Jump to content
IGNORED

Kosovo, plan je potpisan, šta dalje?

radisa

Recommended Posts

3 minutes ago, Frank Pembleton said:

I oni sada samo čekaju da se nekako "reši" Kosovo i onda su sledeći.
Shvataju da kod njih nije "planulo" već zato što "igračima" ne igraju dva žarišta...

Ova moć proricanja mogla bi se bolje upotrijebiti na financijski isplativijim poljima. U kladži na primjer.

• -1 1
7 minutes ago, Roger Sanchez said:

Istočna Slavonija je pokazala da nije neophodno prvo, pa se onda ne dogodi ni drugo, a to je bila suština tvojeg pitanja i mojeg odgovora. .

46 minutes ago, Roger Sanchez said:

A u suprotnom bi legitimizovala etnicko ciscenje par stotina hiljada Hrvata tj svojih gradjana

12 minutes ago, Roger Sanchez said:

Nego, je li postojao bilo gdje u ex-yu 92-95 svijetli primjer u kojem jedno nije pratilo drugo?

Dogovori se sam sa sobom.

Ovo preravljanje teksta je moguće došlo na insistiranje kolega iz Euronews Serbia koji su uradili intervju...

....shiit has hit the fan.

Ova moć proricanja mogla bi se bolje upotrijebiti na financijski isplativijim poljima. U kladži na primjer.

Pleniš duhovitošću...

....shiit has hit the fan.
8 minutes ago, Meazza said:

Dogovori se sam sa sobom.

nemam se ja što dogovarati s tvojim interpretacijama, činjenice postoje i neporecive su.

Odličan je primjer te plime i oseke i kako je bitno biti vojni pobjednik i onda i zadnji čistač populacija općina Prijedor i Sanski Most. A onda imamo i primjer Ilidže, gdje za efektivno ''etničko čišćenje'' vojna pobjeda nije bila ni potrebna, iako je predana potpisanim sporazumom a la Istočna Slavonija, etnički je očišćena čistom političkom voljom.

Edited by Roger Sanchez
4 minutes ago, Roger Sanchez said:

nemam se ja što dogovarati s tvojim interpretacijama, činjenice postoje i neporecive su.

Odličan je primjer te plime i oseke i kako je bitno biti vojni pobjednik i onda i zadnji čistač populacija općina Prijedor i Sanski Most. A onda imamo i primjer Ilidže, gdje za efektivno ''etničko čišćenje'' vojna pobjeda nije bila ni potrebna, iako je predana potpisanim sporazumom a la Istočna Slavonija, etnički je očišćena čistom političkom voljom.

Ocigledno je @Milosh76 na ciji si post odgovarao mislio na etnicko sa ciscenje sa politickim predumisljajem. Zaista to nisi umeo da interpretiras?

Edited by Meazza
4 minutes ago, Meazza said:

Zaista to nisi umeo da interpretiras

Zato što je toj doskočici premisa, kako to obično biva ovdje, da se etničko čišćenje počinje brojiti tek od 1995. i da se njegov izostanak u istočnoj Slavoniji ne uzima u obzir za opći dojam.

Edited by Roger Sanchez

1 hour ago, Milosh76 said:

Kao i drzava Hrvatska koja je legitimizovala etnicko ciscenje par stotina hiljada Srba tj svojih gradjana.

1 hour ago, Roger Sanchez said:

A u suprotnom bi legitimizovala etnicko ciscenje par stotina hiljada Hrvata tj svojih gradjana.

Neka bude da je do mene.

znaci udarili sno kurcem o ledinu. ok, bilo je za ocekivati.

nema srpskih opstina, sve sta je postojalo na kosovu vise ne postoji. ukratko: u bunaru smo. pukli, izgubili.

sklanjaj taj narod sa severa do leposavica. tu pravi mazino/zigfrid... koju hoces liniju.

to odatle nije kosovo vec dogovor politicara u nepostojecoj zemlji. to zahvata zaokruzenje juznih padina kopaonika, leposavic i lesak. pa negde i ova jadna drzava mora da postavi crtu.

ako je svima ok da se granicimo sa neprijateljski okrenutom drzavom na vrhu najvise planine i da ta drzava drzi pod svojom vlascu teritoriju sa nepristojno velikim procentom srba, onda nista. ali mi moramo da imamo neke rezervne polozaje. ako ih nemamo, mozemo polako da zatvaramo ovu pricu koja ce nam se jos dugo vracati.

• Haha 1

do koga god da je, možda bi moglo da se nastavi na topiku o Hrvatskoj ili raspadu SFRJ.

mante me s Hrvatima, oni su prodali dušu đavolu za hamburger. aj mi da prodamo za dupli čiz i mali pomfrit barem, ako moramo ;)

ili ako može da ne prodamo

• +1 1
1 minute ago, pbg12345 said:

nije

jer sa druge strane nisu smeli biti vodjeni nikakvi (stvarni) pregovori

svako ko je bio za bilo kakav kompromis sa ustasama je i sam proglasavan izdajnikom/ustasom

Razumem da nije mogla da povrati suverenitet bez rata i vojne pobede u istom, ali i dalje ne razumem zasto je bilo neophodno etnicko ciscenje civila.

zbog "istorije odnosa", odnosno genocida nad srbima u ndh

sto je dalje stvaralo vrlo  pogodno tlo sto za opravan strah sa jedne strane, sto za pumpanje ludila do besvesti

zbog onoso sto se desavalo tokom (prve godine) rata

i zbog svega sto sam napisao u proslom postu

Sama ideja da se moze govoriti o proterivanju ljudi na takav nacin mi je nova i strana. Ne zelim da te uvredim i ne mislim nista lose o tebi, ali ne mogu da nastavim ovaj razgovor.

• +1 3
  • Create New...