Jump to content
IGNORED

Distopije i utopije (u filmu, knjizevnosti, filozofiji i stvarnom zivotu)


noskich

Recommended Posts

Zato sam usmeren na popravljanje ovog sto imamo, a ti me castis za to epitetom "savrsenog gradjanina kakvog powers that be zele". Nije to lepo, pretpostavljam da si svestan. Malo rukah, malena i snaga, malo nas je zelenih, ali eto cak smo malcice nesto uspeli da popravimo u ovoj Australiji, a jos bismo i vise da nam ne smetaju ovi kojima kvarimo neoliberalni "savrseni svet" beskonacne eksploatacije rudnog blaga (toliko o tome da sam ja "savrseni gradjanin").
Svodi se na to da li verujes u postojecu `demokratiju` ili ne. Ja ne verujem, tako da za mene ne postoji ta opcija promene. Mislim da zeleni formiraju vecinu opet bi doslo samo do kozmetickih promena.
Link to comment

Ne znam koji je to sistem bolji od demokratije (da ne citiram sad Churchilla). Sta znaci "postojeca" demokratija - ona se menja stalno, ono sto je bilo ultraliberalno kad sam ja bio klinac, danas se cesto smatra konzervativnim. Zeleni nisu bili ni na mapi politickih opcija. BTW nisu oni savrseni, ali mogu da budu korisni (u nekim stvarima vec i jesu bili).Kad se ima veliki problem, neki pametni ljudi kazu, treba da se izdeli na manje komade, pa resava parce po parce. To se radikalima (kao sto si ti), naravno nikad ne svidja, oni bi to iz korena da menjaju (odatle i rec radikal). Ja tipujem da je moj pristup (ovaj prethodni) mnogo bolji i mudriji.

Edited by Indy
Link to comment

Nije stvar u tome da li mi se nesto svidja ili ne, stvar je u tome da je nemoguce menjati ovaj sistem unutar sistema ako nisi jedan od onih 0.01%. Oni imaju mogucnosti da menjaju kako njima odgovara, ostali nemaju.Imas izbor ili da igras njihovu sharadu ili da pokusas nesto novo.Koji je sistem bolji vec smo pricali, Makhova Ukrajina, Barselona i Aragorn u spanskom gradjanskom ratu.

Edited by noskich
Link to comment

Moram da priznam da ja i nemam ideju sta bi ti da menjas ("sve" se ne racuna u odgovor :D)Ja bih da oporezujem zagadjivace, da pustim decu iz logora (mislim na decu izbeglica ovde kod nas, a i na ostale), da ove sto bi da izvade svu rudu odmah i sada i podele milijarde (i pobegnu odavde, jer uglavnom i nisu Oziji) onemogucim koliko je to moguce, da sacuvam "zvizdoduvace" (whistleblowere) od progona drzave, da se ne zaboravi unutrasnjost i Aboridzini, da sacuvam umetnost od "ekonomskih realista", itd. I da vidis, kad bi te popustio malo taj radikalni attitude, ponesto od toga nam i prodje. Ne moze sve da bude ni po njihovom™.

Edited by Indy
Link to comment
To nije diskusija, jebote, kacis video klipove.Ajd ukurac i sa tobom.
Nisam sposoban da docaram argument (cista matematicka kalkulacija) za krace vreme pisuci na forumu.Imas 29 hiljada postova i nemas vremena. Ok, onda nemoj postavljati pitanja ako nemas sat vremena da saslusas odgovor.
Link to comment

Mogu u jednoj recenici da napisem da su savremena proizvodnja, potrosnja i nacin zivota potpuno neodrzivi zbog zagadjenja, ogranicenih resursa i povecanja populacije, medjutim to ne objasnjava ni sta, ni kako ni zasto.Za te odgovore neophodno je pogledati predavanja, najznacajnije je predavanje u postu 125 iznad, a nakon njega poslednji video - post 131 - donji.http://en.wikipedia.org/wiki/Permaculture

Edited by noskich
Link to comment

COMING HOME: E.F. Schumacher and the Reinvention of the Local Economy, is a new 37 minute film that tells the story of a series of revolutionary innovations by the community of Great Barrington, MA to address, at the local level, some of the economic challenges of our nation’s current hard times.In 1973, British economist E.F. Schumacher wrote “Small is Beautiful – Economics as if People Mattered”, – a book that offered a vision of an economy driven by a desire for harmony, not greed; a local economy based on community and ecological values, not global financial derivatives. In the 1970s, “Small is Beautiful” helped launch a back-to-the-land movement that is the ancestor to the Local Food Revolution of today.For the last three decades, the E.F. Schumacher Society has transformed Schumacher’s ideas into a series of practical innovations – reinventing much of the local economy of Great Barrington, Massachusetts and southern Berkshire County in the process.Chris Bedford’s new 37 minutes film, COMING HOME: E.F. Schumacher and the Reinvention of the Local Economy tells the story of the Society’s remarkable work that includes founding of the nation’s first CSA, economic development based on Community Land Trusts, and the creation of the nation’s most successful local currency – BerkShares.“COMING HOME is a timely and profound documentary about an alternative kind of economy, the opposite of the ‘free-market’ capitalism that has led us into our current morass,” writes Professor Albert Nigrin, Director of the New Jersey International Film Festival.“This film offers anyone thinking about relocalization of their community’s economy an inspirational model and a practical guide to that change,” said Denise O’Brien, candidate for Iowa Secretary of Agriculture. “Schumacher’s vision has never been more relevant.”http://vimeo.com/19523798

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...