpgBLyZfFRCAAEeqbs.jpg

Edited by beowl
Link to comment

Ispred Dolmabahçe palate (Beşiktaş) demonstranti su se dočepali mehanizacije i trenutno je koriste kao barikadu. Policija se omasovila i kreće da to preuzme.BLye9bXCEAEaZGz.jpg"Đido mova da ti žemka štone"

Editujem i stavljam još jedan video sa bojevim korišćenjem patrona suzavca:https://www.facebook...200469506114883 Edited by beowl
Link to comment

/mali off

Načelno ispravan stav. ALi, kako se Turska kotira na raznim free market grafikonima?
Malo je Slavoj tu pobrkao, misli na prisustvo multinacionalaca tamo. Naravno da to nema nuzno nikakve veze sa free market-om (mozda jedino sa ideologijom free-marketerstva, sto je nesto sasvim drugo, a mozda cak i suprotno od onoga sto mu ime kaze. To meni nije neobicno, mi imamo vel. partiju ovde koja se zove liberalna koja je u stvari nasa konzervativna partija.)
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...