Jump to content
IGNORED

stenli kjubrik u raljama vremena


Crin-Blanc 1953

Recommended Posts

sto :huh:
Не знам шта те ту изненађује,двапут је освојио НИН-ову награду.Током седамдесетих и поготово осамдесетих је имао великих паузе између снимања филмова,тако да је савим логично што је током тих периода имао потребу да се на неки други начин уметнички изражава.Тако је Параџанов током репресије совјетског режима био посвећен ликoвној уметностиИ зато сам уосталом и нагласио да треба сагледати целокупни уметнички опус,да би се могло судити о његовој величини. Edited by Crin-Blanc 1953
Link to comment
Full Metal Jacket je mocan film kao i dana kad je snimljen.
Znaci dosli smo do toga da se i ovo dovodi u pitanje... Nista vam nije sveto :dry: . Lrd mi nikako nije jasan, na podforumu serije se zadovoljava trescinama i mediokritetskim sranjima, dok po ostatku foruma, malo malo pa se pokenja po najvecim autoritetima.
Link to comment
stavio bih plus kolko oces, ali znam da nema smisla.a pri tom i ne volim kjubrika :D
+1Jebo te, to je onaj sindrom sa sporta krenu po drugim oblastima foruma.Murinjo je precenjen, Rafa je precenjen, Gvardiola je precenjen, Gus je rupa, Antić je vezara se sad seli na umetnost.Još malo pa ćemo imati da je Tolstoj budala koja je pisala španske serije onog doba, da je Bah komponovao neka sranja, a da ni Pikaso nije bio bog znašta.
Link to comment

@indyma meni je on kao licnost potpuno fascinantan, tako da ti za tu izlozbu zavidim, ali filmovi me nekako promasuju. ne znam ni sam kako bih to objasnio.osim barry lyndona, taj mi je drag.

Edited by aram
Link to comment
@indyma meni je on kao licnost potpuno fascinantan, tako da ti za tu izlozbu zavidim, ali filmovi me nekako promasuju. ne znam ni sam kako bih to objasnio.osim barry lyndona, taj mi je drag.
Vrlo jednostavno objašnjenje, nemaš filmskog ukusa. :(Kjubrik je majstor u svakom filmskom žanru. Komedija, drama, triler, horor, ratni, istorijski film, nežanrovski film.Svaki sa fantastičnim scenariom, glumom, efektima, kinematografijom-slikom, zvukom, produkcijskim vrednostima da ne pričamo.Režija mu tu dođe kao začin na već odlične sastojke.Ko za Kjubrika kaže da "ne valja, precenjen" pa on je ili Eraser- antiesteta, ljubitelj mediokritetskog treša ili prosto greši.
Link to comment

primeti da ja ne kazem ni ne valja ni precenjen. kazem prosto da meni ne prija vecina njegovih filmova.a opet, nije ih on ni pravio da prijaju, tako da mu i to dodje nekakav kompliment :D

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...