Jump to content
IGNORED

stenli kjubrik u raljama vremena


Crin-Blanc 1953

Recommended Posts

  • 3 months later...

Konačno pročitao strip Asterix & Obelix and the Chariot Race iz 2017. godine.

 

Asterix i Obelix učestvuju u trci dvokolica i ništa ne bi bilo čudno da se šampion koji predstavlja Rim i koji je, pritom, pod maskom, ne zove Coronavirus.

 

spacer.png

 

v7YODGd.jpg

 

Naravno, odma’ je reagovala “struka” i objasnila kako je to slučajnost jer se za korona virus zna već decenijama bla, bla, bla... Međutim, “struka” ne zna da čita suptilno provučene poruke.

 

Već na samom početku stripa imamo scenario širenja epidemije - Dok nije buknulo žarište u Italiji, većina je mislila da će se sve završiti na brzaka, kao i sa svinjskim gripom...

 

idfcTB8.jpg

 

Još je indikativniji detalj kada Coronavirus skida masku i otkriva svoje pravo ime...

 

CawGjcu.jpg

 

Testosteron, fenomenalno... :)

 

Mada, omiljen mi je Cezarov komentar...

 

qxiMGkf.jpg

 

When they chant his name, they’re actually chanting Rome!

 

Jasno je da se aludira na Vatikan, koji je glavni organizator ovog pakla na zemlji. Ovo tvrdi i Kubrick, pošto u Odiseji epidemija izbija u bazi Clavius koja je, potom, stavljena pod karantin. Sama baza se nalazi na istoimenom mesečevom krateru koji je nazvan po jezuitskom astronomu Christopheru Claviusu iz XVI veka. 

 

Do jaja je i cela priča oko vakcine. Pominjao sam već aluziju u filmu na nobelovca iz Urbane i otkriće transportne RNK koja je omogućila dekodiranje informacione RNK od koje je napravljena Pfizerova vakcina. 

 

Pfizer je stvarno bajkovita kompanija koja je u Nigeriji pobila neku decu prilkom testiranja Trovana! Bilo i sudjenje...

 

o6j0Mno.jpg

I za kraj da pomenem još jednom glavnog promotera vakcinacije, degenerika Bill Gatesa koga je jedan forumaš, inače polaznik škole za pačiće male, proglasio carem! 

 

Eno ga mali Bill ili HAL ili IBM ili...

 

spacer.png

Edited by rezwalker
  • +1 2
Link to comment

Pazi, dok ja interpretiam Odiseju ili Asteriksa svojim rečima i na svoj način, ti se isključivo baviš propagandom tuđih ideja koje najčešće ne razumeš u potpunosti, što te čini tipičnim primerkom korisnog idiota. Kada se ne baviš svojom osnovnom delatnošću, eventualno se srozaš na nivo jeftinog vređanja i omalovažavanja, pokušavajući pritom da budeš duhovit. Podsetio bih te da si se, po ugledu na još neke forumske vucibatine, ti prvi zakačio na mene. Do tada nisam imao pojma ko si jer te je tako trivijalnog teško primetiti.

 

Što se tiče tvog pitanja, mislim da isuviše veliki značaj pridaješ jednom običnom promoteru i degeneriku kakav je Gates, verovatno zbog toga što i sam imaš podanički mentalitet. 

 

Gledaj, neću ti više ni odgovarati, pošto mi je mučno da se spuštam na nivo nepismenog i od duha napuštenog čoveka, kome je najveće dostignuće u životu kada se tokom letovanja u Neumu provoza skuterom na pola sata, dok ga žena i mališani gledaju sa obale i mašući čekaju da vide da l’ će mu ovog puta konačno poći za rukom onaj manevar o kojem priča čitave godine.

 

Buć...

Edited by rezwalker
Link to comment

E,moj rezwlakere, slab si mi ti prognozer. Da si neka faca, ti bi nam nesto prognozirao i unapred a ne samo unazad intepretirajuci bilo kakve recenice u duhu vremena.

 

Umesto da nam objasnjavas kako je neko godine 20XY predvideo sta ce se desiti 2020, ajde budi prava prorocica, pa predvidi sta nam je ciniti 2021?

Link to comment
1 minute ago, Budja said:

E,moj rezwlakere, slab si mi ti prognozer. Da si neka faca, ti bi nam nesto prognozirao i unapred a ne samo unazad intepretirajuci bilo kakve recenice u duhu vremena.

 

Umesto da nam objasnjavas kako je neko godine 20XY predvideo sta ce se desiti 2020, ajde budi prava prorocica, pa predvidi sta nam je ciniti 2021?

 

Niko ništa nije predvideo. Ovo je planirano i najavljivano. Ako ‘oćeš da te pelcuju samo napred. Ja neću i niko me neće naterati, pa ni ova, od naroda odrodjena država, u kojoj je ministar zdravlja čovek sa nadimkom dr. Smrt...

Link to comment
4 minutes ago, rezwalker said:

 

Niko ništa nije predvideo. Ovo je planirano i najavljivano. Ako ‘oćeš da te pelcuju samo napred. Ja neću i niko me neće naterati, pa ni ova, od naroda odrodjena država, u kojoj je ministar zdravlja čovek sa nadimkom dr. Smrt...

 

Ma, okej. Nego, ako je planirano i najvlajivano, daj reci nam, sta se planira i najavljuje za 2021, moze i 2022, nemoj da si stipsa.

Link to comment
5 minutes ago, Budja said:

 

Ma, okej. Nego, ako je planirano i najvlajivano, daj reci nam, sta se planira i najavljuje za 2021, moze i 2022, nemoj da si stipsa.

 

Upravo sam ti odgovorio... 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...