Jump to content

Kosovo, plan je potpisan, šta dalje?

radisa

Recommended Posts

• Replies 11,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• harper

1084

• MancMellow

705

• hazard

308

• James Marshall

257

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Kakva nevidjena sprdacina made in USA, 5G, Izrael, babe, zabe  serem im se svima u diplomatiju.

Otišao na pregovore o Kosovu sa predstavnicima Prištine, najavljivao to mjesec dana, vratio se sa sporazumom sa SAD i Izraelom, munja nebeska

Evo vam  materijal za PPProbu      

Posted Images

nešto malo

Ojdanić je 25. aprila 2002. godine prebačen u Hag, odakle se vratio u Srbiju 2013. godine, pošto je odslužio dve trećine od 15 godina zatvora na koliko ga je, zbog zločina počinjenih na Kosovu, osudio Haški tribunal.

djordje geprat

meni su upale u oko 11. i 14. tačka restitucija jevrejske imovine i hezbolah.  biće zabavno kada je u pitanju arapsko - jevrejsko - srpski trougao.

svaka čast vučiću. kurčiću.

Ono sto je meni neverovatno je da je on tamo potpisao stvari koje bi se na nasoj politickoj sceni ocekivale od najprogresivnijih liberala. Pritom ne mislim nikoga da vredjam, ali ovaj otklon od Kine i Rusije?

Na stranu kako je sve to izgledalo, kakav je utisak ostavilo, sta on govori, kakav je on, da li je to bilo nekompetentno, ulizivacki, itd. Ako pogledamo sam cin, ono sto je ucinjeno... Neverovatno, ali koji su srpski politicari, ili jos preciznije - vladari, u istoriji pokazali ovako jasno udaljavanje od interesa koje istok ima u Srbiji? Mogu da se setim svega par njih, ali nikoga ko je to ucinio ovako eksplicitno. 

Edited by Minimoog

Onda se lose pise Americi: on, jadan, da se za zelen bor uhvati i on bi se jadan osusio....:fantom:

• +1 1
pacey defender

Mediji ne izveštavaju zato što je ovo što se dogodilo obično morsko prase - niti je istorijski, niti je dogovor. 

Ne znam, moje poznavanje politike, politicke istorije je laicko i jako ograniceno. (Mozda bi zato bilo bolje da ne lupam ovde, i pustim kompetentnije ljude da diskutuju.) Ali bas zato, ne posmatram stvari iznutra ili odozgo, nego sa strane. Odatle i ovo misljenje: sve na stranu, i ako samo sagledamo ono sto je tu zapravo ucinjeno. Da sam recimo zadnjih deset godina prespavao i da me danas neko probudi i kaze mi da je srpski predsednik potpisao tako nesto u Vasingtonu i da mi onda da da tri puta pogadjam ko je taj predsednik, mislio bih da je neki liberal.

Edited by Minimoog
11 minutes ago, Minimoog said:

mislio bih da je neki liberal

I lose bi mislio.. :) 

Srpski liberalitm su povampirili u igru uveli Dacica i SPS...

Ovaj ce da ih otkaci, ako vec nije...

Ne lupas uopste, naprotiv :) 

Skoro sve sto si rekao je slika i prilika takozvanog politickog zivota Srbije poslednjih 20 godina.

44 minutes ago, pacey defender said:

Mediji ne izveštavaju zato što je ovo što se dogodilo obično morsko prase - niti je istorijski, niti je dogovor. 

e  baš jest istorijski!

Poštenja radi, treba reći da je dogovor istorijski.

Biljana Srbljanović, 06.09.2020-og leta gospodnjeg.

• +1 1
  • Haha 3
45 minutes ago, Minimoog said:

Ono sto je meni neverovatno je da je on tamo potpisao stvari koje bi se na nasoj politickoj sceni ocekivale od najprogresivnijih liberala. Pritom ne mislim nikoga da vredjam, ali ovaj otklon od Kine i Rusije?

Potpisao je što su mu dali. Samo je izmolio da ne prizna eksplicitno Kosovo. Umesto toga je prebacio ambasadu u Jerusalim (EU je protiv toga).

Što se tiče Rusije, već danas je zvao Lavrova i Putina pozvao u istorijsku posetu. Idući put će ga čekati dva sata.

Ana se već danas izvinjava Palestincima. Videćem šta će brat Si da nam radi i kako ćemo kod njega da se vadimo.

Tretiran je kao sobarica koja je razbila kinesku vazu, a ne kao predsednik nečega.

IMG-60875840e4e0a5bd8d57a88f37ec6487-V.jpg

• +1 1
djordje geprat

meni je ovaj dumin triptih slika i prilika kako se postaje banana država. od tita koji kao u svojoj kući pripaljuje cigar do Njega kako na stolici, s rukama na kolenima (skupljenim da umiri bešiku) poput studenta odgovara na pitanja onog za katedrom.

zanimljivo, sva trojica US predsednika surepublikanci.