Jump to content
IGNORED

Mustafa Kemal'in askerleri


InvisibleLight

Recommended Posts

prvo, hvala na plasticnom odgovoru, drugo, nemoj bas toliko da te nervira Badenac :lolol: kada neko bas do te mere ogrezne u drzavnu propagandu, to je obicno signal da ima i licne materijalne motive za svoju pricu.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Samo da se izvinim sto nisam video da je Roger vec kacio budimcev blog, iako pazljivo citam. Drugo blog sam stavio jer ne moze da skodi.

Link to comment

ma fantastican je Budimac, ogrnuo se oreolom laznog autoriteta ("ja tamo zivim, znate, pa zato znam"), i docira budalastine.

Link to comment
Erdogan: 'Democracy is in the hands of the one in charge'Erdogan: 'Every person who drinks alcohol is an alcoholic.'Erdogan: 'They put 20-25.000 people on taksim, if I want I can put up to 500.000 people.'
Link to comment
Necemo se mi leba najesti od gradjanskog novinarstva, sve mi se vise cini.
bila je to dobra ideja, ali su i drugi™ shvatili da tu imaju sasvim dobar prostor za manipulaciju.da se bavim necim u internet biznisu, razmisljao bi o sistemu za brzu proveru vesti/fotografija. ko to resi efikasno, obogatice se. :D--2zhpefr.jpgp.s pratim vesti i preko ovog novinara. stavovi su mu, otprilike kao turski djordje vukadinovic.. :happy: Edited by Takeshi
Link to comment

Opet provedoh ceo dan u Aziji. Oko 8.30 čitavo naselje je zazvečalo od šerpi i pištaljki. Kakva navala uspomena, neveruem.U Ankari ima mnogo povređenih, lekari i advokati volontiraju. Suzavac se koristi i u Izmiru i Adani. Ponovo je počelo u Beşiktaşu, salva suzavca na Barbaros bulevaru.BLxpP1dCQAAIr36.jpgHalk TV (ona jedina televizija koja je uživo prenosila iz Istanbula) trenutno ima živu sliku iz Beşiktaşa. Masa im aplaudira, vozila drugih televizija demoliraju kada ih vide. Iz Ankare gotovo da nema snimaka, poslednje što sam danas video je bilo ukazivanje pomoći ženi koja je zadobila povrede glave.

Edited by beowl
Link to comment

Danas su konačno počele da pristižu neke zvanične informacije o povređenim ljudima tokom ova dva dana. Izvor je Komisija za ljudska prava pri medicinskoj komori Istanbula ali informacije se retvituju tako da ne mogu da ih potvrdim kao 100% tačne. Stavljam u spoiler:

55 patients were recorded (Judicial report?)- These include head, arm and leg trauma cases.A 22 year old male has lost his left eye due to a plastic bullet.A 19 year old male is being watched closely with a Subtural hematoma diagnosis - resulting from the impact of a gas capsule.A 22 year old male patient has taken a frontal hit in the head and suffered a fractured skull and is under close watch due to acute hematoma dagnosis.SISLI ETFAL EDUCATION-RESEARCH HOSPITAL OVer 100 injured patients were treated. Of these, 9 suffer form significant trauma, 5 were admitted for surgery. One was operated on and has lost all eye sight. The other eye patient is being watched w the diagnosis of eye perforation. Of those planned to be operated on, two suffer from maxillo facial trauma, one with a broken left arm and another w multi fracture of the collarbone.Of the 3 patients with head injury, a 34 year old female received emergency surgery due to brain hemorrhage and compression fracture. The same patient was also operated on the next day due to subdural hematoma. She is under surveillance in life threatening condition.

Još juče je ministar unutrašnjih poslova zvanično potvrdio više od 900 uhapšenih, a zabeleženo je oko 90 protesta u 48 provincija.

Link to comment

Jeste, Beşiktaş u krupnom planu i Ankara u embedovanoj slici.Ovo u Beşiktaşu deluje kao skirmish ali tvitovi kažu da na Barbaros bulevaru u blizini ima dosta ljudi. Moj utisak je da većini uopšte nije do sukoba sa policijom, ovo je verovatno neka malo uvežbanija ekipa koja fore radi pokušava da se približi rezidenciji premijera i naravno natrčava na muriju.Edit: u studiju su upravo rekli da se trenutno ne može pristupiti sajtu televizije.

Edited by beowl
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...